Skocz do zawartości

Mig-23ML Flogger-G Trumpeter 1:48


p2288

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ostatnio udało mi się dorwać mało dostępny model jakim jest mig23 od trumpetera w 1:48. Model chcę odwzorować 1:1 przy użyciu polistyrenu, drutów i blaszek. Model chcę skończyć do grudnia (7 klasa , wracanie o 16:30 i nauka przez kolejne 4h w domu nie pozwoli na szybsze skończenie go).   

IMG_20220831_111436_277.jpg

IMG_20220831_111356_631.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, p2288 napisał:

Model chcę odwzorować 1:1

Na forum jest warsztat tego MiG-a w 1/32. I tam też chłop struga każdy detal. 10 lat już struga. Końca na razie jakoś nie widać :wink:

Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, p2288 napisał:

Model chcę odwzorować 1:1

Znacz co?

Chcesz zbudować na podstawie Trumpka model 1:48 czy makietę samolotu 1:1? :hmmm:

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grzes napisał:

Chcesz zbudować na podstawie Trumpka model 1:48 czy makietę samolotu 1:1?

Ja obstawiam wersję "light" to znaczy że chce odwzorować detale 1:1 czyli każdy kabel, śrubkę itd. Ale może i będzie wersja "hard" czyli makieta w 1:1.  🤔

Taki samolot bardzo podobny do naszego państwa - z dykty i kartonu :haha:

A może jednak trochę lepiej - z polistyrenu i blachy :hmmm:.  Tylko blacha teraz mocno podskoczyła do góry  :mrgreen:

 

Edytowane przez abtb
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abtb napisał:

samolot bardzo podobny do naszego państwa - z dykty i kartonu

Nie, no napisał przecież, że z polistyrenu chce robić :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Grzes napisał:

napisał przecież, że z polistyrenu chce robić 

O ile wcześniej miałem wątpliwości to upewniłeś mnie tym stwierdzeniem w 150%  wink3

 

39 minut temu, abtb napisał:

A może jednak trochę lepiej - z polistyrenu i blachy :hmmm:

 

Dobra, koniec drążenia tematu, bo tu się zaraz wiadro z.......rozleje  i będzie kwękanie że młodemu żyć nie dajemy i w ogóle jakieś pierdoły o odbieraniu szans na cokolwiek 🙃

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, abtb napisał:

 

 

Dobra, koniec drążenia tematu, bo tu się zaraz wiadro z.......rozleje  i będzie kwękanie że młodemu żyć nie dajemy i w ogóle jakieś pierdoły o odbieraniu szans na cokolwiek 🙃

eeee tam, nic się nie stało :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2022 o 11:40, abtb napisał:

Na forum jest warsztat tego MiG-a w 1/32. I tam też chłop struga każdy detal. 10 lat już struga. Końca na razie jakoś nie widać :wink:

Powodzenia życzę.

Ten chłop to Irek . Projekt zaczął się w momencie wycofywania Mig-ów ze służby. I tam powstała pierwsza dokumentacja

MIG-23 MF 1:32 - strona 20 - [L]Warsztat - Modelarstwo plastikowe - Modelwork

 

Edytowane przez Irek-M1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekcje skończone 55 minut temu i ja już dziękuje w tym roku szkolnym takich długich atrakcji :benc: Trochę posiedziałem przy modelu i przygotowałem: kokpit, podwozie, wnęki i silnik do robienia detali czyli stworzyłem 'bazę'. Krytyka mile widziana :nauka1:

 

 

PS: Fotel to żywica + PE

IMG_20220901_121628_650.jpg

IMG_20220901_120013_813.jpg

IMG_20220901_115935_675.jpg

IMG_20220831_190144_197.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p2288 napisał:

 Krytyka mile widziana :nauka1:

Nie kuś, oj nie kuś😁

A na poważnie, wnęki podwozia dobrze pasują? Bo w moim migu 27  był błąd w instrukcji i po sklejeniu musiałem wymieniać elementy, żeby dopasować do kadłuba. Dla obu maszyn jest ta sama baza. 

Edytowane przez giberes
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, giberes napisał:

 

A na poważnie, wnęki podwozia dobrze pasują? Bo w moim migu 27  był błąd w instrukcji i po sklejeniu musiałem wymieniać elementy, żeby dopasować do kadłuba. Dla obu maszyn jest ta sama baza. 

Do kadłuba pasują . Ale zauważyłem , że nie ma dziur na podwozie w wnękach. Są ale w innym miejscu za pojemnikami. Wieczorem podeśle zdj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greatgonzo napisał:

 co  miałeś na myśli pisząc, że chcesz odwzorować model 1:1.

A no tak... Miałem na myśli odwzorowanie modelu poprzez dodatki z drutów i polistyrenu by wyglądał 1 do 1 jak w realu. Oczywiście w 48 krotnym pomniejszeniu .:mrgreen: Niestety ale po 4h pracy z tymi jeszcze prostymi przeróbkami doszedłem do wniąsku ,że nie uda mi się to i zrobię tylko te najważniejsze braki (kable i inne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, p2288 napisał:

Nie wygląda to dobrze

Niestety masz rację, bo wygląda to kiepsko.

 

Estetyka klejenia i obróbki części, na niskim poziomie. Według mnie niepotrzebnie pakujesz się w koszty i robotę, kiedy masz problem z podstawowymi czynnościami.

 

Kokpit zmasakrowany, a wnęki zalane klejem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Uwalone klejem ponieważ nakładam wykałaczką i się rozlewa. Spróbuję igłą. Kokpit zmasakrowany ponieważ jest przygotowany na PE. plamy po kleju już nie ma. 

Dziękuję za uwagi. :DDD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, p2288 napisał:

Racja. Uwalone klejem ponieważ nakładam wykałaczką i się rozlewa.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p2288 napisał:

Kokpit zmasakrowany ponieważ jest przygotowany na PE

 

Boczne panele krzywo nacięte i górna część za fotelem też?

Postaraj się robić trochę staranniej. Teraz szykujesz pod PE, a w przyszłości może tak nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.