Skocz do zawartości

Mig 29 9.12 Lotnictwa Polskiego 1/72 Trumpeter


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mysiek13 napisał:

One takie nie są 😊 aparat w telefonie mi tak kolory przekłamuje,  co innego widzę "okiem nieuzbrojonym" a jakbym nie ustawiał oświetlenia to wychodzi fotka w cholere kontrastowa... 🤬🤬🤬 spróbuję w weekend wyciągnąć lustrzankę cyfrową i pyknąć fotki przy świetle dziennym... Kontrast najjaśniejszy szary vs najciemniejszy jest duuuuzo duuuuzo duuuuzo mniejszy "na żywca"... 

Ale użyłeś dwóch szarych czy szarego i szarozielonego ? Bo dwa szare to tak jak koledzy wspomnieli kolory natowskie - nadane juz chyba po pierwszym remoncie głównym czy kiedy to się tam robi całościowe malowanie  ... 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było nieco widać jak aparat przekłamuje kolory,  na górze stateczników i na lewym jest ten sam ciemny szary co na kadłubie i skrzydłach... Specjalnie ustawiony model pod kątem,  słabe oświetlenie... A znowu pas przeciwodblaskowy jest czarny a osłona dzioba szaroniebieska a na fotce wyszły prawie identyczne 😁

IMG_20220824_203708_edit_45404841112341.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mysiek13 napisał:

znalazłem fotkę "65" z okresu sprzed godła SP

Ha! Fotka z czasów naszego zespołu akrobacyjnego na MiG-29! (tak, tak, były takie czasy!)

Przypomniałeś mi, że mam filmy z ich akrobacji.

Jak znajdę i uda mi się odtworzyć VHS to może więcej informacji zapodam.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiej, a czy Ty nie zmalowales nowego typu kamuflażu (współczesnego) MiGa-29? Bardziej pasujący pod godło kościuszkowskie na grzbiecie, niż przed natowskie migi

Edytowane przez Moses
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adimax dzięki za pomysł, ale w GWH to dla mnie zdecydowanie już za zielony... Rano znalazłem dedykowaną farbę od BILMODELA  właśnie na górę " z tyłu" pudła z farbami...😅☺️ także zrobię "przemalowanie najciemniejszego szarego...

Dziękuje wszystkim za uwagi i komentarze 👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adimax napisał:

moim zdaniem ma dobrze dobrane kolory

Dobrane może i dobrze, ale nie dla polskich samolotów

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 20:47, Grzes napisał:

Coś mi te kolory nie pasują...

65 "Skrzydlata Polska" miał jeszcze oryginalny ruski kamuflaż z kolorami wpadającymi lekko w zieleń.

 

W dniu 14.08.2022 o 23:41, Tazman79 napisał:

Grześ ma rację, w oryginalnym rosyjskim kamuflażu, w jakim MiGi przyleciały do Polski, ciemniejszy kolor był szaro-zielony. 

W tym czasie Airfix wydał model  z tym malowaniem.  Jako szaro zielony proponował Humbrol 31.  W przybliżeniu zgadzało się z fotkami z Airshow w Poznaniu i plakatem ze SP po tej imprezie.

Nie proponuję  Humbrola  /dobre farby/  ale można znaleźć coś podobnego. 😎

 

Edycja.

Cud :mrgreen: znalazłem tą instrukcję. 

20220825_150450.jpg.687d1550776fd24d6eaa3013bb9af3ef.jpg

Edytowane przez marek d
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu, przemalowałem najciemniejszy szary dedykowanym kolorkiem od Bilmodela, zmniejszyłem zakres tego koloru na grzbiecie i chyba pierwsza fotka pokazuje w miarę rzeczywiste odcienie... Model pokryty bezbarwnym połyskiem do washa i kalek... Rakiety w trakcie... Będę w tygodniu kończył też kabinę... 

IMG_20220828_115640_edit_236671820858677.jpg

IMG_20220828_115711_edit_236773425245640.jpg

IMG_20220828_115718_edit_236717992256586.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2022 o 22:00, mysiek13 napisał:

Wg Techmodu jest on w malowaniu radzieckim z podmalówkami 3 kolorem, średnim szarym... 😁😉 żeby nie było zbyt normalnie... 

Wg mnie trochę źle zinterpretowałeś to malowanie, przede wszystkim plama na końcu kadłuba nijak się ma do oryginału, kształt i wielkość są nieprawidłowe, po drugie jak sam stwierdziłeś szarym kolorem są robione podmalówki a u Ciebie wyszło jak by samolot do połowy był malowany innymi kolorami a od połowy innymi. Przód kadłuba nie był w całości przemalowany na szary kolor, na skrzydła przechodzi tylko na krawędzie natarcia bądź tylko na sloty, muszę dokładnie przeanalizować zdjęcia w Polish Wings 

Edytowane przez Tazman79
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Teraz to chyba już po jabłkach, a szkoda. Fajnie go detalujesz, a z drugiej strony - nie chciałeś nawiercić otworu działka i tej wentylacji za nim? Widoczny smaczek i detal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 23:42, socjo1 napisał:

Teraz to chyba już po jabłkach, a szkoda. Fajnie go detalujesz, a z drugiej strony - nie chciałeś nawiercić otworu działka i tej wentylacji za nim? Widoczny smaczek i detal...

Otwór działka? zawsze można dowiercić 😉 A wentylacja za nim? - to jeszcze będzie malowane na gun metal, jeśli to element o którym myślę - fotka oczywiście nie mojego modelu... W ogóle musze trochę podgonić migacza bo ze 3 tygodnie nie dotykany - robota, rok szkolny u dzieci, delegacje i 🥵

działko.jpg

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Najpierw przypomnę co obiecałem

W dniu 25.08.2022 o 08:12, Grzes napisał:

Jak znajdę i uda mi się odtworzyć VHS to może więcej informacji zapodam.

Otóż - znalazłem!

DSC_0869.JPG.58e118c96d11057a73dedcbe0610dfe4.JPG

Teraz muszę skopiować na CD i zobaczymy co tam mamy w temacie malowania naszych MiGów-29...

Edytowane przez Grzes
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem swojego Miga wczoraj na kółkach i... mam zgryza. Nie jestem specjalistą, ale mam wrażenie, że na ziemi tył samolotu siedzi dość nisko. Tymczasem model wygląda jak na szczudłach, wydaje mi się, że golenie podwozia głównego powinny być krótsze, ewentualnie należy skrócić amortyzatory. Spłaszczenie opon daje niewiele, wciąż jest "szczudłowato". Piszę o tym, żeby:

1. przestrzec Cię jeśli nie jest zbyt późno.

2. skonfrontować swoje spostrzeżenie z Kolegami którzy są bardziej biegli w temacie. Może to tylko moje wrażenie?

Pozdrawiam,

Michał 

Edytowane przez socjo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.