Skocz do zawartości

Śledzie w modelarskiej zalewie


Staryfajter1954

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

 

Oo!

 

Od razu proponuję Polskiego z Miecznikiem, Szkolnego 09 z szachownicami low-vis, oraz bardzo nietypowego Ołówka z Ugandy i KRLD (ModelMakerDecals).

 

Mam nadzieję na odkopanie Miga-21 z ZTS Plastyk/Mistercraft :woot:

Zerknij tutaj pod ten link jest Projekt grupowy Bałałajka. Całkiem ciekawy i możesz tam śmiało miecznika pokazywać :). 
 

 

 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Zerknij tutaj pod ten link jest Projekt grupowy Bałałajka.

Raczej mój  "nie grupowy warsztat" w którym robię sobie kolejne 21-nki :mrgreen:

A że "klepię" różne wersje od różnych producentów to nazwałem warsztat "Projekt Bałałajka"

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, BRAVO112 napisał:

jesli chodzi o Academy, to jestem pewny na 95 procent, ze bedzie to stary model z nowymi kalkami

Nietety taka moda teraz 😞

a moje F104 Revella z roku 96 🙂

Z tego co czytałem w sieci to ma być to model z bogatym kokpitem i lukami podwozia a więc nie będzie to aktualnie produkowany zestaw tylko zupełnie coś innego. Patrząc na ostatnie dokonania w 72 firmy Academy to ma ona w swojej ofercie zupełnie nowego Tomcata, Super Horneta oraz Strike Eagle. W takim razie dlaczego nowy model Academy miałby być starszym nieco zestawem no Revella albo Hasegawy z nowymi kalkomaniami ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, abtb napisał:

Raczej mój  "nie grupowy warsztat" w którym robię sobie kolejne 21-nki :mrgreen:

A że "klepię" różne wersje od różnych producentów to nazwałem warsztat "Projekt Bałałajka"

No to może wartałoby przekształcić go w projekt grupowy bo temat popularny albo takie centrum informacji modelarskiej na temat miniatur Miga-21 ? Sam by

 coś takiego zrobił ale ja nie robię modeli maszyn sowieckich w jakiejkolwiek formie więc to musiałby to zrobić ktoś kto lubi Miga-21 (osobiście go nie znoszę). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BRAVO112 napisał:

a co z Revellem?  Formy zrobione w Korei w 1995 ( chyba ) i wedlug mnie - pierwsza klasa

I to może być odpowiedź na wasze pytanie - Academy zapakuje model wypuszczany przez Revella w wersji C. Jak widać na pudełku chcą puścić w obieg wersję A/C 

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

I to może być odpowiedź na wasze pytanie - Academy zapakuje model wypuszczany przez Revella w wersji C. Jak widać na pudełku chcą puścić w obieg wersję A/C 

Możesz mieć rację bo na pudełku podali też, że będzie to wersja G/J ale jak na jeden zestaw to chyba za wiele.Revell wydał ten model jako 3 odrębne zestawy a Academy chce wydać jako jeden. Dlatego ja znów domniemywam, ze to będzie podobnie jak Tomcat czy F-16C Block 52+ nie będzie to model z form Revella ale zupełnie nowy model (właściwie po co Academy miałoby korzystać z form Revella skoro stać ich na stworzenie zupełnie nowych lepszych form ?) no ale poczekamy i zobaczymy co Koreańczycy wykombinują. 

 

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś napisać to napiszę :wink:

Model Esci (Italeri obecnie) oprócz wszystkich wymienionych mankamentów ma jeszcze jeden - ciut za szczupłe dodatkowe zbiorniki paliwa. Ale ogólnie nie wpływa to zbyt mocno na komfort jazdy.

 

Model po zlepieniu (prze ze mnie) wygląda tak:

7wI8B4B.jpg

 

lub tak:

HLUUC37.jpg

 

Co do modelu Revella to wg mnie sprawa prezentuje się następująco idąc od początku czyli od nosa. A nos w modelu Revella jest oddzielny. Nie wiem w jakim celu to zrobiono ale zakładam, że pomyślano rozwojowo i planowano wersję z długim nosem:

 

IM90eN2.jpg

 

mieszczącym aparat fotograficzny. Ale na razie takiej wersji nie ma a nos pasuje odrobinkę słabowato - ma za dużą średnicę (co da się łatwo zniwelować papierem ściernym) oraz ma (wg. mnie) zbyt pękaty kształt i też trzeba go "skorygować" papierem ściernym.

Kabina pilota jest właściwie tożsama z tą w Hasie, jedynie fotel pilota ma inny sposób mocowania do podłogi. Ale ogólnie elementy Revella i Hasy są tożsame i ogólnie wymienne miedzy sobą. Trochę dziadowsko za to wygląda sprawa podwozia głównego. Na goleni są cięgna hamulców (ew. systemu zmiany pozycji kół przy chowaniu podwozia) i są one odlane razem z golenią co wygląda odrobinę chamsko. Należy odciąć i zrobić tak jak zaproponowała Hasa.  Dalej - część ogonowa. Model opracowano  uniwersalnie (podobnie jak Esci) i odcięto część silnikową razem ze sterem kierunku. W zależności od wersji (A/C lub G) dostajemy odpowiednią wypraskę z krótkim lud długim sterem kierunku. I tu pojawia się problem dopasowania - trochę słabo ale do ogarnięcia.  Otwarte hamulce aerodynamiczne to miły akcent ale niestety sposób ich mocowania do kadłuba jest niewłaściwy. Elementami które od ręki nadają się do wywalenia  są zewnętrzne skrzydłowe zbiorniki paliwa - rozjechało im się położenie stabilizatorów. Jeżeli chodzi o "wygląd" to Revell ładnie ponitował powierzchnię, ale nie wiedzieć czemu pominął tak charakterystyczne nitowanie okaptowania silnika i dyszy - trzeba wydziergać samemu. Obrazkowo wszystkie "za" i "przeciw" można obejrzeć  w moim warsztacie:

 

 

gdzie pokazuje zmagania zarówno z modelem Revella jak i Hasegawy.

 

 

Edytowane przez abtb
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, abtb napisał:

Miałem coś napisać to napiszę :wink:

Model Esci (Italeri obecnie) oprócz wszystkich wymienionych mankamentów ma jeszcze jeden - ciut za szczupłe dodatkowe zbiorniki paliwa. Ale ogólnie nie wpływa to zbyt mocno na komfort jazdy.

 

Model po zlepieniu (prze ze mnie) wygląda tak:

7wI8B4B.jpg

 

lub tak:

HLUUC37.jpg

 

Co do modelu Revella to wg mnie sprawa prezentuje się następująco idąc od początku czyli od nosa. A nos w modelu Revella jest oddzielny. Nie wiem w jakim celu to zrobiono ale zakładam, że pomyślano rozwojowo i planowano wersję z długim nosem:

 

IM90eN2.jpg

 

mieszczącym aparat fotograficzny. Ale na razie takiej wersji nie ma a nos pasuje odrobinkę słabowato - ma za dużą średnicę (co da się łatwo zniwelować papierem ściernym) oraz ma (wg. mnie) zbyt pękaty kształt i też trzeba go "skorygować" papierem ściernym.

Kabina pilota jest właściwie tożsama z tą w Hasie, jedynie fotel pilota ma inny sposób mocowania do podłogi. Ale ogólnie elementy Revella i Hasy są tożsame i ogólnie wymienne miedzy sobą. Trochę dziadowsko za to wygląda sprawa podwozia głównego. Na goleni są cięgna hamulców (ew. systemu zmiany pozycji kół przy chowaniu podwozia) i są one odlane razem z golenią co wygląda odrobinę chamsko. Należy odciąć i zrobić tak jak zaproponowała Hasa.  Dalej - część ogonowa. Model opracowano  uniwersalnie (podobnie jak Esci) i odcięto część silnikową razem ze sterem kierunku. W zależności od wersji (A/C lub G) dostajemy odpowiednią wypraskę z krótkim lud długim sterem kierunku. I tu pojawia się problem dopasowania - trochę słabo ale do ogarnięcia.  Otwarte hamulce aerodynamiczne to miły akcent ale niestety sposób ich mocowania do kadłuba jest niewłaściwy. Elementami które od ręki nadają się do wywalenia  są zewnętrzne skrzydłowe zbiorniki paliwa - rozjechało im się położenie stabilizatorów. Jeżeli chodzi o "wygląd" to Revell ładnie ponitował powierzchnię, ale nie wiedzieć czemu pominął tak charakterystyczne nitowanie okaptowania silnika i dyszy - trzeba wydziergać samemu. Obrazkowo wszystkie "za" i "przeciw" można obejrzeć  w moim warsztacie:

 

 

gdzie pokazuje zmagania zarówno z modelem Revella jak i Hasegawy.

 

 

Dzięki za uzupełnienie informacji o modelu Revella i ESCI/Italeri. Jak zawsze cenne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się ! Dzięki transakcji z kolegą AnatolPigwa (OGROMNE PODZIĘKOWANIE !!!!) stałem się wreszcie po kilku latach poszukiwań właścicielem tego pięknego modelu w postaci TF-104G Starfighter w skali 1/72. Model ten od dziś jest elementem revellowskiej triady Starfighterów obok wersji C i G.
Same wypraski są bardzo wysokiej jakości ale poza ramką z częścią kadłubową dla dwuosobowej załogi i dodatkowych części dla drugiego kokpitu nie różnią sie od wersji jednomiejscowych. Piękny zestaw kalkomanii do tego do wykonania modelu w malowaniu okolicznościowym na 25 lecie JaBo31 Boelke. 
Wielka szkoda, że Revell nie wznawia ze znanych sobie tylko przyczyn tego pięknego zestawu.
Miejmy nadzieję, że wcześniej czy później Revell ponownie wprowadzi ten zestaw do sprzedaży za co trzymam mocno kciuki !

 

 

 

 

 

 

 

 

088F417E-2C9C-4BA8-85B8-6E261965DFD5.jpeg

952C5AF6-261B-4F2C-996C-DBA46A55EF0F.jpeg

842E3175-7F3C-4876-90C0-822C417CACC5.jpeg

33B68A69-1893-4F83-9016-B284AC4C4373.jpeg

DDBF3061-2CE4-417E-8097-8D250C2967F5.jpeg

658EB67B-BB52-4EE6-A061-7752A5670E54.jpeg

B3FCD62D-BC29-443F-950E-C6EE3B04DA5D.jpeg

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Staryfajter1954 said:

No i stało się ! Dzięki transakcji z kolegą AnatolPigwa (OGROMNE PODZIĘKOWANIE !!!!) stałem się wreszcie po kilku latach poszukiwań właścicielem tego pięknego modelu w postaci TF-104G Starfighter w skali 1/72. Model ten od dziś jest elementem revellowskiej triady Starfighterów obok wersji C i G.
Same wypraski są bardzo wysokiej jakości ale poza ramką z częścią kadłubową dla dwuosobowej załogi i dodatkowych części dla drugiego kokpitu nie różnią sie od wersji jednomiejscowych. Piękny zestaw kalkomanii do tego do wykonania modelu w malowaniu okolicznościowym na 25 lecie JaBo31 Boelke. 
Wielka szkoda, że Revell nie wznawia ze znanych sobie tylko przyczyn tego pięknego zestawu.
Miejmy nadzieję, że wcześniej czy później Revell ponownie wprowadzi ten zestaw do sprzedaży za co trzymam mocno kciuki !

 

 

 

 

 

 

 

 

088F417E-2C9C-4BA8-85B8-6E261965DFD5.jpeg

952C5AF6-261B-4F2C-996C-DBA46A55EF0F.jpeg

842E3175-7F3C-4876-90C0-822C417CACC5.jpeg

33B68A69-1893-4F83-9016-B284AC4C4373.jpeg

DDBF3061-2CE4-417E-8097-8D250C2967F5.jpeg

658EB67B-BB52-4EE6-A061-7752A5670E54.jpeg

B3FCD62D-BC29-443F-950E-C6EE3B04DA5D.jpeg

 

Niemiec płakał jak sprzedawał 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AnatolPigwa napisał:

 

Niemiec płakał jak sprzedawał 😉

A ja mam wielką radochę wręcz modelarskie święto !  Jest on u mnie ! Zrobię go jako model OOB i w malowaniu pudełkowym bo jest bardzo ładne i pasuje do mojego projektu modeli samolotów w

okazjonalnych malowaniach :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mig napisał:

Model Italeri po zlepieniu może wyglądać również tak

 

DSC07050.JPG

RF-104G - Italeri 1/72 szpikulec metalowy od Master Model.

Model Italeri  ex Esci dobrze sklejony może się naprawdę podobać i cieszyć oko. Mam ten zestaw do zrobienia ale póki co mam sklejanego w wersji C. 

495C8761-1193-4DB8-9788-775D33CE47DA.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie na warsztacie mam 104

w wersji G z Revella, którego podarował mi znajomy, który uznał, że nie będzie nad nim dalej pracował. Wiec podjąłem się próby ukończenia tego modelu. Musiałem poprawić kilka gapsów popełnionych przez wcześniejszego wykonawcę. Muszę pouzupełniać kilka przytartych linii podziałowych i złożyć wszystko w jedną całość. Model otrzyma malowanie takie samo jak jego większy pobratymiec w skali 1/48 a wiec JaBo34 rocznica utworzenia .

9950F041-B492-45FB-A472-022228EABE6E.jpeg

FF248172-500E-4CF4-A1A9-9A35C0DEB04F.jpeg

81DBA4C5-822E-4DD6-8A2F-5E1EE1466CB0.jpeg

0383AD0C-9B00-470A-8236-EC2406319BD5.jpeg

706BE912-BFC3-4D18-8290-82EB69712604.jpeg

FAF216D2-6360-4DB4-84FF-FAB1D038DD91.jpeg

D0EFF1B1-33A3-4F99-AAC1-7D666E8A9D6B.jpeg

ED4F3142-1708-4ACC-9CA3-B26FA8810964.jpeg

CFB35077-5623-4CEB-A804-39191E19ECF8.jpeg

44E895F9-F7A9-469A-8515-CDCAEDA53FBE.jpeg

4FAA8253-81BB-45A0-A14F-79D8A1001213.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - dałem się ponieść emocjom i namówiłem wczoraj chłopaków z naszej modelarskiej kanciapy na grupowy projekt Starfajtera 🙂
Na bazie Kinetica w 48 powstanie Niemiec, Kanadyjczyk, Amerykanin i
Włoch/Belg - tutaj jeszcze decyzja zapadnie 🙂
Bierzemy na warsztat modele wydane przez Kinetic, Heller i Ammo
🙂
O postępach poinformuje jak już będzie co pokazać 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Psar77 napisał:

namówiłem wczoraj chłopaków z naszej modelarskiej kanciapy na grupowy projekt Starfajtera

 

Oż ty w dzioba - daliście do pieca  :wink:

14 minut temu, Psar77 napisał:

Heller

Dajcie jakieś fory temu, kto będzie walczył z tym zestawem, bo reszta to idzie na łatwiznę :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, abtb napisał:

 

Oż ty w dzioba - daliście do pieca  :wink:

Dajcie jakieś fory temu, kto będzie walczył z tym zestawem, bo reszta to idzie na łatwiznę :haha:

Mówimy o nowym Hellerze, który jest przepakiem Kinetica 😉 To ma byc fun,. a nie droga przez meke i samobiczowanie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Psar77 napisał:

Mówimy o nowym Hellerze

A to już w ogóle idziecie na łatwiznę :haha: (delikatnie przypomnę, ze autor wątku preferuje wintydże więc już na początku macie -100pkt do respektu na dzielni :mrgreen:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, abtb napisał:

(delikatnie przypomnę, ze autor wątku preferuje wintydże więc już na początku macie -100pkt do respektu na dzielni :mrgreen:)

My już dawno w TV zostaliśmy określeni jako gorszy sort także możemy być i gorszym sortem modelarstwa :haha: Najważniejsze, żeby modele powstały 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, abtb napisał:

A to już w ogóle idziecie na łatwiznę :haha: (delikatnie przypomnę, ze autor wątku preferuje wintydże więc już na początku macie -100pkt do respektu na dzielni :mrgreen:)

Jasne, że lubię zmagania ze starszymi zestawami bo sprawia mi frajdę jak z jakiegoś zestawu uchodzącego dziś za niesklejalny i drogę przez mękę mogę zbudować fajny model. Dla mnie to norma bo jestem wychowany w czasach kiedy nie było najnowszych Kineticów co się same sklejają i trzeba było walczyć z materią aby z niczego zrobić coś. Chyba mi tak pozostało i dlatego takiego Hellera w 72 jakiś czas temu zrobiłem :). Dało się ? Jasne, że się dało i nawet miałem przy tym sporo zabawy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Psar77 napisał:

My już dawno w TV zostaliśmy określeni jako gorszy sort także możemy być i gorszym sortem modelarstwa :haha: Najważniejsze, żeby modele powstały 🙂

Nie gadać tylko sklejać proszę te Kinetici i prezentować postępowy z prac nad nimi ! Postępy prac mile widziane są w tym wątku :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Psar77 napisał:

Mówimy o nowym Hellerze, który jest przepakiem Kinetica 😉 To ma byc fun,. a nie droga przez meke i samobiczowanie 😄

Dla modelarzy lubiących drogę przez mękę i samobiczowanie na Facebooku założyłem grupę Modelarscy Masochości. Tam prezentujemy takie właśnie projekty oparte o kiepskie zestawy albo zestawy wysokiej jakości tylko super waloryzowane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, abtb napisał:

 

Oż ty w dzioba - daliście do pieca  :wink:

Dajcie jakieś fory temu, kto będzie walczył z tym zestawem, bo reszta to idzie na łatwiznę :haha:

Przepak dokonany przez Hellera w 48 to te same wypraski co Kinetic ale z bardzo ładnymi kalkomaniami i rurką Pitota z metalu ale w paskudnym pudełku (powinno być z porządnej twardej tektury). Zdecydowanie fajniejszym przepakiem jest ten od AMMO Miga dokonany, w którym znajdzie się ciekawe malowania (w tym dla samolotu hiszpańskiego) oraz książkę ze zdjęciami detali wydaną przez Miga. Cena nieco wyższa ale moim skromnym zdaniem całość jest lepsza od zestawu pakowanego przez Francuzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Dla modelarzy lubiących drogę przez mękę i samobiczowanie na Facebooku założyłem grupę Modelarscy Masochości. Tam prezentujemy takie właśnie projekty oparte o kiepskie zestawy albo zestawy wysokiej jakości tylko super waloryzowane. :)

Ja nie jestem masochista - masochizm 1 :haha:

 

4 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Przepak dokonany przez Hellera w 48 to te same wypraski co Kinetic ale z bardzo ładnymi kalkomaniami i rurką Pitota z metalu ale w paskudnym pudełku (powinno być z porządnej twardej tektury). Zdecydowanie fajniejszym przepakiem jest ten od AMMO Miga dokonany, w którym znajdzie się ciekawe malowania (w tym dla samolotu hiszpańskiego) oraz książkę ze zdjęciami detali wydaną przez Miga. Cena nieco wyższa ale moim skromnym zdaniem całość jest lepsza od zestawu pakowanego przez Francuzów.

 

Niewykluczone, ze kiedyś i tego kupie, bo mi się Grek podoba a i Turczyn dość rzadka opcja 🙂

Ja w tym projekcie biorę się za Niemca - tak to ma mniej więcej wyglądać:

1427710735_2485.JPG.55c34019164f6c15fe24e379b707fff7.JPG

I teraz pytanko - czy te Sidewindery i zbiorniki mogę sobie zamienić bezkarnie miejscami ? Podoba mi się Starfajter ze zbiornikami na końcach skrzydeł a jednocześnie Sidewindery tez bym chciał podwiesić  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.