Skocz do zawartości

Śledzie w modelarskiej zalewie


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Psar77 napisał:

 

1427710735_2485.JPG.55c34019164f6c15fe24e379b707fff7.JPG

I teraz pytanko - czy te Sidewindery i zbiorniki mogę sobie zamienić bezkarnie miejscami ? Podoba mi się Starfajter ze zbiornikami na końcach skrzydeł a jednocześnie Sidewindery tez bym chciał podwiesić  🙂

Możesz, chyba że ten co o Starfighterach wie wszystko powie inaczej :nauka2:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Psar77 napisał:

czy te Sidewindery i zbiorniki mogę sobie zamienić bezkarnie miejscami ?

Niby taka opcja istnieje:

55541929_10216176202070480_6401054210955149312_n.jpg.c4f23be7852fb5b8d77a9fc3276b993a.jpg

 

1112694348_NorweskiF104.jpg.b6e2cb68940152335a2e11c4e20edd03.jpg

 

Tylko byś musiał belkę startową dostrugać:

 

10478217z10.thumb.jpg.9ca13d9a85bddffb0f0482290e3a1cf7.jpg

 

Tylko, że Szwaby z taka konfiguracją to raczej nie latały. Miały sidewindery pod kadłubem:

 

F-104G_MFG2_Ramstein_1984.thumb.jpg.fa6fa78a70dd3d24a2e2e3e03d04aa00.jpg

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rudy0007 napisał:

chyba że ten co o Starfighterach wie wszystko powie inaczej

No właśnie, poczekajmy na to co powie Marcin :wink:

Edytowane przez abtb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abtb napisał:

Tylko, że Szwaby z taka konfiguracją to raczej nie latały. Miały sidewindery pod kadłubem:

 

F-104G_MFG2_Ramstein_1984.thumb.jpg.fa6fa78a70dd3d24a2e2e3e03d04aa00.jpg

 

 

Tez fajnie 🙂 Tylko w zestawie chyba nie ma wyrzutni ... no nic - cos sie wykombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej biblji co do F-104G: F-104G Starfighter, das G steht (nicht) fuer Germany (rolfferch.de) początkowo Sidewindery mogły być podwieszane na końcówkach skrzydeł a w późniejszym okresie także pod kadłubem.

 

Natomiast pod skryzdłami można było podwiesić całkiem sporo bólu pow-ziemia (patrz tabela w linku).

Edytowane przez AnatolPigwa
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AnatolPigwa napisał:

pod skryzdłami można było podwiesić całkiem sporo bólu pow-ziemia. 

taka ściąga:

AF-104S.thumb.JPG.caed3125255fd901c96b1102baed12ac.JPG.e3098aa31e8cf85556870e4e6f5f0fb7.JPG

 

Co prawda do "S" ale może się przyda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Psar77 napisał:

z Kormoranami

I owszem niczego sobie:

 

0uGTmuC.jpg

 

Tylko trzeba :

1) wystrugać węzeł

LXYWwVA.jpg

2) uwzględnić fakt, że np Edek w swoim Brasinie (w 1/72) daje dwa Kormorany - 1 i 2 ale tylko 1 podchodzi pod F-104. Więc musiałem nabyć dwa zestawy. Dzięki czemu mam dwa "luźne" Kormorany 2 które pasują do Tornada. Więc chyba kupię Tornado. Trochę to głupie kupować model do dodatków ale cóż - takie życie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Psar77 napisał:

chyba bedzie niemiecki morski starfajter 🙂

 

Dajesz! :paker:

Za 1,5 miesiąca meldujesz się w galerii z gotowym "wyrobem" :wink:

 

9 minut temu, rudy0007 napisał:

@abtbznowu laba w robocie

Piątek, piąteczek łykendu począteczek  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Psar77 napisał:

Ja nie jestem masochista - masochizm 1 :haha:

 

 

Niewykluczone, ze kiedyś i tego kupie, bo mi się Grek podoba a i Turczyn dość rzadka opcja 🙂

Ja w tym projekcie biorę się za Niemca - tak to ma mniej więcej wyglądać:

1427710735_2485.JPG.55c34019164f6c15fe24e379b707fff7.JPG

I teraz pytanko - czy te Sidewindery i zbiorniki mogę sobie zamienić bezkarnie miejscami ? Podoba mi się Starfajter ze zbiornikami na końcach skrzydeł a jednocześnie Sidewindery tez bym chciał podwiesić  🙂

Pociski Sidewinder można było podczepić na końcach skrzydeł jak na fotce oraz pod skrzydłami wykorzystując szyny AERO-3B podczepione pod pylony skrzydłowe oraz te same szyny podczepione pod kadłubowe pylony „katamaran” jak podaje monografia techniczna wydana przez DACO Publications.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Staryfajter1954 said:

pod skrzydłami wykorzystując szyny AERO-3B podczepione pod pylony skrzydłowe oraz te same szyny podczepione pod kadłubowe pylony „katamaran” jak podaje monografia techniczna wydana przez DACO Publications.

 

Ale to zależy od wersji i użytkownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Staryfajter1954gdzie byłeś jak Cię nie było, chyba Disney'a oglądałeś :haha:bo tu spora grupa osób czekała na konkrety żeby wiedzieć co robić i co kupować :bleh:

Swoją drogą jest tu na forum jeszcze jeden jegomość który swego czasu studiował temat 104rek chcąc zdawać z nich maturę, ale potem jak się okazała nie było w ogóle takiego tematu:haha:o nie jednej antence by nam powiedział :wink:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, abtb napisał:

Bo to dobry rocznik był :piwo:

Żeby skromnie nie powiedzieć - najlepszy

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudy0007 napisał:

@Staryfajter1954gdzie byłeś jak Cię nie było, chyba Disney'a oglądałeś :haha:bo tu spora grupa osób czekała na konkrety żeby wiedzieć co robić i co kupować :bleh:

Swoją drogą jest tu na forum jeszcze jeden jegomość który swego czasu studiował temat 104rek chcąc zdawać z nich maturę, ale potem jak się okazała nie było w ogóle takiego tematu:haha:o nie jednej antence by nam powiedział :wink:

Cieszy mnie, że w temacie się ludzie udzielają. Disney + też oglądałem ale i odpowiedź na pytanie też dałem, że jak najbardziej Sidewinderu mogły być podczepione w 3 miejscach a mianowicie na końcach skrzydeł, na pylonach podskrzydłowych  za pomocą szyn AERO-3B i pod kadłubem na na pylonach do których montowano szyny AERO-3B.  Jednak nie wszyscy korzystali z podwieszeń podkadłubowych ponieważ głowice pocisków AIM-9B/J/L ulegały zabrudzeniu a do tego w przypadku awaryjnego lądowania na brzuchu należało się pozbyć pocisków.  Jednym z krajów w których tylko przez krótki okres czas tak montowano Sidewindery była Belgia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

Maturę pisałem w 1995roku. Zdałem za pierwszym podejściem. Więcej szczegółów nie pamiętam :wink:

Dobra ja pisałem maturę w 93 albo 94 roku ale tematy pamietam ale o Starfighterach nic tam niestety nie było :(. Jednak pamietam, że jednego takiego 104 w skali 1/144 pokazywałem na szkolnych wykładach na temat techniki lotniczej w ramach lekcji historii. Model ten posiadam do dziś  ale został on całkowicie odnowiony i przemalowany w barwy japońskie jako F-104J. Pamietam, że jak kolega zobaczył ten maleńki

model od razu zapytał się co to za pchła jest :). Prezentowany modelik to Revell z form japońskiej firmy Crown. 
Na drogim zdjęciu oryginalny 104C z ESCI zrobiony przeze mnie około 1995 roku. Model z historią bo sklejony podarowany przeze mnie znajomemu, który miał go ocalić od zniszczenia z braku miejsca w domu a w rezultacie model, który cudem tego uniknął i ponownie odkupiony od innego znajomego, który dostał go od tego kolegi, któremu ja go przekazałem. Teraz czeka na zdjęcie osłony kabiny wykąpanie w roztworze kreta i ponowne pomalowanie z nowymi kalkomaniami. 

A144C7FD-A608-4CCE-95D3-1CA476772BC7.jpeg

C0F50ACF-6E63-47C5-AA31-B5D0B9CBF47F.jpeg

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.