Skocz do zawartości

Mig-23ML Flogger-G Trumpeter 1:48


p2288

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
19 minut temu, zaruk napisał:

Może wkleić cienkie paski hipsu, a potem doszpachlować?

Dokładnie.

Szpachla podczas schnięcie się kurczy i dużo jej zużyjesz zanim uzyskasz zadowalający efekt.

Zrób tak jak kolega @zaruk napisał i będzie dobrze.

 

16 minut temu, Roland_Sebastian napisał:

Ewentualnie kawałek rozciągniętej ramki. :)

Też dobry pomysł. Poćwicz rozciąganie ramek i będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że myślimy podobnie, też zastanawiałem się nad wklejeniem płytek polistyrenu lub rozpuszczeniem ramek :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jawkers napisał:

Rozciąganiem nad świeczką.

Ja tam wole to robić na zapalniczką :D Zawsze mi tak wygodniej. A tak na serio to wiem o co chodziło. Nie raz to robiłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie wystraszyłeś pokazując jak połówki kadłuba są kiepsko spasowane. Parę dni temu odebrałem swojego 23 i jakoś entuzjazm opadł. Tym bardziej że trochę dodatkowego szpeju już do mnie jedzie. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kapsel napisał:

Trochę mnie wystraszyłeś pokazując jak połówki kadłuba są kiepsko spasowane.

 

Może Twoje będą lepiej pasowały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością poświęcę im więcej uwagi niż zazwyczaj. Wszelkie niedoskonałości już na etapie pasowania kadłuba mścić się będą dalej na całej symetrii płatowca. Tym bardziej że 23 ma dość skomplikowaną bryłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, p2288 napisał:

Ja tam wole to robić na zapalniczką :D

 

Przy świeczce romantycznej. Do wspólnego rozciągania możesz zaprosić którąś z miłych koleżanek.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

nah... dziób stopiony ( kot+ świeczka+ wyjście z pokoju na 0000000,1S+model= stopiony dziób) 

W modelu nic nie pasuje, dosłownie w dosłownym znaczeniu tego słowa nic nie pasuje! 

Jak debil bo nim jestem przykleiłem golenie i robienie czegoś przy modelu to hit. 

 

Na Polskim ułożyłem rymowankę o czymś tam: 

 

Był sobie smyk

i do szkoły zrobił myk 

 

Miał napisać wiersz 

 

Chciał zrobić hit a zrobił kit  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak  nie jestem tak małym człowiekiem by stchórzyć..... Odetnąłem podwozie, skleiłem skrzydła i dałem szpachlę. Mig będzie podwieszony pod sufit. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak... Wszędzie szpary. Zdjęcia są z 17, o 19 nałożyłem szpachlę i jest dobrze ale zdjęcia wrzucę jutro.

wszystkie szpary zostały zaszpachlowane więc spokojnie :D . Dysza silnika nie pasuję więc nie wiem czy w ogóle będzie. 

 

Stan modelu na godzinę 17:

IMG_20221013_174006_825.jpg

IMG_20221013_174013_073.jpg

IMG_20221013_174049_520.jpg

IMG_20221013_174034_883.jpg

IMG_20221013_174103_601.jpg

IMG_20221013_174254_632.jpg

IMG_20221013_174258_039.jpg

IMG_20221013_174303_415.jpg

IMG_20221013_174313_928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż odniosę się do tego co widzę

fot 3 - wloty powietrza zamienione to co widzimy jest dolną powierzchnią wlotu, a powinno być odwrotnie.

fot 4 - grzebień w tym samolocie jest składany. jak podwozie jest wysunięte to grzebień jest złożony. Szczeliny powinny być choć minimalne. Jak ma stać na podwoziu to bezwzględnie złożyć.

fot 6 - błąd z fot 3 generuje szczeliny

fot 7 - osłona dyszy wklejona odwrotnie

fot 8 - ta szczelina w kadłubie jest po to aby miały się gdzie pomieścić skrzydła przy innym skosie niż 16 st. W oryginale jest maskowanie tej szczeliny. Tutaj chyba producent tego nie ujął.

Część można poprawić. A wloty... (?).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, giberes napisał:

Dysza wygląda jakby za bardzo wystawała do tyłu (źle wklejona?) i brakuje części wylotowej regulowanej, coś jakby tak 

Mikoyan-Gurevich MiG-23MLD Flogger

Dlaczego takie szpary są między kadłubem i wnękami podwozia głównego? 

na zdjęciu, które wkleiłeś osłona dyszy regulowanej jest zdjęta i została umieszczona za samolotem (to ten srebrny kubełek). Nie wiem o które szpaty chodzi. 

* samolot jest muzealny i nie wszystko działa jak należy

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@p2288-->rzuc okiem na filmik - wersja inna co prawda ale generalnie to ta sama bryła  :https://www.youtube.com/watch?v=OjHOjoR3oJY

Składam własnie Floggera i przyznam , ze co prawda instrukcja  nie jest zbyt łopatologiczna  , ale nie mam żadnych problemów ze spasowaniem- jak na razie kadłuba .

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @imt za rady i uwagi :D 

@giberes części regulowanej nie ma ponieważ (jak pisałem) nie pasuje ale dziękuję za zdj. 

@boberm1 dziękuję za film

 

Jutro podeśle poprawione zdj modelu. 

 

pzdr i dziękuje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.