Skocz do zawartości

Mi-2 SP-ZXY Lotnicze Pogotowie Ratunkowe 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to wygląda...na bogato wnętrze....jedyne co mnie tylko zastanawia to tablica,która jest chyba za bardzo prostopadle do podłogi...i jej kształt,że tak to nazwę dziobowy,czy jak zamkniesz bryłę nie będziesz miał widocznej szpary przez przednie boczne okienka....Zauważ na zdjęciu,które dołączyłem,że przód obudowy tablicy,dochodzi do krawędzi okien i ma kształt przodu śmigłowca...Nie wiem czy zrozumiale się wyraziłem.....😀🤔.

Edytowane przez Sławekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sławekb napisał:

Fajnie to wygląda...na bogato wnętrze....jedyne co mnie tylko zastanawia to tablica,która jest chyba za bardzo prostopadle do podłogi...i jej kształt,że tak to nazwę dziobowy,czy jak zamkniesz bryłę nie będziesz miał widocznej szpary przez przednie boczne okienka....Zauważ na zdjęciu,które dołączyłem,że przód obudowy tablicy,dochodzi do krawędzi okien i ma kształt przodu śmigłowca...Nie wiem czy zrozumiale się wyraziłem.....😀🤔.

Jestem świadomy prześwitu, myślę jeszcze jak to zrobić, może faktycznie cienki hips i szlifować, aż nie będzie pasowało, kąt tablicy już tak zostanie jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Leta napisał:

A jeżeli chodzi o ten "regał" z boku tablicy to w czasie służby raczej nie był on pusty. Na znalezionym zdjęciu widać tam pulpit radiostacji, transponder oraz odbiornik GPS.

 

74890_1243546893.jpg

Hmmm to jeszcze postaram się coś z tym zrobić :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję i uskuteczniam modelarskie druciarstwo ;D teraz nie powinno być prześwitu. W trakcie schnięcia szpachli spróbuję zrobić tę radiostację, gps i transponder. Jednak myślę, że bardziej będzie to odwzorowanie w miarę luźne, bo niestety nie jestem Antmanem żeby się pomniejszyć i zrobić to tak jak powinno być 1:1

 

IMG20221107173628.thumb.jpg.4a89dd2ccb349b10fabe432774c6368d.jpg

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezły kawał betonu :super:. Zdecydowanie marnujesz się w "medycynie" - idź na budownictwo :mrgreen: A można było wydać kilkanaście zeta (chyba ok. 18) na gotową tablicę z Qb idealnie pasującą do modelu HB. 

Ale z drugiej strony to zawsze fajnie popatrzeć jak inni kombinują jak koń pod górę:haha:

Edytowane przez abtb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest w miarę obrobione. A tablica jest taka, że pasuje w nos tak żeby tam nie było prześwitu? To nie wiedziałem, jak tak to bym ją wziął :glupek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Vieh_san napisał:

Żyję i uskuteczniam modelarskie druciarstwo ;D teraz nie powinno być prześwitu. W trakcie schnięcia szpachli spróbuję zrobić tę radiostację, gps i transponder. Jednak myślę, że bardziej będzie to odwzorowanie w miarę luźne, bo niestety nie jestem Antmanem żeby się pomniejszyć i zrobić to tak jak powinno być 1:1

 

IMG20221107173628.thumb.jpg.4a89dd2ccb349b10fabe432774c6368d.jpg

 

Trochę mam deja vu 😉
Ja walczyłem tu (konkretny wpis)

a w kolejnych... planuję Quick Bost-a 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem z szybki wycieraczkę za pomocą nożyka i bloczka do polerowania paznokci. Potem wypolerowałem pastą polerską do samochodu. Umyłem całość płynem do mycia naczyń, bo zauważyłem, że przez używanie tych past polerskich może potem zaparować szybka. Zanurzę jeszcze całość w Sidoluxie odłożę na chusteczkę i przykryję. Do jutra wyschnie.

 

IMG20221108175929.thumb.jpg.be023837a3ed22d43b985c58028dacb2.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota!
A co do pasty... Twoje podejrzenie o "zaparowywanie" (dla mnie - wysychanie cienkiej warstwy) byłoby wytłumaczeniem co najmniej jednej matowej szybki w moich modelach. Dobra rada! Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kon_Bar napisał:

Dobra robota!
A co do pasty... Twoje podejrzenie o "zaparowywanie" (dla mnie - wysychanie cienkiej warstwy) byłoby wytłumaczeniem co najmniej jednej matowej szybki w moich modelach. Dobra rada! Dzięki

No właśnie mi się 2x przydarzyło i raz byłem w stanie dojść do tego żeby to zetrzeć i nie sprawiało to żadnych problemów, nie jest tak jak w przypadku zaparowania przez CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nalot który zostaje po paście polerskiej potem na sucho czy z tą szmatką trzeba zetrzeć 😏 Jeżeli chodzi o Hobby Bossa to akurat ma jeden z lepszych plastików do oszklenia, proces polerowania szybki praktycznie nie sprawiają problemu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ja miałem taki problem, że myślałem, że dobrze wycierałem, ale jednak rzeczywistość okazywała się inna ;D

 

Sido wyschło i jak dla mnie to jest o wiele lepiej.

Zastanawiam się tylko, czy mam to szkło od środka też pomalować? czy wystarczy pierwszą warstwę na kolor kabiny?

 

IMG20221108214310.thumb.jpg.b65aa9cd5ace22629a5ce6c6a50160a5.jpg

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytam o ten Sidolux na oszklenie. Szukałem na forum i nie do końca rozumiem. Stosujemy ten sam, którym lakierujemy na błyszcząco, tak ? Używamy aerografu, czy raczej zanurzamy w jakimś pudełku z Sidoluxem ? Ja kupiłem taki specyfik - glass coat agent, Gauzy, czy to coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tomekk napisał:

Podpytam o ten Sidolux na oszklenie. Szukałem na forum i nie do końca rozumiem. Stosujemy ten sam, którym lakierujemy na błyszcząco, tak ? Używamy aerografu, czy raczej zanurzamy w jakimś pudełku z Sidoluxem ? Ja kupiłem taki specyfik - glass coat agent, Gauzy, czy to coś podobnego?

Potrzebny jest sidolux do linoleum, taki jak na obrazku. W przypadku oszklenia wlewam go do jakiegoś pudełka, tutaj wystarczył kieliszek plastikowy, wkładam całe szkło i wyciągam. Kładę na ręcznik papierowy tak żeby najlepiej część leżała na krawędzi która będzie przyklejana. Przykrywam czymś żeby nie było paprochów i czekam aż wyschnie. Tego co wymieniłeś nie znam więc się nie wypowiem.

 

pobrane.jpeg.dfb3ab9bf9b4e1da643e1044613281d9.jpeg

 

 

 

PS, można go oczywiście wlać do aero prosto i psikac jako błyszczący lakier. 

Edytowane przez Vieh_san
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będę malował od zewnątrz. Nie powinno być tego widać. Jakoś tak mi się podoba niepomalowany :D

 

IMG20221109210041.thumb.jpg.e28a152ee7220624237268e94b9517b8.jpg

 

Jeszcze osłona od quickboosta wygląda jakby była troszkę za mała. Troszkę to zniwelowałem rozcinając górę połówek kadłuba piłką i z powrotem skleiłem, ale to nie wystarczy. Będę musiał delikatnie zeszlifować.

 

IMG20221109210619.thumb.jpg.e2b920dae447e5d8cebf25fd4c6c7032.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, barszczo napisał:

Zaczyna wyglądać jak Mi-2, dodatki robią robotę. Pracy mnóstwo w niego wkładasz i jest efekt, podglądam wink4.

Dziękuję, postaram się tego nie zepsuć w miarę możliwości. Chciałbym żeby się ładnie prezentował i był jakimś zaczątkiem dla kolekcji polskich maszyn ratowniczych.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.