Skocz do zawartości

PZL P.11c ,,Łaciata 3" - Arma Hobby 70016


Kolekcjoner WP

Rekomendowane odpowiedzi

Co do malowania elementów w ramkach. 

Często to robię głównie z małymi elementami, które potem ciężko byłoby wymalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

W zasadzie to każdy z moich 122 sklejonych modeli miał jakiś element przyklejony po pomaowaniu.

Pomijając liczbę wątpię, by istniał modelarz, który twierdziłby inaczej.  To malowanie w ramkach budzi wątpliwości. Bo to same problemy. Trudności z dostępem przy obróbce i do  maskowania, konieczność maskowania/rozmaskowania okolicznych elementów, kłopotliwe podejście aerografem, niemal pewne uszkodzenie powłoki malarskiej przy wycinaniu elementu i przy operowaniu nim. A jeśli kanalik wlewowy umieszczony jest niekorzystnie,  a na ogół tak jest, to o żadnym niemal nie może być mowy. W efekcie jest trudniej, źle wyjdzie i się zepsuje.  Ale jak się odpowiednio obniży te standardy, to  i problemy znikają.

Rymulus nie obniża, to się dziwi.  Ja zresztą też, niezależnie od moich standardów.

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle obniżenie standardów co , uprawianie modelarstwa gwarantujące zrobienie 122 modeli dokładnie na tym samym poziomie ,bez groźby jego obniżenia lub podwyższenia  w istotny sposób.

 

Pozostawienie części w ramkach nie jest dla modelarza problemem jeśli chodzi o dostęp do niej aerografem , bo ten aerograf nie jest używany , bo to  Panie z nim kupa kłopotów trzeba czyścić  , a i tak pomalowane pędzelkiem będzie tak samo wyglądało . A tu można dzisiaj skleić jutro pomalować pędzelkiem rozkosznie bełtając  nim w butelce i snuć wielogodzinne dyskusje czy kolor jest odpowiedni .

Wszystko można zrobić lepiej , nawet  pomalować pędzelkiem , trzeba tylko chcieć. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W tak zwanym międzyczasie sklejałem na raz cztery modele, ale co nieco przy Łaciatej podziałałem. Do końca w zasadzie zostało poprawić osłonę silnika i ją pomalować, oraz namalować prostokąt khaki pod numer maszyny i oczywiście montaż końcowy.

 

W skrócie. 

 

Samolot pomalowany Polish AFV Green od Hataki, a następnie Polish Dark Khaki również Hataki. Samolot pokryty lakierem błyszczącym. 

 

Kalkomanie na spodzie skrzydeł, to mix. Szachownice zestawowe, a litery kodowe 62 W pochodzą z zapasów z zestawu Mistercrafta. 

 

 

20221029_104615.thumb.jpg.73de9d81a0a8d5eae0384c28c5cf2cfc.jpg

Spód pomalowany mieszanką dedykowanej hataki i kilku kropel niebieskiej farby dla złamania szarości.

 

20221029_104735.thumb.jpg.dbdef66469c8a6a05e56d0f6fc273229.jpg

Silnik to jeden element wraz z obudową.

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20221029_202056.thumb.jpg.f76ac37ba94b49a6d31ed5c2c02da844.jpg

Zielona P.11H dla Lotnictwa Marynarki Wojennej 😉

 

20221101_091954.thumb.jpg.a2b0f4a8d43226077e9493d544176521.jpg

Jestem bardzo zadowolony z tego jak mi wyszło maskowanie.

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20221102_140853.thumb.jpg.c67295321701dfae636c4ad73f817035.jpg

Początki...

 

20221112_162911.thumb.jpg.0eb6e50e0fe8c62d00e092b8a505b4ea.jpg

Maskowanie, to żmudna praca...

 

20221112_233939.thumb.jpg.d6787dd99e5d58fd521ee95e16fc0f54.jpg

Ale efekt powalający!

 

20221118_123323.thumb.jpg.e5132010b64b2b0011c2b0467ab5641b.jpg

Kalkomanie. Zestawowe szachownice bardzo ładnie się nakleiły, a litery z Mistercrafta trochę gorzej, a 2 pękła przy ściąganiu z papieru...

Edytowane przez Kolekcjoner WP
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym ten model dostał do sklejania 35 lat temu też by tak wyglądał po pomalowaniu  olejnymi farbami artystycznymi . Tylko wtedy farba wysychała by dłużej , ale efekt byłby dokładnie taki sam . Widać ślady pędzla , zapadliska formy , spód płata tragedia.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, HK1885 napisał:

Fajnie to wygląda, łaciata jedenastka zawsze mi się podobała. :cool:

 

Linie podziałów wyszły Ci trochę poszarpane - ?

 

Przed nałożeniem ostatecznego lakieru trochę je poprawiłem, także nie jest źle. Już kiedyś malowałem Bregueta 690 (wątek Mistercraft) w takim malowaniu i wiedziałem czego się spodziewać.

 

 

1 godzinę temu, mig napisał:

Jesteś pewien tego P.11H? Bo on trochę się różnił od P.11c

Tak rzuciłem oznaczenie, bo akurat nie pamiętałem, że PZL dla MDLot miała mieć oznaczenie P.11d, za samolotypolskie.pl:

Cytat

W 1936 r. dla Kierownictwa Marynarki Wojennej projektowano wersję PZL P-11c przystosowaną do działania nad morzem, oznaczoną prawdopodobnie PZL P-11d. Samolot miał mieć szczelny kadłub na wypadek wodowania, przyrządy do nawigacji morskiej i specjalistyczny sprzęt ratunkowy. KMW zrezygnowało z planowanego zakupu 24 PZL P-11d. Wg [1]- sprawa zakupu 20 samolotów myśliwskich PZL dla MDL ciągnęła się od 1931 r.

 

 

 

Dobrą interpretację P.11d zbudował Jakub z https://www.facebook.com/EdwardHernet Rodzime Lotnictwo II RP opowiedziane modelami. Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

https://www.facebook.com/EdwardHernet/posts/pfbid0kjgCUUvPWsHsSB9kWmQ4YHM6QeBonvnprVgaTpvxXXzMKZN5CpN1vk8gt19pwmenl

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HK1885 napisał:

O dżizas... Co się raz zobaczyło nie da się odzobaczyć... :?

 

Ten jeden taki średni, ale poza tym ma kolekcję gigantycznych rozmiarów i to często modeli budowanych od zera!

 

 

 

20 minut temu, BRAVO112 napisał:

nie bedziesz probowal wycinac tych " kropel" ?

 

Raczej nie, bo może wyjść średnio, przy tej skali. Po prostu dostanie tam czarny wash.

 

Edytowane przez Kolekcjoner WP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, myszaty napisał:

Oglądać na telefonie!  😉

Wzorek maskowania na +.

 

Ten wzór maskowania mam już przećwiczony, bo na początku roku pomalowałem tak Bregueta 690. 

 

A w planach na przyszły rok mam jeszcze jeden samolot w takim kamuflażu, ale to zobaczycie jak rozpocznę warsztat. Teraz muszę skończyć ponad 10 rozgrzebanych modeli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dwa miesiące później... w końcu znalazłem czas na modelarstwo...

 

Wyciąłem fragment osłony silnika, żeby wyglądała tak jak w P.11a. Dodatkowo pomalowałem drobnicę i domalowałem brakujący prostokąt pod numer seryjny. Teraz wykończeniówka i za dwa miesiące galeria :szczerbol:

 

 

20230113_133147.thumb.jpg.eb6f396745a19308f1506d659330c9f9.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.