Skocz do zawartości

IDF Achzarit


jacusjt

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie lekceważ izraelskiego żołnierza! Nawet jak jest farbowaną blondynką - to na pewno podstęp!

Przy okazji - Achzarit podobno znaczy "okrutna" i podobno to jest ugrzeczniona wersja tego tłumaczenia.

Edytowane przez pmroczko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hebrajski nie jest moja specjalnością i ta informacja nie jest potwierdzona, ale spotkałem się z poglądem, że to słowo należało by przetłumaczyć np. jako "sucz", ale w eleganckich publikacjach nie jest to przecież możliwe. To tak jak skrót z czasów wojny w Wietnamie BUFF tłumaczono na Big Ugly Fat *Fellow*, mimo, że wcale o słowo Fellow nie chodziło...

Z drugiej strony nie wiem na ile oficjalna jest nazwa Achzarit - bo jeśli występuje w oficjalnych papierach to też nie może to zbyt brzydki wyraz być...

W każdym razie Wikipedia podaje, że jest to rodzaj żeński...

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2022 o 11:30, jacusjt napisał:

podobno to kwestia rocznika ale szukam ... takich szarości

019.jpg

020 (6).jpg

 

W tej chwili najlepszą alternatywą według specjalistów są farby z serii AK Real Colors. W tym przypadku konkretnie to RC094 IDF Sinai Grey since 1990. Oczywiście potem jej odcień mocno zmieniają użyte pigmenty - pamiętaj, że sprzęt używany w Galilei ma odcień bardziej czerwonawo-ziemisty, a na pustyni Negew jasnopiaskowy. To wpływa na ogólny odbiór odcienia czołgu, zwłaszcza na zdjęciach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , chyba za wysokie progi. powalczę przy "późnym" , mam posypki ale nie bardzo wiem jakiego kleju użyć. próbowałem i za mocny efekt... (nie wiem czy widać).  jakieś podpowiedzi?

2022-09-07_14-26-08_859.jpg

2022-09-07_14-26-09_018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacusjt napisał:

... jakieś podpowiedzi?

 

Proponuję zastosować "Pucek", czyli pył kąpielowy dla szynszyli do nabycia w sklepach zoologicznych.

Według mnie jest i drobny i na tyle wyrazisty, że po malowaniu wygląda jak Anti-slip.

Podłoże zwilżamy cienkim klejem tamki, który ładnie wiąże ten drobny piaseczek, a nadmiar zwyczajnie strzepujemy, lub zdmu:bip:emy.

Tak to np wyglądało (kiedyś) u mnie:

 

4WOcB0w.jpg

 

 gJptM19.jpg

 

...a taki był efekt końcowy

lUh4WhR.jpg

 

Niektórzy stosują też piasek kwarcowy, ale według mnie jest nieco za drobny.

Wszystko zależy jednak od upodobań.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rafał B napisał:

 

Proponuję zastosować "Pucek", czyli pył kąpielowy dla szynszyli do nabycia w sklepach zoologicznych.

Według mnie jest i drobny i na tyle wyrazisty, że po malowaniu wygląda jak Anti-slip.

Podłoże zwilżamy cienkim klejem tamki, który ładnie wiąże ten drobny piaseczek, a nadmiar zwyczajnie strzepujemy, lub zdmu:bip:emy.

Tak to np wyglądało (kiedyś) u mnie:

 

4WOcB0w.jpg

 

 gJptM19.jpg

 

...a taki był efekt końcowy

lUh4WhR.jpg

 

Niektórzy stosują też piasek kwarcowy, ale według mnie jest nieco za drobny.

Wszystko zależy jednak od upodobań.

 

 

Potwierdzam, piasek do szynszyli i cienki klej Tamiya to bardzo dobre i ekonomiczne rozwiązanie.  Jest nad tym procesem dużo większa kontrola niż nad wyrobami Pana Miga. Podobne rozwiązanie (dużo droższe), stosuje forma AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafał B napisał:

 

Moja winieta, była luźną interpretacją znanego (poniżej) zdjęcia.

 

israeli_tank_in_mud.jpg

 

Fotka z sieci

Widać dziadek Mosze, który wyemigrował w 1968 roku- uczył naszych tankistów ścigających czerwonoarmistów Budionnego pod Ossowem. To nie jest przypadkowe podobieństwo!!!!  

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bulik58 napisał:

... widzialem go nie raz na zywo , ale byla tez figurka . 

Mogłeś go widzieć tylko raz, gdyż tylko raz wystawiłem go w Bytomiu i nigdzie indziej 😀

...i owszem, figurka też była, ale może nie zaśmiecajmy już wątku koledze, bo nie o moim modelu on traktuje.

 

Sorry za offtop jacusjt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jacusjt napisał:

"Pucek" , he he ... dzięki za informację.     Szukać w Zoologicznych??  mam piasek z bezpieczników , chyba za gruby..(ten na dole) co do AK.

 

Tak, najlepiej w zoologicznych, albo przez internet.

Co do grubości warstwy na zdjęciu, to może nie tyle o grubość ziarna tu chodzi, co grubość warstwy, którą zbyt gęsto położyłeś.

Warstwa powinna być delikatniejsza, rzadsza jakby, a u ciebie jest jej trochę za dużo.

Próbuj, w końcu Ci wyjdzie 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.