Skocz do zawartości

Mil Mi-8 1/72, Etiopia


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.03.2023 o 13:23, tomekk napisał:

Zacząłem przygotowywać podstawkę - winietę pod model. Z tego co przejrzałem to środowisko Etopii jest raczej ziemno-piaszczyste, z suchą ziemią. Zieleń od suchych traw do dużych drzew. Jak ktoś ma sugestie jakieś to zapraszam.

Nadal czekamy na odpowiedź - co ma być pod spodem, krzyż, szachownica, jak duża...? 😁

 

1677079140_IMG_20230310_131533375_HDR2.thumb.jpg.06872031cf0b3e75de38a42465f26acb.jpg

 

2094726157_IMG_20230310_131453296_HDR2.thumb.jpg.7546fefac904f04f1373e91b4ad426ec.jpg

 

Cześc,

 

W jaki sposób przytwierdzić taka ilość piasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GTiStyle napisał:

 

Cześc,

 

W jaki sposób przytwierdzić taka ilość piasku?

Zastosowałem klej wikolopodobny, trochę rozcieńczony. Ziemie/piasek (suchy) sypałem przez drobne siteczko. Pochyliłem podstawkę i to co nie przykleiło się zsypałem. Zaczekałem do wyschnięcia. czynność powtórzyłem jeszcze dwa razy. Wszystko podejrzałem na YT.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AnatolPigwa napisał:

Może piasek pod helikopterem trochę  koliście pograbić aby wzglądało jakby został roydmuchany przez wirnik? 

Próbowałem z sypaniem piasku na klej, ale nic nie wyszło. Czy mógłbyś coś podpowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomekk napisał:

po zamalowaniu czerwonego krzyża, nie było namalowanej szachownicy.

a pisałem

W dniu 5.03.2023 o 23:52, Grzes napisał:

Zostaw na razie bez szachownic.

 

Ale super, że się wyjaśniło :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stakor1 napisał:

Świetny temat i świetna robota :) Czekam na efekt końcowy - myślę że mojemu 'sąsiadowi' z pobliskiego osiedla się baaaardzo spodoba :D 

Może to to samo Osiedle, które było także moim ? 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekk napisał:

Może to to samo Osiedle, które było także moim ? 😁

Jeśli to był Rembertów to możliwe :) Przesłałem zdjęcia Twojego modelu do płk. Pogorzelskiego (on organizował PLEPE i dowodził I turze) i rzeczywiście się bardzo ucieszył.  Przy okazji zapytałem o szachownicę - mówi, że nie widział, ale inżynier mu powiedział, że ponieważ nie można było tam wleźć to zostawili czerwony krzyż :D. No ale nie ma to jak jednak sprawdzić u źródeł  - widziałem, że sprawdzałeś z panem Zbyszkiem, który mówił, że tylko zamalowali na biało. Mi się udało dotrzeć do tych co to robili czyli panów Czarnika i Świątkowskiego - mówią że gąbką namalowali na brzuchu wielką szachownice. Przejrzałem też niepublikowane zdjęcia - ale niestety nie ma tam spodu po przemalowaniu krzyży. Jedno źródło które może mieć takie ujęcia to film ekipy polskiej (pewnie w archiwum TVP jest) i materiały BBC i RAF (trochę na sieci jest i na YT ale też bez brzucha).  

 

A! Przeglądając zdjęcia - wielbłądów to tam nie było - ale za to mnóstwo osłów :D 

Edytowane przez stakor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, stakor1 napisał:

Jeśli to był Rembertów to możliwe :) Przesłałem zdjęcia Twojego modelu do płk. Pogorzelskiego (on organizował PLEPE i dowodził I turze) i rzeczywiście się bardzo ucieszył.  Przy okazji zapytałem o szachownicę - mówi, że nie widział, ale inżynier mu powiedział, że ponieważ nie można było tam wleźć to zostawili czerwony krzyż :D. No ale nie ma to jak jednak sprawdzić u źródeł  - widziałem, że sprawdzałeś z panem Zbyszkiem, który mówił, że tylko zamalowali na biało. Mi się udało dotrzeć do tych co to robili czyli panów Czarnika i Świątkowskiego - mówią że gąbką namalowali na brzuchu wielką szachownice. Przejrzałem też niepublikowane zdjęcia - ale niestety nie ma tam spodu po przemalowaniu krzyży. Jedno źródło które może mieć takie ujęcia to film ekipy polskiej (pewnie w archiwum TVP jest) i materiały BBC i RAF (trochę na sieci jest i na YT ale też bez brzucha).  

 

A! Przeglądając zdjęcia - wielbłądów to tam nie było - ale za to mnóstwo osłów :D 

To była Leźnica, byłem dzieciakiem. Dzięki za informacje.  Zostaje jednak bez szachownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, okopcenia wyszły słabo... Mało naturalnie.

Jakbyś spróbował kolor rozprowadzić bardziej równomiernie.

Da się jeszcze? 

Mi-8.jpg.9d8b2c3310cc2f53c19cb3e6c8032b14.jpg

 

A co się stało, że napis z prawej nie trzyma poziomu? :hmmm:

image.png.5e0aba507408393b3c7bf31e927b7764.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgadzam. Patrzyłem na zdjęcia i fukałem.  Tego najbardziej się bałem. Spróbuję lekkość zjechać gąbką czerń. Zobaczymy co wyjdzie. Zakładam że inaczej niż z wolnej ręki nie da się pomalować. Zawsze mogę odtworzyć bazę. Dzięki za uwagę. Tak sobie myślę że Forum daję możliwość innego spojrzenia na swoją pracę, a jednocześnie jest doping. Jeszcze raz dzięki za uwagę.

Co do napisu, to wzięło i uciekło. Muszę się zastanowić co zrobić.

Edytowane przez tomekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomekk napisał:

Tu się z Tobą zgadzam. Patrzyłem na zdjęcia i fukałem.  Tego najbardziej się bałem. Spróbuję lekkość zjechać gąbką czerń. Zobaczymy co wyjdzie. Zakładam że inaczej niż z wolnej ręki nie da się pomalować. Zawsze mogę odtworzyć bazę. Dzięki za uwagę. Tak sobie myślę że Forum daję możliwość innego spojrzenia na swoją pracę, a jednocześnie jest doping. Jeszcze raz dzięki za uwagę.

Co do napisu, to wzięło i uciekło. Muszę się zastanowić co zrobić.

 

Bo okopcenia robione aero to nie jest najlepszy pomysł. Farby olejne i pigmenty dają lepszy efekt i lepszą kontrolę.

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę, na porównanie model-oryginał i widzę, że szachownica z zestawu jest całkiem sporo za duża.

Nie jest to oczywiście żaden problem. Bardziej uwaga w kierunku producenta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekk napisał:

Farby olejne jak nakładasz? Możesz coś więcej opisać?

 

Pędzelkiem, potem się to fajnie 'blenduje' też pędzlem zwilżonym w rozcieńczalniku. I poprawia efekt dodając odrobinę pigmentu.

 

Przewaga tego jest taka, że farbę olejną praktycznie całkowicie możesz usunąć przy pomocy rozcieńczalnika bez szkody dla farby pod spodem i do tego fajnie można uzyskać różną intensywność.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.