Skocz do zawartości

Mig-23ML Flogger-G Trumpeter 1:48


p2288

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, p2288 napisał:

AJ! Nie zauważyłem tego. Zwracam honor Panu. Mój błąd, spróbuję to naprawić. 

 

Chłopaku jak Ty w siódmej klasie TAKIE modele robisz to szacuneczek. Kibicuję. A jak mogę podpowiedzieć to miedziane druciki warto zastąpić cyną lutowniczą. Jest dostępna w kilku średnicach, miękka i lepiej się układa niż miedziane druciki, Z kolei druciki są dostępne w większej ilości średnic.  Tak czy inaczej czekam Twojej matury bo wtedy będziesz robił modele mistrzowskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2022 o 11:55, greatgonzo napisał:

.

 

W dniu 3.09.2022 o 14:29, rudolf24 napisał:

 

 

15 minut temu, Paweł Czarnocki napisał:

Chłopaku jak Ty w siódmej klasie TAKIE modele robisz to szacuneczek. Kibicuję. A jak mogę podpowiedzieć to miedziane druciki warto zastąpić cyną lutowniczą. Jest dostępna w kilku średnicach, miękka i lepiej się układa niż miedziane druciki, Z kolei druciki są dostępne w większej ilości średnic.  Tak czy inaczej czekam Twojej matury bo wtedy będziesz robił modele mistrzowskie

hahahha, Robię lepsze. Ten akurat jest na razie nieudany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, abtb napisał:

W sumie to niewiele tracisz , ale możesz poszukać jego poprzedniego warsztatu - możesz mieć niezły ubaw z lektury :D

lepiej nie, BH się zmienił i żałuję ale opisze to na spokojnie w piątek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, p2288 napisał:

 opisze to na spokojnie w piątek 

Jednak dziś :D. Więc zacznijmy od tego co nas rozłączyło. Jak pamiętacie BH czyli ja demonstrował swoje poglądy i skończyło się jak skończyło. Było to nie odpowiednie, bardziej głupie. Jest to forum modelarskie nie polityczne. Poglądów nie zmieniłem ale nie będę ich tu narzucać i przedstawiać (mam lepsze zakątki do tego *żart*). Przywitałem się wami pychą, napisałem CV z którego wyszło , że jestem super modelarzem i osobą ale ponimo udanego stuga 42g życie pokazało przez te 0.5 miesiąca  , że gówno wiem o modelarstwie i już to zrozumiałem . Nie dałem sobie pomóc, jak sami teraz widzicie nabrałem pokory i słucham waszych rad. Nie będę prowokować już kłótni ale dalej nie rozumiem dowalania się o profilowe nazisty z kotem co jest humorystyczne, cytując "good guys on bad lands". Dlaczego zwracacie uwagę mi o to jak sami biegacie z obcymi flagami na profilowym. Pytanie retoryczne, nie zaczynajmy gówno burzy. "młodzież z roku na rok głupsza" PRAWDA!!!!! święta prawda ale było to zle użyte. Jestem głupi bo nie mam tych samym poglądów co wy? Też retoryczne. Warsztaty będą w wekendy ponieważ na telefonie nie mogę wrzucać zdj (ban na starym koncie) a dostęp do kompa mam tylko w wekend . Chciałbym wszystkich przeprosić za stare zachowanie oraz podziękować za wspólną przygodę ponieważ ponimo tego co mnie tu spotkało to bardzo lubię to forum i kolegów z pancerki oraz was. 

 

Pozdrawia

BH MODELS

Konstantyn Kopera                                                                 "I ja cię nie potępiam ale idz i nie grzesz więcej" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to zdjęcie. Nie trzeba daleko szukać, a nawet wychodzić z Twojego wątku by znaleźć forumowiczów, którzy w avatarze, czy na profilowym mają nazistowskie klimaty. To nie generuje z automatu pretensji, więc musi chodzić o coś innego :).

Mnie tylko zastanawiają te powielone byty . Skoro dostałeś amnestię, to dlaczego masz występować jako kolejny profil? To tworzy złe skojarzenia i rzecz dotyczy tak użytkownika jak i forum jako takiego. Moim zdaniem niepotrzebnie. Ale OK, to nie moja sprawa, tylko administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z PE udana... chyba... Farba do kokpitu to koło 80% light blue i 20% green  z instrukcji. Przynajmniej rozcieńczanie na oko mam opanowane :benc:. Na tablice przyrządów dałem gauzy agent glass od ak. Na tych 2 zdj tego nie widać ale wyszedł piękny efekt szkła na zegarach. Przymierzałem kokpit na sucho i nie pasuje, na razie nie wiem co z tym robić :\\\

IMG_20220909_174840_267.jpg

IMG_20220909_174813_492.jpg

IMG_20220909_174800_069.jpg

IMG_20220909_174745_614.jpg

IMG_20220908_172228_747.jpg

IMG_20220908_172216_464.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo wtrąceń brudu pod farbą masz.

 

Dlaczego nie pasowałeś na sucho? W nowych modelach można na to przymknąć oko, ale w starym z dodatkiem żywicy?

 

Nie wygląda to źle, ale według mnie zbyt mało starannie przygotowujesz elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ChuChu napisał:

 

 

Dlaczego nie pasowałeś na sucho? 

 

 

Rozumiem że mnie nie lubisz i nie ukrywajmy tego ale pisałem że przymierzałem na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co napisałeś, ale pytam o co innego. Dlaczego przed pomalowaniem nie złożyłeś całości, żeby sprawdzić? Warto to zrobić, bo potem są takie niespodzianki.

 

A czy Cie nie lubię? Nie wiem, jestem tu od dwóch tygodni i na razie nie mam o nikim wyrobionej opinii. Po prostu nie jestem z tych, co sobie słodzą na każdym kroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ChuChu napisał:

Rozumiem co napisałeś, ale pytam o co innego. Dlaczego przed pomalowaniem nie złożyłeś całości, żeby sprawdzić? Warto to zrobić, bo potem są takie niespodzianki.

 

A czy Cie nie lubię? Nie wiem, jestem tu od dwóch tygodni i na razie nie mam o nikim wyrobionej opinii.  

spasowałęm przed malowaniem kokpit i wiedziałem żę nie pasuje więc no. Między brakiem słodzenia a "wróć do swojej piaskownicy" i problem o wszystko jest różnica .Pamiętaj, ja opinie mam już wyrobioną na forum, złą opinię więc nie rób  tej głupoty co ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, p2288 napisał:

spasowałęm przed malowaniem kokpit i wiedziałem żę nie pasuje więc no. Między brakiem słodzenia a "wróć do swojej piaskownicy" i problem o wszystko jest różnica .Pamiętaj, ja opinie mam już wyrobioną na forum, złą opinię więc nie rób  tej głupoty co ja

Dopiero co administrator posprzątał wątek.

Niech kolega skupi się na klejeniu i będzie dobrze.

Nie ma sensu zaczynać znowu dyskusji o tym kto kogo lubi a kto nie.

Działaj dalej, pokazuj zdjęcia z postępu prac i nie reaguj na zaczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie zaczepki? Że zapytałem dlaczego nie próbowałeś na sucho?

 

Rada na przyszłosć. Jak wiedziałeś że nie pasuje, to po co malowałeś? Trzeba było dopasować, a potem malować. Teraz jest duża szansa, że zniszczysz to co zrobiłeś.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

Dopiero co administrator posprzątał wątek.

Niech kolega skupi się na klejeniu i będzie dobrze.

 

Prawda bo znowu zaczynamy burze 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE BYDLE!!! liczy równe 30cm. Kokpit potraktowałem panel linerem black od tamki a wnęki podwozia własno robionym washem (panzer aces brown+woda). Między kokpit i wnęke musiałem dać wykałaczke inaczej wnęka by się odklejała w 1 miejscu. między kadłubem a końcami/ bokami wnęk są dziury więc będzie co robić. Na razie model w tym stanie zostawiam do przyszłego miesiąca. Muszę się więcej pouczyć i zgłaszać do odp przy tablicy z wszystkich przedmiotów dopuki jest to co łatwe i nie będą mnie pytać do stycznia (nauczyciele pytają max 1/2 razy w semestrze, teraz jak sie pozgłaszam to będzie spokój. 

IMG_20220910_104517_114.jpg

IMG_20220910_104512_962.jpg

IMG_20220910_102201_594.jpg

IMG_20220910_102129_497.jpg

IMG_20220910_102111_068.jpg

IMG_20220910_094530_407.jpg

IMG_20220909_212240_195.jpg

IMG_20220909_212128_4.jpg

IMG_20220909_210131_222.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ChuChu napisał:

 

 

Dopasuj też fotel, bo na pierwszej fotce siedzi wyjątkowo krzywo.

Fota na sucho była. Fotel przykleje na sam koniec by nie  było problemu z maskowaniem kokpitu gąbką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, p2288 napisał:

Muszę się więcej pouczyć i zgłaszać do odp przy tablicy z wszystkich przedmiotów dopuki jest to co łatwe i nie będą mnie pytać do stycznia

 

Masz rację, poucz się. Zwróć szczególną uwagę na ortografię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zaruk napisał:

 

Masz rację, poucz się. Zwróć szczególną uwagę na ortografię.

Z orto taki zły nie jestem ale dobry też nie jestem . Jedynym przekleństwem jest "dopóki"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć.

Mam takie pytanie.

Czy ten model jest tak naprawdę źle spasowany, jak widać na poniższym zdjęciu? Sklejałem modele Trumpetera i elementy pasowały do siebie jak klocki Lego.

Czy jest możliwość żebyś to spasował dokładniej ( tu podpiłował, tam podpiłował), czy już nie ma takiej możliwości?

Kokpit i fotel wyszedł Ci całkiem fajnie.:super:

 

IMG_20220910_104517_114.jpg.6c07460899047164960af4d4dfe47142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokie te szpary (szczególnie z przodu), nie wiem, czy szpachla to załatwi. Może wkleić cienkie paski hipsu, a potem doszpachlować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.