Skocz do zawartości

Mi-2 SP-ZXY Lotnicze Pogotowie Ratunkowe 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

To już będą ponad 4 lata odkąd skleiłem to mydło w całość. Bacznie będę śledzić Twój warsztat, bo chodzi za mną drugi egzemplarz naszego Mi-2 w aktualnym jednobarwnym malowaniu wojskowym.

 

20211029_235347.thumb.jpg.7b45bdc45440d3b31b8df64c9e171e7b.thumb.jpg.fa29a0de02701e2d124f508bfb34fe37.jpg

 

W moim modelu kabina była źle odlana, być może za szybko wyciągnięta z formy, ale udalo się złożyć w całość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-2 LPR, która stoi na lotnisku na Bemowie jest totalnie wykastrowana ze sprzętu medycznego, ale mogę zapytać czy pracuje tam jeszcze ktoś, kto pamięta tamte czasy. Od 2007  w LPR, latają już EC-ki. Szanse marne....

Podsuwam temat na następny model:

SP-MXB - PZL M-20 Mewa - LPR*

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzes napisał:

@robertmodelarz masz może fotki tego, co się znajduje wewnątrz?

Prośba do kolegów z LPL wysłana, zrobią foty przy najbliższym dyżurze - w wolnej chwili jak nie będą latać. Działamy dalej!!!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławekb kurde tak mi go pokazując jeden obok drugiego to mnie przekonałeś. Ten przód faktycznie wygląda źle jeśli chodzi o kształt. To jeśli o hobby bossa to jakaś konkretna wersja powinna być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kon_Bar napisał:

Obojętne - te same wypraski (a dodatki i tak wyrzucasz). Łopaty weź z tego zestawu, który masz :)

Zamówiony, powinien jutro być. Z Twojego tematu widziałem, że też łopaty brałeś chyba? Wziąłem jeszcze tą część z wlotami powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mitrandir napisał:

Przecież mówiłem od razu :szampan1: 

Ale człowiek jest uparty jak osioł ;D nie sądziłem, że taka różnica w nich będzie. W oczekiwaniu na model, będę dalej dorabiał sprzęt.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitrandir napisał:

To jak chcesz te silniki? 😁

O to chodzi?
https://www.scalemates.com/kits/quickboost-qb-72-350-mi-2-hoplite-air-intake--199726

 

No wiem, ale to nie pasują aż tak?

Edytowane przez Vieh_san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

Nie, te z wydechami i klapki.

https://www.mojehobby.pl/products/Mi-2-Hoplite-set-air-intake-exhaust-F.O.D.-HBO.html

Najbardziej wydechy leżą, ale da się na gorąco obrobić i rozchylić troszkę. Zobacz w moim LPRze jak ja zrobiłem, Ja użyłem zestawowego z modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitrandir napisał:

Nie, te z wydechami i klapki.

https://www.mojehobby.pl/products/Mi-2-Hoplite-set-air-intake-exhaust-F.O.D.-HBO.html

Najbardziej wydechy leżą, ale da się na gorąco obrobić i rozchylić troszkę. Zobacz w moim LPRze jak ja zrobiłem, Ja użyłem zestawowego z modelu.

Obejrzałem galerię bardzo fajnie wyszedł :D Muszę przyznać, że przy zakupie modelu HB się pospieszyłem i dokupiłem właśnie tylko część z wlotem powietrza, bez wydechów. Nie było ich na stanie wczoraj jeszcze... Dałem d**y po całości, tym bardziej, że są w tej samej cenie. Aghrr teraz to się tylko :miecz:. Już nie będę kombinował, zrobię z tego co mam, a wydechy też spróbuję zmodyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

Obejrzałem galerię bardzo fajnie wyszedł :D Muszę przyznać, że przy zakupie modelu HB się pospieszyłem i dokupiłem właśnie tylko część z wlotem powietrza, bez wydechów. Nie było ich na stanie wczoraj jeszcze... Dałem d**y po całości, tym bardziej, że są w tej samej cenie. Aghrr teraz to się tylko :miecz:. Już nie będę kombinował, zrobię z tego co mam, a wydechy też spróbuję zmodyfikować.

Więc po ras trzeci zapytam... Chcesz? 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vieh_san napisał:

@Mitrandir mogło uciec w poprzednim poście, bo dodałem w edycji to pytanie, więc jeszcze raz zapytam. Dlaczego za bardzo nie wykorzystam blach? Nie ma potrzeby takiej, czy nie pasują?


zależy czego oczekujesz… Wnętrze jest nieco za duże. Za to, jeżeli planujesz otworzyć drzwi (zwłaszcza przednie) to blaszki sporo dają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.