Skocz do zawartości

UAZ 469 Milicja, Trumpeter 1/35


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Podwozie poprawię jak już będę malował resztę budy, na razie kleję wszystko co można. Ale w ten upał strasznie mi się nie chce, dlatego to idzie tak wolno.

 

 

IMG20220818134929.jpg

IMG20220818134935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TAW napisał:

Będzie otwarty czy zamknięty?

Będzie zamknięty. Kwestia sposobu wykonania płachty jest jeszcze rozważana.

 

Poprawiłem (mam nadzieję, że nie pogorszyłem) ramę podwozia. Usunąłem tą rdzę, tylko gdzieniegdzie ją zostawiając. Dodałem suchym pędzlem zacieki od brudu delikatne. Dodam później ewentualnie kurz z aero.

 

IMG20220819195251.thumb.jpg.1851c60ac0eb491d1702a3d7bf698456.jpg

IMG20220819195301.thumb.jpg.b1e4c4bd9d2eb90ce2bfc8fbf797d536.jpg

IMG20220819195316.thumb.jpg.e1e9f527c4810940a552f23eef84e2e2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Vieh_san napisał:

Zastanawiam się czy jakaś z farb które mam będą odpowiadały. Czy to jest jak z tymi ruskimi czołgami, ważne, że zielony?

 

IMG20220822172955.thumb.jpg.a5ed394774e603dcc8ab8e33dad7b685.jpg

 

IMG20220822173005.thumb.jpg.f865f20d71ad63de1278e4bcb52a4b43.jpg

W tym przypadku wg mnie tak jak z czołgami 😉 dobierz kolor do twojego gustu i ogień :)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zgadzam się z ze Snajperem , ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach :mrgreen:. Wojskowe ale też WOP-owskie i z NJW MSW  UAZ-y były matowe raczej ciemno zielone, choć u mnie w kompanii były naprawdę w różnych kolorach  od jasnych do takich prawie czarnych, dlatego że auta wojskowe były przemalowywane na miejscu. Z milicją była inna sprawa oni raczej używali aut w oryginalnym ruskim kolorze coś podobnego  jak ta Tamiya XF 62 ale  koniecznie musi być półmatowy , ja wnętrza ruskich pojazdów maluję kolorem Vallejo  70.894 o takim:

https://shopgracz.pl/vallejo-model-color/15640-vallejo-model-color-70894-camouflage-olive-green-096-8429551708944.html

 Który jak dla mnie jest najbardziej odpowiedni, jestem w tym wieku że pamiętam jeszcze oryginalne milicyjne UAZ-y (mój sąsiad Wilku takim jeździł:D ), jak też różne pojazdy ( ZiŁ131, ZiŁ130, UAZ, Kama3)  Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej szwendające się od czasu do czasu po moim mieście :mrgreen:.  Chyba że pojazd był w remoncie wtedy był też przemalowany , ale większość była raczej w oryginalnym ruskim malowaniu. Pozdr. A.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem na czym stoję. Będę miał czas to się powoli będę brał za malowanie. Nie zrobiłem zdjęć niestety, ale jak wrócę z dyżuru i będę miał siłę to coś porobię. Zapodkładowałem nadwozie, teraz jestem w trakcie maskowania szyb. Potem podkład na resztę głównych elementów i powoli malowanie i składanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłożona na sucho góra i drzwi. Myślę, że zostawię tę plandekę oryginalną. Teraz biorę się za malowanie reszty elementów. Potem składanie do kupy i reszta brudzenia. No i oczywiście kogut będzie musiał jeszcze dojść.

 

IMG20220829155418.thumb.jpg.bdd2309fb7da026d89e1139506c943c8.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się postarać :szczerbol: Nie mam za bardzo doświadczenia z pojazdami poruszającymi się po lądzie i czasem mam niezłą zagwozdkę, ale to jest w tym właśnie fajne ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawkershmm, no myślę o tym cały czas. Tak na prawdę to do samego końca mogę zmienić zdanie, ale najpierw chciałbym spróbować sił w pomalowaniu jej. Do tego będę się starał wykorzystać jakieś techniki malowania figurek, które tu i ówdzie widziałem. Jak będę niezadowolony to zrobię sam. Stelaż i materiał mogę właściwie w każdym momencie dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

@jawkershmm, no myślę o tym cały czas. Tak na prawdę to do samego końca mogę zmienić zdanie, ale najpierw chciałbym spróbować sił w pomalowaniu jej. Do tego będę się starał wykorzystać jakieś techniki malowania figurek, które tu i ówdzie widziałem. Jak będę niezadowolony to zrobię sam. Stelaż i materiał mogę właściwie w każdym momencie dodać.

Nie wiem jakbyś się starał to nigdy nie wyjdzie Ci tak jak powinno czyli brezentowo:mrgreen:. Plandekę proponuję zrobić z chusteczki higienicznej (gładkiej) i użyć zestawowej plandeki jako swojego rodzaju formy. Robi się to tak moczysz chusteczkę w rozcieńczonym Wikolu , a następnie nakładasz jeszcze wilgotną na tą zestawową plandekę czekasz aż przeschnie i delikatnie ściągasz i masz kształt uformowany , potem tylko malowanie i plandeka gotowa , a faktura jest taka jak powinna być i gotowe. A o koguta zapytaj kolegę Kowalec 222 powinien coś  wiedzieć na ten temat. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Nie wiem jakbyś się starał to nigdy nie wyjdzie Ci tak jak powinno czyli brezentowo:mrgreen:. Plandekę proponuję zrobić z chusteczki higienicznej (gładkiej) i użyć zestawowej plandeki jako swojego rodzaju formy. Robi się to tak moczysz chusteczkę w rozcieńczonym Wikolu , a następnie nakładasz jeszcze wilgotną na tą zestawową plandekę czekasz aż przeschnie i delikatnie ściągasz i masz kształt uformowany , potem tylko malowanie i plandeka gotowa , a faktura jest taka jak powinna być i gotowe. A o koguta zapytaj kolegę Kowalec 222 powinien coś  wiedzieć na ten temat. Pozdr. A.

Samą technikę robienia plandeki znam, musiałbym tylko dorobić jeszcze zapięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domalowałem resztę budy. Chyba następnym krokiem będzie położenie połysku i nałożenie kalkomanii. Trochę chaotycznie mi to idzie, bo nie mam doświadczenia z pojazdami. Plandekę zostawiam na sam koniec.

 

IMG20220830130843.thumb.jpg.cfbabdf5997fa4ade5af7c968fd5f6a4.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.