Skocz do zawartości

Mi-2 SP-ZXY Lotnicze Pogotowie Ratunkowe 1/72


Vieh_san

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, abtb napisał:

@Kon_Bar - @Mitrandir zrobił ostatnio kilka ładnych modeli, medali i dyplomów nadostawał,  to i w pióra obrósł (wszak Kogut :haha:) i  do Zakonu Liczynitów się zapisał.

Szkoda - już po człowieku :wink:

Wiesz w sumie to Konrad zbiera ode mnie więcej medali i nagród.... 🤣 

Ale ja, przynajmniej mam sumienie  czyściutkie (nieużywane 😈)

Przynajmniej się mogę wśród ludzi pokazać, a nie...  się zaszyje u siebie Takie na wsi, i siedzi...   :szampan:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitrandir napisał:

się zaszyje u siebie Takie na wsi, i siedzi... 

i knuje, i jeszcze kijem w mrowisku gmera  :chytry:

 

I na dokładkę NIC w dziale wiatracznym nie robi i nie pokazuje 😜

 

3 minuty temu, Mitrandir napisał:

A dziękuję bardzo za docenienie.

Ależ proszę bardzo :bukiet:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholibka, muszę coś dzisiaj zrobić i pokazać bo ludzie zapomną, że to warsztat jest :glupek:

To i przy okazji się zapytam jak wygląda dokładnie odrutowanie w Mi-2, jakieś linki idą z ogona i chyba jakieś są przy podwoziu? I przy okazji, czego używacie do linek? Ja najczęściej używałem nitki z rajstopy rozciągniętej i "przejechanej" palcem z wikolem żeby się nie rozszczepiała. Chciałbym żeby to jednak ładniej wyglądało i się zastanawiałem nad olinowaniem okrętowym tylko nie wiem jaka średnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

To i przy okazji się zapytam

To ja przy okazji podpowiem:

 

MMqhBlx.jpg

 

6redK4W.jpg

 

8AJuRTa.jpg

Zdjęcie poglądowe, żeby było wiadomo co i jak. Linka tylko pokazana profilaktycznie. Docelowo zastąpiona właściwym "materiałem" 

 

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

I przy okazji, czego używacie do linek?

 

2 godziny temu, Vieh_san napisał:

Chciałbym żeby to jednak ładniej wyglądało

Ja pie............lę!, Ileż razy można :benc: Normalnie betonoza jak w szkole :nauka2:

Proszszę:

https://jsc.pl/pl/narzedzia-i-materialy-modelarskie/421-syntetic-thread-diameter-004-mm-length-15-m-1640-yd-k-017.html

 

Ostatni raz wkleiłem :kwasny:

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, abtb napisał:

To ja przy okazji podpowiem:

 

MMqhBlx.jpg

 

6redK4W.jpg

 

8AJuRTa.jpg

Zdjęcie poglądowe, żeby było wiadomo co i jak. Linka tylko pokazana profilaktycznie. Docelowo zastąpiona właściwym "materiałem" 

 

 

Ja pie............lę!, Ileż razy można :benc: Normalnie betonoza jak w szkole :nauka2:

Proszszę:

https://jsc.pl/pl/narzedzia-i-materialy-modelarskie/421-syntetic-thread-diameter-004-mm-length-15-m-1640-yd-k-017.html

 

Ostatni raz wkleiłem :kwasny:

 

 

Dziękuję i przyrzekam, że ja się zapytałem ostatni raz :stolek:

A to te linki idące od ogona były w każdym Mi-2? Bo o ile ciężko dostrzec różnorakie linki na zdjęciach, to już te "wejścia" w kadłub powinno być, ale niestety nie widzę ich na zdjęciach LPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Vieh_san napisał:

A to te linki idące od ogona były w każdym Mi-2?

Zasadniczo to nie wiem, bo ja zasadniczo bojowe wersje robię. Najczęściej opieram się na zdjęciach lub rysunkach :wink:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vieh_san napisał:

A to te linki idące od ogona były w każdym Mi-2?

Oj, na pewno u nas ich nie było (także w wojskowych).

Całkiem dobre zbliżenie SP-ZXU

ZXU.jpg.014293e720f110bf8eee748058efdeec.jpg

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Grzes napisał:

Oj, na pewno u nas ich nie było (także w wojskowych).

Całkiem dobre zbliżenie SP-ZXU

ZXU.jpg.014293e720f110bf8eee748058efdeec.jpg

No właśnie na tych moich starszych zdjęciach też nie widziałem, ale wolałem się upewnić.

 

Tymczasem nie ma spektakularnej zmiany bo pomalowałem go białym kolorem na białym podkładzie :szczerbol: jutro jak dobrze pójdzie to będę maskował pasy pomarańczowe.

 

IMG20221115201922.thumb.jpg.235d1598c9d10e123a7e72ef0056be31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te linki na śmigłowcu to są anteny. Na różnych egzemplażach są różne radiostacje, więc często i różne anteny. Zawsze występuje antena radiokompasu, to ta w kształcie litry V pod kadłubem w tylnej części. Resztę trzeba robić ze zdjęć.

Edytowane przez Leta
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki teraz. Doszedł do mnie model na który polowałem prawie rok i w końcu mi się udało go dorwać. Jeszcze dojdą do niego obowiązkowo blachy, no ale jest! Oczywiście, spokojnie, nie porzucę dla niego czajniczka. Jeszcze dziś może uda mi się pomalować pomarańczowe pasy i wrzucę tutaj wynik tego działania. Będę się musiał do nich jeszcze bardziej przyłożyć, bo przez zakończenie kadłuba z tyłu trochę to chyba będzie przypominało malowanie na czerwono burty okrętu.

 

IMG20221116212545.thumb.jpg.023fc9666e56346973b45ad00184e65b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vieh_san napisał:

Doszedł do mnie model na który polowałem prawie rok i w końcu mi się udało go dorwać

A pochwal się skąd i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzes napisał:

A pochwal się skąd i za ile?

Oczywiście, udało mi się go akurat wyhaczyć na mojehobby przypadkiem jak już enty raz przeglądałem ich sklep, 60zł mnie ta przyjemność kosztowała. W ogóle wg. scalemates to od 2021r ma wychodzić w nowym pudełku, więc może zwiększy się dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i może dzień już jest następny, ale wrzucam. Ciężko było to dobrze zamaskować i prosto, ale myślę, że jest spoko. Również Hataka mi dała popalić, bo to był pierwszy raz jak malowałem ich wodorozcieńczalnym akrylem nr 2008. Wielki stres był przy odklejaniu, ale dobrze oceniam wynik tej operacji. Nie obejdzie się bez jakieś podmalówki tu i ówdzie, ale na to byłem przygotowany i było to ryzyko wpisane w zabieg.

IMG20221117002822.thumb.jpg.6785cd587d3d4287a808200287b6baa8.jpg

 

IMG20221117003529.thumb.jpg.90cf8a9bc212caaaeaebbcb192e3da1e.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.