Skocz do zawartości

UAZ 469 Milicja, Trumpeter 1/35


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mi się podoba, ale faktycznie do tego UAZa, chyba nie pasuje zbytnio. Domaluję tą zestawową jeszcze, jakiegoś washa dam i chyba będę ją montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt z gazą ciekawy ale w tym konkretnym przypadku nietrafiony - sam zresztą stwierdziłeś, że plandeka wygląda na gładką :) Ale masz patent jakby kiedyś coś takiego trzeba było zasymulować. Podzielam zdanie Roberta i też korzystałbym z elementu zestawowego ale popracowałbym jeszcze nad nim i dodał charakterystyczne cechy jak pisałem w poprzednim poście. Paski też można by zrobić z aluminiowej tacki do ciasta albo dokupić odpowiedni zestaw blaszek z paskami i dorobić szlufki z drutu. Wiem, że dużo roboty ale zrobiłoby się bardziej 3D. Wszystko zależy jak bardzo chcesz się pobawić z tym modelem. A co do tego co masz w tym momencie wymalowane to ładnie wyszło ale poszedłbym w mocniejsze cieniowanie bo możesz nie dowieźć tego efektu do końca. Światłocień zrobiłbym najpierw techniką B&W bo tak chyba najłatwiej, a potem pokrywał transparentnymi warstwami docelowego koloru. Możesz też rozważyć użycie innego koloru bazowego żeby wprowadzić zróżnicowanie kolorystyczne na modelu. Chyba że wiesz coś na ten temat od swojego taty, bo skoro dla niego ten model to pewnie jest jakoś związany z tym pojazdem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TAW Na tyle mocno potem zamalowałem te "siatkę", że jej nie widać już tak naprawdę (na ostatnich 2 zdjęciach już jest właściwie niewidoczna). Prawda będę musiał jeszcze się chyba pobawić z cieniowaniem, może spróbuję to zrobić pędzlem jak malarze figurkowi. Jeśli chodzi o kolor bazowy, to tak naprawdę nic mi nie wiadomo. Sam samochód to było po prostu tło podczas ćwiczeń z obsługi aparatu fotograficznego na zajęciach z kryminalistyki. Chciałbym tacie zrobić niespodziankę i żeby sobie mógł postawić model obok tego zdjęcia, także od niego za dużo informacji i tak bym nie wyciągnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jawkers napisał:

Fajnie wyszło, ale kolor według mnie za jasny.

Ale ważne że tobie się podoba.

Noo, może nie jest za bardzo autentyczny (chociaż jak patrzę to ile UAZów tyle plandek), ale myślałem żeby trochę mocniej się odznaczała od reszty budy.

Dziękuję wszystkim za opinie. Następnym wyzwaniem będą koła żeby nie stał na chlapakach bo w końcu któryś nie wytrzyma :szczerbol: Dorobię koguta i syreny. Potem w planie bardzo prosta podstawka i figurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TAW napisał:

Jeśli chodzi o utratę głowy to trafił chyba w dobre ręce 😉 "Strzelecki! Odpalaj karetę!" 🤪

Hehehe ;D miejmy nadzieję, że będzie pierwszym w historii udanym przypadkiem replantacji głowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeryjka pod koguta zdecydowanie za chuda. Była mniej więcej szerokości koguta.

Kogut nieco zbyt wysoki.

Z kolei syreny wydają się za małe.

fSdktkpTURBXy85ZGU0Yjg0ZmQwMzM3ZTA0Mzg1ZjEwYjE1MDMxZTM0YS5qcGeSlQLNAXcAwsOVAgDNAXfCww.jpg.a2fc2ccf6792dd2b0f8d7a38d81b5c83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę powiedzieć, że nie chce mi się tego poprawiać strasznie :szczerbol: Myślę jak to najbezboleśniej zrobić, bo kalki mam na tym położone i nie chcę ich zniszczyć. Może rozetnę belkę na pół pod "szklanką" i wkleję pasek hipsu w środek? Bo syreny to wytnę chyba jeszcze raz z hipsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kiedyś planuję zrobić ten model to się podłączę do tematu z pytaniem. Chodzi mi o kierunkowskazy po bokach pojazdu w okolicy maski. Jedne pojazdy je mają a inne nie. Na boxarcie Trumpetera UAZ je ma a na wypraskach nie widać żadnych miejsc naprowadzających. Czy na ramce przeźroczystej są te dodatkowe elementy? Czy to były inne wersje UAZa (starsza/nowsza) czy doraźne przystosowanie pojazdu do ruchu drogowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, TAW napisał:

Jako, że kiedyś planuję zrobić ten model to się podłączę do tematu z pytaniem. Chodzi mi o kierunkowskazy po bokach pojazdu w okolicy maski. Jedne pojazdy je mają a inne nie. Na boxarcie Trumpetera UAZ je ma a na wypraskach nie widać żadnych miejsc naprowadzających. Czy na ramce przeźroczystej są te dodatkowe elementy? Czy to były inne wersje UAZa (starsza/nowsza) czy doraźne przystosowanie pojazdu do ruchu drogowego?

Na ramce ich nie ma. Na starych zdjęciach też ich nie widziałem. Dlatego doszedłem do wniosku, że to są domontowane kierunkowskazy ze względu pewnie na zmienione w późniejszym czasie przepisy. Chyba, że jakieś to były inne wersje jakieś.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, TAW napisał:

Jako, że kiedyś planuję zrobić ten model to się podłączę do tematu z pytaniem. Chodzi mi o kierunkowskazy po bokach pojazdu w okolicy maski. Jedne pojazdy je mają a inne nie. Na boxarcie Trumpetera UAZ je ma a na wypraskach nie widać żadnych miejsc naprowadzających. Czy na ramce przeźroczystej są te dodatkowe elementy? Czy to były inne wersje UAZa (starsza/nowsza) czy doraźne przystosowanie pojazdu do ruchu drogowego?

Nie była tylko jedna wersja, a poszczególne wypusty różniły się tylko tylnymi światłami starsze miały okrągłe ,a nowsze prostokątne , to były jedyne różnice . Jakiego tego UAZ-a chcesz popełnić milicyjnego czy wojskowego, bo wojskowe ale też WOP i NJW MSW miały dodatkowo jeszcze na przednich światłach uchwyty do podczewieni takie jak na tym zdjęciu choć nie wszystkie :

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kalkomania-wop-uaz-469-gaz-69-1-43-i10538574068.html

Właściciela wątku przepraszam za offa. 

PS.  O te kratki sygnałów zapytaj na forum  ktoś to kiedyś trawił z blaszki , a kogut z szyldem całkowicie do poprawy ( spróbuj odkleić kalkomanię i zrobić szyldzik od nowa) dodatkowo to światło nad tablicą rejestracyjną powinno być białe bo to światło cofania  a te czerwone to późniejsze modyfikacje  jak te dodatkowe migacze , a każde milicyjne auto za wyjątkiem osobówek miało z tyłu białe koło :D. Działaj dalej jesteś obserwowany. Pozdr. A.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Jakiego tego UAZ-a chcesz popełnić milicyjnego czy wojskowego

Chciałem mieć coś niebieskiego w kolekcji czyli policyjnego. No ale z tymi kierunkami to pies pogrzebany 😞

 

@Vieh_sangdyby się nie udało z syrenami to może zmienisz rejestrację bo są kwity na takiego bez syrenek. Ale szyld "firmy" i kogucik ewidentnie do poprawy.

170e1af22df445a6b5544924ce5d630b.jpgZdjęcie jedynie w celu dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

każde milicyjne auto za wyjątkiem osobówek miało z tyłu białe koło

oj, z pewnością nie każde.

Gdzieś czytałem, ale głowy nie dam, czy dobrze pamiętam, że tym białym kołem z tyłu były oznaczane pojazdy ZOMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adams M1A1 to światło to tak zrobiłem bo na tej fotce wygląda jakby to miało być to samo. Wiem, że trochę inny układ jest lamp, ale wyglądała na pełniącą tą samą funkcję.
@GrzesNo to na pewno nie było ZOMO.


sprzedam-uaz-469b-z-gazem-469-b-motoryzacja-warminsko-mazurskie-mragowo-550412868.jpg.27c73efe57568c4fdaf5f58819951afd.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.