Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swój egzemplarz zwracam. Mimo, iż nie są to jakieś wielkie rzeczy do poprawki, to uważam za nieprofesjonalne wypuszczenie takiej jakości ramek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TM48 napisał:

Ale na zdjęciach próbnych wtrysków zapadnięć nie ma, czyli to nie jest problemem. Pewnie pracownik przy wtryskiwaniu obejrzał i stwierdził, że jest dobrze bo to zabawka i poszło zamiast poprawić ustawienia.

Na ich blogu widać, nie wiem czy są słabsze czy odpowiednio zrobione zdjęcia.

A jaki byłby krzyk jak by tam nity były... 😉

https://armahobbynews.pl/blog/2024/06/27/40010-zagladamy-do-pudelka-modelu-p-39q-airacobra-1-48/

arma.thumb.jpg.aa84fb20449f1f391e25c4cd865c03fe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeciez podstawa jest: wszedzie, jesli jest to mozliwe, jednakowa grubosc scianek

A tu az sie prosi, zeby sie cos zapadlo. A te duperele mozna bylo dac jako osobne czesci...

Ale nie bede uczyl ( pouczal ) fachowcow. Tylko szkoda, ze ktos nie pomyslal

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu żeby nie kupować modeli AH. Taki kicz/kit za taką kasę?

Wolę mniej szczegółowe i tańsze modele Hasy czy nawet A-xa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i znikną, ale dopiero za jakiś czas. AH z tego co widać mocno nastawia się na sprzedaż w prorderach i pewnie sporo Im się tego sprzedało. Jak opracują sposób na ten problem, to pewnie dopiero przy zamówieniu kolejnej partii wyprasek, a teraz będzie cichosza, ewentualnie jakiś tutorial jak sobie z tym poradzić samemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W żadnym wypadku nie piszę, że   to jest normą we wszystkich modelach, to co pokazałem z bloga Army, to lewa strona, Twoje  zdjęcie to prawa, gdzie też (a może sobie tylko wmawiam) widać (słabo) pionowe zagłębienie po środku panelu (i jakieś poziome artefakty - ale to już pewnie jakaś moja nadinterpretacja ). Nie miałem na myśli Photoshopa, a raczej odpowiedni dobór zdjęć 🙂

Edytowane przez Soris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadnięcia są też na grzbietowym chwycie powietrza, za kabiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No bez żartów, to jest tanio? Przecież to zwykły weekend od Edka tylko prawie dwa razy drożej...

Nie twierdzę, że te wklęsłości to taka tragedia trudna do usunięcia, ale tak dla lepszego wizerunku, to mógł to ktoś wyłapać podczas produkcji, no ale ktoś machnął ręką widocznie..

Nie ździwię się też, jeśli to nie koniec skuch w tym modelu, bo zadziwiająco mało reklamowego wydźwięku ze strony AH przy premierze, normalnie jak nie AH 😄 

 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem 'tanio', tylko 'taniej'. 

 

17 minut temu, arhtus napisał:

mógł to ktoś wyłapać podczas produkcji, no ale ktoś machnął ręką widocznie..

 

No to właśnie wyłapuje. Pierwszy to raz Arma robi testy na produkcji i sprzedaje w preorderach próbne wtryski? Właściwie to jestem zdziwiony, że jesteście zdziwieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pudełku podobnie, zapadliska, ramki wyprasek wyglądają jak z lat 70-tych. Model Arma Hobby zakupiony w preorderze po raz pierwszy i ostatni. Patrząc na Hurricana  i na P-39 w 48 można zeza dostać.  Bardzo mało przyjemne doznania estetyczne. Ciekawi mnie co stoi za tak zdumiewającym krokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że to co stoi zawsze za taką sytuacją , czyli brak większych pieniędzy u właściciela i konieczność  uzyskania dochodu za wszelką cenę . Plus to , że jak zaczyna się biznes to kończą się moralne skrupuły . Skończyły się piękne opowieści  o modelach tworzonych przez modelarzy dla modelarzy , a zaczęła się proza życia .

 

Tak samo jak przychodzi do Ciebie firma budowlana i ci oferuje cuda , a później  robią jak robią według magicznego trójkąta budowlanego ( zrobimy to  szybko, tanio , dobrze - wybierz dwa ) , a na końcu łapiesz ich, że zamiast wełny izolacyjnej wyższej klasy  kładą niższej , albo wtykają gazety.  A jak negocjują umowę to najpierw się pytają o przedłużenie umowy , a potem o wykreślenie kar umownych ( bo i tak wiedzą , że w terminie budowy się nie zmieszczą , a kary ich dotkną ) Niestety taki masz w większości wypadków standard usługi . Cel jest jeden zarobić na  kimś  nieważne jak , ale zarobić . 

Co gorsze przyzwyczajani jesteśmy , że płacimy za wszystko coraz więcej i dostajemy coraz mniej .

Bilet na koncert w Warszawie kosztuje więcej niż w Madrycie , ale jak się okazuje , że wokalistę było słabo słychać  to nikt w związku z tym zamiaru zwrotu części kasy nie przewiduje . 

 

Wracając do modelarstwa . 

Myślisz, że właściciel nie  widział tych błędów   i nie miał świadomości co wkłada do pudełka , bo wypraski pakowały małe chińskie lub filipińskie rączki i rozesłały po świecie   ?  

 

Dlaczego na Babarybie  nie było pokazanego modelu z zapadliskami , a w pudełkach jest ? Zawiodła kontrola ?

 

A może właścicielowi włączył się tryb " ludzie wszystko kupią " i poszedł po kosztach ?  Słabszy model, słabsze wykonanie , niższa cena , bo kasy nie ma ( znaczy nie zwróciła się z ze poprzednio wydanych modeli ) 

 

Mnie nie chodzi, że te zapadliska powstały , mnie bardziej chodzi, że mimo to znalazły się w pudełkach , a na zdjęciach wygląda tak jakby ich nie było . 

 

Myślisz , że do właściciela nie dotarło, że chyba ma ceny  znacząco wyższe od innych  firm i poza złapaniem na początku paru łosi na preorderze może być tak , że potencjalni nabywcy jednak wybiorą słabszą , ale tańszą alternatywę , albo zdejmą z pawlacza Hurrka  albo Cobrę  innego wydawcy .

 

Myślisz , że miało sens za tą Cobrę  zażądać jak za Hurrka 200 zeta jak wykonanie tego modelu plasuje go na poziomie  niektórych modeli Airfixa , które są znacząco tańsze ?

 

Czy gdyby Cobra była wydana jakościowo na poziomie Hurrka  to cena 200 zeta za ten model byłaby do przyjęcia i można by było nie zwracać uwagi na konkurencję . ?

 

I czy teraz większość modelarzy zamiast pisać peany na temat firmy przed każdym zakupem zastanowi się czy też zakupi znowu na oślep ? 

 

Spróbuj sobie odpowiedzieć , może następnym razem nie będziesz " okazją " *

 

Definicja " okazji " znajduje się w wątku o modelu innego polskiego wiodącego cenowo producenta. 😀

 

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TM48 napisał:

Jak wiesz, Arma jest dla niektorych kolegow etatowym workiem do bicia. Tym razem jest wyraźny pretekst, więc I tak się dziwię, że nie poleciało już pięć stron pomyj  😉.

No cóż, mój model dostanę jutro i ocenię na własne oczy. 

Albo będzie szpachla i gąbeczka  albo pisanie reklamacji.

Pozdrawiam.

 

P.S. jak zwykle nikt nie zmusza do zakupu, inne modele P-39 są na rynku, więc my jako konsumenci mamy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, martinello napisał:

my jako konsumenci mamy wybór.

Mamy też prawo do oceny jakości.

 

9 minut temu, martinello napisał:

Jak wiesz, Arma jest dla niektorych kolegow etatowym workiem do bicia.

Wiem, ale to nie jest powód do popadania w inną skrajność.

 

Zresztą teraz nawet nie chodzi o to czy jest to babol, bo jest. Chodzi o zaklinanie rzeczywistości w zamian za model. Profesjonalny recenzent pokaże jak wygląda model i nie będzie komentował, a szczególnie nawiązywał do tego co piszą o tym inni. Bo to sugeruje stronniczość, a nie rzetelność.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TM48 napisał:

Życzę Ci bardzo , że następnym razem jak pójdziesz do adwokata albo notariusza on ci napisze słabe pismo, albo spitoli akt notarialny  weźmie grubą kasę  i odpowie Ci , żebyś  sobie sam poprawił , a czoło przetarł  gąbeczką . Możesz też strony zalać klejem .

Niezmiernie jestem ciekaw Twojej reakcji i wierzę , że zachowasz wtedy  równie  stoicki spokój i  podobne poczucie humoru . 

Prawdziwym testem twojego spokoju na pewno będą ekipy budowlane i warsztaty samochodowe . Tam tez można zalewać klejem i przecierać gąbeczką 

 

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TM48 napisał:

Mamy też prawo do oceny jakości.

 

Wiem, ale to nie jest powód do popadania w inną skrajność.

 

Zresztą teraz nawet nie chodzi o to czy jest to babol, bo jest. Chodzi o zaklinanie rzeczywistości w zamian za model. Profesjonalny recenzent pokaże jak wygląda model i nie będzie komentował, a szczególnie nawiązywał do tego co piszą o tym inni. Bo to sugeruje stronniczość, a nie rzetelność.

 

Bo mało jest rzetelnych recenzentów, którzy potrafią napisać coś niekorzystnego dla producenta, który przysyła darmowe pudełka do recenzji 😂 Jak się czyta takie włażące w d... producenta pseudo recenzje jak ta wyżej, to się na wymioty zbiera.. 

Póki co, cenię sobie jeszcze opisy KFS i na taki czekałem, ale jak na razie cicho, dostał bana od AH, czy nadal szukają odpowiednich wyprasek, żeby dostarczyć te "właściwe" 😁   

No i raczej preordery na najbliższe modele AH będą nieco mniej okazałe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TM48 napisał:

żebyś czytał ze zrozumieniem i poszukał w słowniku słowa "sarkazm".

 

Widać sarkazm był za mało widoczny i mógł czytających pozostawić w  tzw  " mylnym błędzie"  co do rzeczywistych  intencji autora . 😀

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, arhtus napisał:

 

Bo mało jest rzetelnych recenzentów, którzy potrafią napisać coś niekorzystnego dla producenta, który przysyła darmowe pudełka do recenzji 😂 Jak się czyta takie włażące w d... producenta pseudo recenzje jak ta wyżej, to się na wymioty zbiera.. 

Póki co, cenię sobie jeszcze opisy KFS i na taki czekałem, ale jak na razie cicho, dostał bana od AH, czy nadal szukają odpowiednich wyprasek, żeby dostarczyć te "właściwe" 😁   

No i raczej preordery na najbliższe modele AH będą nieco mniej okazałe..

Dlatego  jak szukasz  recenzji to często  kluczem do odpowiedzi, że ta recenzja jest taka , a nie inne  jest zamieszczona na końcu informacja , " za model dziękuję swojemu portfelowi albo karcie kredytowej " 

Inna kwestia , że recenzowanie modelu bez części merytorycznej i bez sklejania  , jest  jak audycja radiowa  poświęcona filmowi . 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, merlin_70 napisał:

że recenzowanie modelu bez części merytorycznej i bez sklejania  , jest  jak audycja radiowa  poświęcona filmowi . 

przekonalem sie osobiscie niedawno przy pieknym ( z wyprasek ) Gladiatorze z Airfixa

a wracajac do Army - szkoda, ze takimi duperelami psuja sobie renome

moze surowiec nie taki?, moze cisnienie? moze wypraski zbyt szybko wyrzucane z formy?

A " przedzamowienia" powinni realizowac za polowe ceny 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.