Skocz do zawartości

Mi-2 SP-ZXY Lotnicze Pogotowie Ratunkowe 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Vieh_san napisał:

Dziękuję, postaram się tego nie zepsuć w miarę możliwości. Chciałbym żeby się ładnie prezentował i był jakimś zaczątkiem dla kolekcji polskich maszyn ratowniczych.

Takowy pomysł też mi po głowie łazi... Jeszcze czekają kompletne projekty A-109, R-44 i W-3 jako  LPRy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitrandir napisał:

Takowy pomysł też mi po głowie łazi... Jeszcze czekają kompletne projekty A-109, R-44 i W-3 jako  LPRy

Pomysł przedni. Wszystkimi maszynami dane było mi latać. Agusta, EC i Robinson  jak najbardziej w barwach LPR, a Sokołem tylko z biało-czerwoną szachownicą- śpiewając piosenkę:

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławekb napisał:

Ta dziurka w obudowie przekładni,z której wychodzi wał napędowy wirnika  (chyba dobrze to określiłem?) powinna być większa...dodaję foto poglądowe

Obrazek

Nie do końca rozumiem, to na górze nad którą zamontowana jest głowica wirnika? Niby mogę ją powiększyć, ale wkleiłem tam już  coś niby na kształt wału do którego będzie przymocowana głowica z drucikiem w niego wchodzącym, tak jak mi tu radzono. Nie wiem czy to będzie się wtedy trzymało, ewentualnie tylko zrobić tak żeby nie przebić się przez plastik na wylot.
O to miejsce chodzi?
SCHNELL-150721-TS-378.thumb.jpg.49b3b110aeb3dac344ca015f3802557f.jpg



 

30 minut temu, Mitrandir napisał:

Takowy pomysł też mi po głowie łazi... Jeszcze czekają kompletne projekty A-109, R-44 i W-3 jako  LPRy

Ja bym chciał zacząć od Sm-1, ale jest z mojej wiedzy tylko Mi-1 od Amodelu w wersji sanitarnej i niedostępny nigdzie... ;/

Sm_1_Mi_1_sanitarny.thumb.jpg.e53130a40191c610589e9c1beabe84dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sławekb napisał:

https://antykwariatdomowy.pl/pl/p/Mi-1M%2C-skala-172%2C-Amodel-7234%2C-model-plastikowy/4526

to chyba jedyne miejsce znalezione z tym modelem....inna wersja,ale kalki można złatwić chyba....w tych czasach.

O kurcze, nawet nie wiedziałem o istnieniu takiej strony. No by trzeba było dorobić te gondole na pacjentów, może by nie było tak ciężko zrobić kopyto i vacum domowym sposobem. Kalki mogę sam sobie dorobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sru, zamówiłem jeszcze z Ukrainy wersję sanitarną :oops: Bo się okazało, że tam mieli.

 

PS, tą zwykłą najwyżej tutaj odsprzedam, albo się na coś zamienię jak będzie ktoś chętny.

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 00:24, Vieh_san napisał:

zamówiłem to mydło, zobaczymy

Robiłem 2 te śmiglaki i (moim zdaniem, oczywiście) są zupełnie dobre.

Można z tego zrobić dobrze wyglądającą miniaturkę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitrandir napisał:

Ten?

IMG_20221015_122557.thumb.jpg.812f9d56fe57bde8d21693cce692f318.jpg

Tak, ten.

 

6 godzin temu, Grzes napisał:

Robiłem 2 te śmiglaki i (moim zdaniem, oczywiście) są zupełnie dobre.

Można z tego zrobić dobrze wyglądającą miniaturkę.

Ufff, to mi trochę ulżyło, bo po jakiś zdjęciach ramek wydawało mi się, że temat jest ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzes napisał:

niewiele jest w nim do popsucia

 

Ale do zrobienia już tak :szczerbol:

Dobrze, że kolega @Vieh_san jest ratownikiem medycznym - pomocy udzieli sobie sam (ewentualnie zaprzyjaźniony zespół medyczny :haha:)

 

13 godzin temu, Grzes napisał:

Robiłem 2 te śmiglaki

Czas przeszły nie dokonany (czy jakoś tak 🤔) - więc mam pytanie: robiłeś czy zrobiłeś? Bo ja też robiłem (i cały czas robię :haha:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

 

Ale do zrobienia już tak :szczerbol:

Dobrze, że kolega @Vieh_san jest ratownikiem medycznym - pomocy udzieli sobie sam (ewentualnie zaprzyjaźniony zespół medyczny :haha:)


Hahahaha xD mam nadzieję, że nie skończy się wywózką do Centrum Zdrowia Psychicznego :szczerbol:

 

9 godzin temu, Grzes napisał:

Cóż, śmigłowiec jest prosty i ma niewiele detali, więc niewiele jest w nim do popsucia :mrgreen:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, abtb napisał:

Czas przeszły nie dokonany (czy jakoś tak 🤔) - więc mam pytanie: robiłeś czy zrobiłeś? Bo ja też robiłem (i cały czas robię :haha:)

A ten już! A ten już!

Wstał, zrobił kawę, wyjął swój kijaszek i gmera nim w mrowisku... :mrgreen:

 

Robiłem, zrobiłem i za studenckich czasów, jak była gotówka potrzebna w każdej ilości, to nawet sprzedałem. O!

Były to wersje Mi-1 nie sanitarne.

 

 

A tak w ogóle to jakbym chciał się czepiać to mógłbym napisać że: 

59 minut temu, abtb napisał:

nie dokonany (czy jakoś tak 

raczej jakoś tak: niedokonany, ale nie będę taki  i nie napiszę :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzes napisał:

Wstał, zrobił kawę

Tzw.  "niedzielny standard" :wink:

 

2 godziny temu, Grzes napisał:

wyjął swój kijaszek i gmera nim w mrowisku

To ostatnio moje ulubione zajęcie :chytry:

 

2 godziny temu, Grzes napisał:

raczej jakoś tak: niedokonany,

 Już ty  nie wymagaj od człowieka po politechnice "ortografii stosowanej" :haha:

A tak gwoli ścisłości to w przerwach przy  gmeraniu w mrowisku to podstawkę "wystrugałem" pod "afrykańskie" samoloty,  "O!"

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadu gadu, a tu trzeba robić. Poszedł podkład i z grubsza wyrównałem to co było nierówne. Jak dobrze wszystko wyschnie to poddam go ponownej ocenie :mrgreen: Chyba przy następnych modelach będę kupował maski, za leniwy się robie.

 

IMG20221113193339.thumb.jpg.fbc5ac9e9fffaf800871146551621fc4.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Vieh_san napisał:

poddam go ponownej ocenie

I słusznie. Bo teraz to za bardzo do tego śmigłowca wsiąść nie można :chytry:

Klamki wg mnie trzeba zrobić. O takie:

 

rlWRYVm.jpg

 

pM8zOek.jpg

 

xMzGPy6.jpg

 

:wink:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, abtb napisał:

I słusznie. Bo teraz to za bardzo do tego śmigłowca wsiąść nie można :chytry:

Klamki wg mnie trzeba zrobić. O takie:

 

rlWRYVm.jpg

 

pM8zOek.jpg

 

xMzGPy6.jpg

 

:wink:

Panie inżynierze, ale klamki to się po malowaniu zakłada a nie przed... 😁 więc jest wszystko okej

Edytowane przez Mitrandir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mitrandir napisał:

klamki to się po malowaniu zakłada

Zapewne dlatego Pan inżynier zainterweniował przed malowaniem, bo jest inżynierem.

Ja na ten przykład, jako zwykły magister, powiedziałbym o tym dopiero w galerii  :mrgreen:

Edytowane przez Grzes
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

Tak, trzeba zrobić samemu,

W sumie to można pójść na łatwiznę i przy pomocy czeskiej piłki przyłożonej na płask do osłony kabiny "podciąć"  istniejące (przynajmniej tą z prawej strony można tak zrobić bez problemu, bo ta z lewej to trochę delikatna jest)

 

kQAHtBK.thumb.jpg.ee796b28d0032b4d76b05a19abba3612.jpg

 

Ale komu by się tam chciało taką robótkę robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.