Skocz do zawartości

Mi-2 SP-ZXY Lotnicze Pogotowie Ratunkowe 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, abtb napisał:

🤔

Ratownik -masochista?

Chyba całkiem wesoła ta twoja karetka :haha:

Lubię mocne doznania ;D
O ile pacjent jest w porządku to czasem nawet bardzo wesoła :yahoo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe kolory mam załatwione. Podsumowując pomarańczowy to Hataka acrylic 2008, natomiast niebieski to taki jaki mi najbardziej odpowiadał z posiadanych gunze H322 blue impulse. Teraz będzie malowanie duperelek. Trochę już zacząłem, osłony na teleskopy amortyzatorów, wydechy. Potem plan zakłada dodanie reszty bardziej wrażliwych części, pitot, wskaźnik oblodzenia, antena radiokompasu, klamki, zbiorniki z właściwymi mocowaniami, a także wężami paliwowymi.

 

IMG20221117114345.thumb.jpg.367b9255db0e2b964781f1817a62497e.jpg

 

IMG20221117114356.thumb.jpg.6c23be0a8ac7b0b20cbd2aaadfa5e453.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

klamki,

:brawo:

Godzinę temu, Vieh_san napisał:

zbiorniki z właściwymi mocowaniami, a także wężami paliwowymi.

A to se popatrzę 🧐 (na uszko szepnę, że mocowanie lewego jest trochę inne niż prawego :wink:.)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

:brawo:

A to se popatrzę 🧐 (na uszko szepnę, że mocowanie lewego jest trochę inne niż prawego :wink:.)

 

Po prostu ten stelaż chce zrobić pod nimi żeby w powietrzu nie wisiały. Dobra zwrócę uwagę :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abtb co jest z tą różnicą w mocowaniu zbiorników? Ten stelaż wygląda symetrycznie pod nimi, tylko tyle, że węże paliwowe z jednej strony są bliżej przodu, a z drugiej bliżej tyłu co wynika z tego, że te zbiorniki są też jakby "na odwrót".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boszsze, ale te ratowniki medyczne leniwe :zly. Dwie lub trzy strony temu zamieściłem zdjęcie brzuszka mojego Mila i tam widać podparcie zbiorników.  I mój Fabrykę czajników poczytaj do poduchy, bodajże strona 2 lub trzecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, abtb napisał:

Boszsze, ale te ratowniki medyczne leniwe :zly. Dwie lub trzy strony temu zamieściłem zdjęcie brzuszka mojego Mila i tam widać podparcie zbiorników.  I mój Fabrykę czajników poczytaj do poduchy, bodajże strona 2 lub trzecia.

A to jakaś pomroczność mnie dopadła, zupełnie o tym zapomniałem. Po 24h czasem mi ciężko już ogarnąć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Artek82 napisał:

może taka 

Nie ma co się nagrzewać - niech najpierw sklei model. Do prowadzenia warsztatu nie namawiam, bo jeszcze wyjdzie że to jaki  szewc ze sporym doświadczeniem , a nie ratownik medyczny :haha:

Edytowane przez abtb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vieh_san napisał:

na pewno do rozważenia

Jeśli się zdecydujesz to daj zapowiedzi wcześniej bo temat jest do analizy. Wilgi sanitarne były podobno 3, ale to były raczej demonstratory niż w powszechnym użyciu. Były 3 różne znaki rejestracyjne i trzeba się pochylić nad malowaniami bo to co pokazałem to radosna koloryzacja poligrafii PRLu. Są fotografie cz-b i trzeba będzie się trochę pobawić w "znajdź kolory" 😉 Tymczasem kończ czajniczka w białym fartuchu bo zapowiada sie uczta dla oka :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć.

Aktualnie dodałem pod spodem te "maszty" małe do anteny radiokompasu i jakiś wąż za przednimi prawymi drzwiami (drenaż?). Stelaże do zbiorników też są i otworki przygotowane do węży paliwowych. Na razie nie wklejałem do kadłuba jeszcze bo najpierw położę kalki. Jakbym najpierw dał zbiorniki to ciężko by mi było niektóre z nich położyć. Jeszcze nie malowałem tych pierdółek bo nie chciałem sobie dodatkowej roboty dokładać w wypadku jakby coś zdecydowało się odpaść :szczerbol: odprysk farby ładnie uzupełnić jest ciężko. Także na tę chwilę schnie połysk, potem kalki. Jak zabezpieczę kalki to dodam jeszcze schodki i pitota. Czujnik oblodzenia już po ściągnięciu masek z szyby bo by przeszkadzały, to samo tyczy się wycieraczki. Trochę tak dziwnie może to robię, ale zdecydowałem, że tak będzie najbezpieczniej.

 

IMG20221118100742.thumb.jpg.ae0ed904cd98341361765b32ce784e83.jpg

 

IMG20221118100803.thumb.jpg.61a70df6a8a489a53c456937ce6ed047.jpg

 

IMG20221118100818.thumb.jpg.f4755d664360b9396756c40b4691d869.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super.

Co do Wilgi to ja też patrzyłem sobie na temat i wygląda na to że nigdy nie były u nas używane jakoś szerzej. Oczywiście ja i tak ją w tej wersji zrobię.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kret69 napisał:

Wygląda super.

Co do Wilgi to ja też patrzyłem sobie na temat i wygląda na to że nigdy nie były u nas używane jakoś szerzej. Oczywiście ja i tak ją w tej wersji zrobię.

 

Ja muszę się przyznać, że dzisiaj zamówiłem jako już prezent świąteczny drukarkę 3D anycubic photon 4k i myślę, że jak ją ogarnę to spróbuję zrobić do wilgi sobie jakieś dodatki. Może zacząłbym od tablicy przyrządów, a żeby pasowała to już myślę, że zeskanuje blachę i na tej podstawie będę robił model. Zobaczymy co z tego wyjdzie, najarany jestem w tej chwili na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-2 - ładna robota, nie ma się czego czepić (niestety 😜).

 

Wilga - może osobny temacik w „1:1” i podzielimy się zdjęciami i przemyśleniami? Ja tam nie wnikam „ demonstrator czy nie” - chcę mieć :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

Tablica przyrządów z blachy Parta nie pasuje do modelu Wilgi Amodel choć blacha jest dedykowana do tego modelu.

No to będę kombinował, ale to jeszcze pieśń przyszłości. Po tym czajniczku coś mniej wymagającego wezmę na warsztat. Z ciekawości, bo nie robiłem, żadnego auta cywilnego mam rozgrzebanego Nissana Silvie 13 od Tamiyi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rzeznik bardzo dziękuję :szampan1: 

Dodałem stopnie z blaszek Parta, przymocowałem zbiorniki z przewodami paliwowymi, dodałem koła, pomalowałem resztę dupereli, które tego jeszcze wymagały (oprócz świateł żeby się nie zamgliły, bo myślę, żeby ostatecznie położyć satynowy lakier, a dokładniej pomieszam sobie mat z połyskiem). Wszystko pokryte jeszcze raz lakierem i teraz będę dawał wash. Za śmigła i głowicę zabiorę się na samym końcu.

 

IMG20221121125346.thumb.jpg.b9c9791ef6330c55d052ec08b519e425.jpg

 

IMG20221121125401.thumb.jpg.0709c74ca6f2a3d24e47a6f9774d2814.jpg

 

 

EDIT: widzę, że się przednie kółka trochę przekrzywiły, trzeba poprawić.

Edytowane przez Vieh_san
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i łosz. Ciężko się go na takim białym kolorze robiło, ale myślę, że jest w miarę, na dole trochę bardziej brudno chciałem mieć.

 

IMG20221121204530.thumb.jpg.783a2fb90e2b7d6c856442d91baf617c.jpg

 

IMG20221121204931.thumb.jpg.7adedc7e07c8bb08c8af67a0f3dbd1df.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.