Skocz do zawartości

Yamato 1:200 Glow2B


zoltan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tym razem święty graal jaki ostatnio się pojawił Yamato 1:200 Glow2B .

Jest to model na zlecenie więc mi zostanie tylko pudełko.

Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda rewelacyjnie ,mnóstwo blaszek wypraski cudowne 2800 części + blachy.

Czuje cholerny respekt przed tym modelem,jest to na szczęście wersja ostateczna z 1945 roku,czyli brak kombinacji tak jak było

z niby modelem Nichimo 1944.

Cześć nawodna będzie uwalona z gustem ,część pod linią wody jedynie cieniowana .

 

20220620_114017.jpg

20220620_114753.jpg

20220620_114758.jpg

20220620_114804.jpg

20220620_114811.jpg

20220620_114819.jpg

20220620_114824.jpg

20220620_114829.jpg

20220620_114838.jpg

 

46026_rd.jpg

20220620_113116.jpg

20220620_113142.jpg

Edytowane przez zoltan1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,wiadro farb i kleju typowe przy 200 .

Zobaczymy co z tego wyjdzie,najważniejsze żeby nie zepsuć malowania pokładu.

Dokładną zawartość pudełka pokazują goście na yotube ,jest tego taka masa że kliszy brakuje :)

Ogromny model,spore wyzwanie.

Dla porównania wielkości to małe coś co można przeoczyć to to  Schleswig-Holstein :)

 

 

20220626_093106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 12.07.2022 o 14:04, modelist constructor napisał:

szkoda ze jak obecna wiedze o nim ma mnóstwo błędów 😞

Mniejsze większe ale rufa to ten okręt praktycznie skreśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym chyba na głowę upaść żeby kupić sobie jajamota :haha: No ale gdybym to zrobił to bym sobie poprawił, po uprzednim kompleksowym przyłożeniu do planów.

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego modarskiego kręgu to podglądam tylko Budzika i Temma.

 

Ten drugi gdyby brał się za statki to zapewne zeskanowałby części od Chińczyków. Zaprojektował poprawną rufę tak żeby pasowała do dziury po starej rufie. Wydrukował to i pliki do druku upublicznił. Śmiejesz się z przykładania do planów? 

Do tego szortu wyjdzie pokład za tysiąca, zestaw pontosa raczej dwa razy tyle. Taki niesmak mam jak czytam posty tutaj. Poziom trochę niski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

34 minuty temu, bsnt3k napisał:

Do tego szortu wyjdzie pokład za tysiąca, zestaw pontosa raczej dwa razy tyle. Taki niesmak mam jak czytam posty tutaj. Poziom trochę niski. 

Widzę, że chyba nigdy w życiu nie zrobisz żadnego modelu. Zacznij jeszcze liczyć bulaje, czy ilość sie zgadza. Nie zgadza? Model nie do złożenia :haha:Lepszy niski poziom postów, niż niski poziom robionych modeli. No ale tak to zazwyczaj bywa, że najwięcej gadają ci, którzy nic nie robią. 

Co z tego, że rufa się nie zgadza? Nie da się tego poprawić? Pytanie tylko po co to poprawiać? Ilu Lidzi, którzy robią modele chce mieć wierną replikę? Ważniejsze by model był dobrze wykonany, by części pasowały i detal był na zadowalającym poziomie. Jak ktoś będzie chciał się bawić i posiada umiejętności, to sobie zrobi rufę taką, jaką być powinna. Jak ktoś nie posiada żadnych umiejętności, to nawet w 100% poprawnie odwzorowany model po wykonaniu będzie przyprawiać o wymioty i biegunkę, po której będzie trzeba sprzątać całe mieszanie. Nie daj Boże, jak ta fala fekaliów zacznie zalewać sąsiadów...

 

W dniu 8.07.2022 o 10:26, zoltan1 napisał:

Dzięki,wiadro farb i kleju typowe przy 200 .

Zobaczymy co z tego wyjdzie,najważniejsze żeby nie zepsuć malowania pokładu.

Dokładną zawartość pudełka pokazują goście na yotube ,jest tego taka masa że kliszy brakuje :)

Ogromny model,spore wyzwanie.

 

Model ma fajny detal i naprawdę fajnie się prezentuje. Zobaczymy, jaki będzie efekt końcowy, chociaż z uwagi na złą rufę, po budowie powinien wylądować w dużym koszu :haha: Pracuj i nie przejmuj się głupotami :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

 

Widzę, że chyba nigdy w życiu nie zrobisz żadnego modelu. Zacznij jeszcze liczyć bulaje, czy ilość sie zgadza. Nie zgadza? Model nie do złożenia :haha:Lepszy niski poziom postów, niż niski poziom robionych modeli. No ale tak to zazwyczaj bywa, że najwięcej gadają ci, którzy nic nie robią. 

Co z tego, że rufa się nie zgadza? Nie da się tego poprawić? Pytanie tylko po co to poprawiać? Ilu Lidzi, którzy robią modele chce mieć wierną replikę? Ważniejsze by model był dobrze wykonany, by części pasowały i detal był na zadowalającym poziomie. Jak ktoś będzie chciał się bawić i posiada umiejętności, to sobie zrobi rufę taką, jaką być powinna. Jak ktoś nie posiada żadnych umiejętności, to nawet w 100% poprawnie odwzorowany model po wykonaniu będzie przyprawiać o wymioty i biegunkę, po której będzie trzeba sprzątać całe mieszanie. Nie daj Boże, jak ta fala fekaliów zacznie zalewać sąsiadów...

Użytkownik z dłuższym stażem. Zacytowałś fragment mojego posta a wcześniej jest napisane jak byk jak najprościej to poprawić. Nie cytuj odpowiedzi po której zadajesz pytanie. Źle to o tobie świadczy

 

Każdy ma inne wymagania odnośnie forum i modeli. Ja Kupując model za prawie 2000 traktowałbym to jak inwestycję i bardzo bym się zastanowił czy tak jak napisałem przy rosnących kosztach projektu jest tego warta. W takiej skali interesuje mnie tylko zrobienie dobrej repliki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bsnt3k napisał:

W takiej skali interesuje mnie tylko zrobienie dobrej repliki.

w takich przypadkach nie ma zmiłuj --> nie ma co inwestować kilku tysięcy w gotowca do złożenia tylko zrobić porządne rękodzieło od podstaw wg planów

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, M.A.V. napisał:

w takich przypadkach nie ma zmiłuj --> nie ma co inwestować kilku tysięcy w gotowca do złożenia tylko zrobić porządne rękodzieło od podstaw wg planów

Ok Boomer.

 

Skan i druk 3d robi robotę. Widać to chociażby po relacji z ORP Pioruna w tej samej skali. Druk 3d wg planów. Czy wiesz że już trzeci raz o tym wspominam? Trudne sprawy 😆

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bsnt3k napisał:

Czy wiesz że już trzeci raz o tym wspominam? Trudne sprawy 😆

 

No właśnie, trudne sprawy... przestań wspominać Panie "Plan", tylko pokaż wszystkim, jak coś robisz. Od gadania model się nie zrobi. To nie forum o inwestowaniu w modelarstwo. To forum o modelarstwie na którym w głównej mierze ludzie dzielą się swoimi pracami. Chcesz inwestować, to zapisz się na forum finansowe.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

 

No właśnie, trudne sprawy... przestań wspominać Panie "Plan", tylko pokaż wszystkim, jak coś robisz. Od gadania model się nie zrobi. To nie forum o inwestowaniu w modelarstwo. To forum o modelarstwie na którym w głównej mierze ludzie dzielą się swoimi pracami. Chcesz inwestować, to zapisz się na forum finansowe.

Czy 5 tyś na model wraz z dodatkami nie wspominając o roboczogodzinach nie jest inwestycją? 🤦 Naprawdę muszę iść na forum finansowe żeby przeczytać że można się naciąć na takich chińskich inwestycjach? 

 

Lubię swój plan, obecnie mam czas tylko na zakupy i macanie narzędzi modelarskich. Nie spieszy mi się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie nikt chyba nie pamięta Yamato Nichimo to był dopiero koszmar,przypominał Yamato i było ok.

Mam obsuwę muszę dokończyć  zaległe projekty.

Nikt tu nie będzie liczył nitów i bulai,model ma błędy jak tu kolega napisał a który ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.08.2022 o 22:44, bsnt3k napisał:

 

 

Lubię swój plan, obecnie mam czas tylko na zakupy i macanie narzędzi modelarskich. Nie spieszy mi się. 

Nie wiem nie chcę robić tutaj gownoburzy ale czytając twoje posty czuję zawsze pewien niesmak , od razu widać że nie zbudowałeś żadnego modelu a o budowie od podstaw to absolutnie nie masz pojęcia

Pamiętam swoje początki na modelarn i aby dostać się do tego grona musiałem odrobić pańszczyznę przy naprawie starych łajb szpachlowanie, szlifowanie tzw. przygotowanie do sezonu letniego z radosnych tfurczosci był aero własnej produkcji czyli dwie miedziane rurki wlutowane w dekiel słoika i odkurzacz o całej reszcie nie wspomnę a model budowało się tak  ok.5lat nie były to idealne repliki i cieszę się z tego co jest teraz i że tamte czasy już nie wrócą ....taka mała wycieczka w przeszłość którą sobie przypominam kiedy zaczynam narzekać na jakiegoś gotowca który leży na warsztacie 

Sorry za off top i czekam niecierpliwie na ciąg dalszy i liczę na to że nie będziesz liczył 🤪( nity itp.

Edytowane przez slawekmalysek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, slawekmalysek napisał:

Nie wiem nie chcę robić tutaj gownoburzy ale czytając twoje posty czuję zawsze pewien niesmak , od razu widać że nie zbudowałeś żadnego modelu a o budowie od podstaw to absolutnie nie masz pojęcia

Pamiętam swoje początki na modelarn i aby dostać się do tego grona musiałem odrobić pańszczyznę przy naprawie starych łajb szpachlowanie, szlifowanie tzw. przygotowanie do sezonu letniego z radosnych tfurczosci był aero własnej produkcji czyli dwie miedziane rurki wlutowane w dekiel słoika i odkurzacz o całej reszcie nie wspomnę a model budowało się tak  ok.5lat nie były to idealne repliki i cieszę się z tego co jest teraz i że tamte czasy już nie wrócą ....taka mała wycieczka w przeszłość którą sobie przypominam kiedy zaczynam narzekać na jakiegoś gotowca który leży na warsztacie 

Sorry za off top i czekam niecierpliwie na ciąg dalszy i liczę na to że nie będziesz liczył 🤪( nity itp.

Taka prawda. Nie ma modeli idealnych. Wszystko zależy od tego, jakie kto ma umiejętności i od jakości modelu. Im model leprzej jakości tym mniej pracy trzeba w niego włożyć, a im większe umiejętności, tym łatwiej doprowadzić go do stanu oryginalnego. 

Niestety, ale jak słucham takich wypowiedzi, jak pana "plana" (bsnt3k) m, to aż się gotuję, bo to tylko świądczy o tym, że człowiek nie ma kompletnie pojęcia o modelarstwie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.