Skocz do zawartości

Panzer IV ausf D - Dragon Platz 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

W zaciszu skończyłem Panzer IV ausf D prosto z pudla. Nie zakładałem warsztatu bo nagrywałem cały proces montażu i malowania do stanu widocznego na fotkach poniżej. Model ma kilka uproszczen ake generalnie idealny dla początkujących. Nie ma blach i dodatkow- w tym liny holowniczej . W najbliższym czasie zrobię lepsze fotki przy lepszych lampach. 

 

 

20220614_075942.jpg

20220614_080012.jpg

20220614_074751.jpg

20220614_074939.jpg

20220614_075526.jpg

20220614_075543.jpg

20220614_075602.jpg

20220614_075640.jpg

20220614_074436.jpg

20220614_074926.jpg

20220614_074954.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Trudno znaleźć jakiś słaby punkt. No może z jednym wyjątkiem - w porównaniu z plastycznym przodem i bokami, pokrywy silnika wyglądają jakby coś tam brakowało. Szczególnie zdjęcie 6 i 7. Może to wina kompozycji na zdjęciu, ale tył jest ładny - tłumik i wydech fajnie skorodowany, poniżej ładne brudzenie. Z przodu zapasowe ogniwa i dół wanny robią robotę. Z boków wiadomo - skrzynki, kalki, sprzęt, ziemia na błotnikach. To przykuwa wzrok i jest super. Natomiast te pokrywy są oczywiście zmodulowane itd, ale jakieś takie puste. Gdyby nie wspomniane wyżej zdjęcia może bym nawet nie zwrócił na to uwagi, no ale są. Nie masz takiego wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota. Moim zdaniem można było przytłumić nieco modulację - zwraca uwagę, zamiast stanowić niezauważalne uzupełnienie. Chciałbym też zapytać o kolor końcówki wyciora - jest szary. Czy taki był zamysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zaruk napisał:

Fajna robota. Moim zdaniem można było przytłumić nieco modulację - zwraca uwagę, zamiast stanowić niezauważalne uzupełnienie. Chciałbym też zapytać o kolor końcówki wyciora - jest szary. Czy taki był zamysł?

Taki był zamysł by użyć szarego koloru w innym odcieniu niż szarości w kolorze kamuflażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie rozjaśniony metodą panelową. Fachowcy stwierdzili, że to nienaturalne, to prawda, ale model malowany taką techniką nie jest płaski, tylko bardziej trójwymiarowy.  Efektownie to wygląda i tego się trzymajmy.  Brudzenie w sam raz- Tak trzymaj!!!!

Fotki dla niedowiarków:

http://wio.ru/tank/color/pz4.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bulik58 napisał:

Fotki ktore zamiesciles maja przekonac tych niedowiarkow do ...? efektu trojwymiarowki , czy brudzenia?

 

Mają się podobać przede wszystkim - nie mam zamiaru nikogo przekonywać do czegokolwiek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2022 o 12:08, bulik58 napisał:

 

Moje pytanie bylo skierowane do robertmodelarz i dotyczylo przytoczonej powyzej dwuznacznej wypowiedzi , i nie maja nic wspolnego z Twoim modelem. 

 

Również nie Twój  model,wypowiadasz się. Inni też mogą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wiem czy to ważne, ale donoszę, że właśnie zamieściłem 3 częściowy materiał dokumentujący proces budowy, malowania i weatheringu tego modelu.

 

Gdyby ktoś potrzebował inspiracji lub zastanawiał się jak wyszło to co wyszło to można krok po kroku zobaczyć.

 

Linki:

budowa

 

Malowanie:

Weathering:

 

Pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Efektowna czwórka, gratulacje 👍

Korzystając z okazji zapytałbym o szczegół techniczny - do czego służył ten profil czy pałąk pod lufą?

Pozdrawiam

ww

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.