Skocz do zawartości

Lockheed F-104 Starfighter - "Opowieści dziwnej treści" , 1/72, Hasegawa, Revell


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co ... Zamiast pojedynczo gratulować owocnych  łowów i tej ławicy śledzi, to zbierzmy się w jakiś chór i mu odspiewajmy pieśń pochwalną.

Primo pierwsze: nie zablokujemy stoiska jak rolnicy na granicy 

Drugie primo: nie poprzewraca mu się w głowie od tych ciągłych zachwytów.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, jl napisał:

Zamiast pojedynczo gratulować owocnych  łowów i tej ławicy śledzi, to zbierzmy się w jakiś chór i mu odspiewajmy pieśń pochwalną.

A jeszcze lepiej się zbierzmy i kupmy coś pod śledzika :mrgreen:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 26.05.2024 o 14:59, abtb napisał:

Proszszę:

 

 

Te są poza moim kręgiem zainteresowań. A poza tym muszę trochę "malowań" zostawić innym sklejaczom sto-czwórek :wink:

 

x2 :haha:

 

Specjalnie dla ciebie przygotuję jeden zestaw (a może być choinka o zapachu choinki?) :mrgreen:

 

Hmm, to brzmi dość dwuznacznie :haha:

No dobra NASA masz  ale jednomiejscowego a brakuje Ci dwumiejscowego w malowaniu NASA. A może byś zrobił takiego w naturalnym kolorze metalu bo i takowe NASA używała. 

Edytowane przez Staryfajter1954
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzes napisał:

A jeszcze lepiej się zbierzmy i kupmy coś pod śledzika :mrgreen:

To się rozumiem samo przez się.

 Zwłaszcza przed wykonaniem pieśni 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2024 o 22:40, Grzes napisał:

A jeszcze lepiej się zbierzmy i kupmy coś pod śledzika

 

11 godzin temu, Endrju napisał:

Ja jestem za.

 

11 godzin temu, Slawek_26869 napisał:

Pod jednego to się nie opłaca, jak juz to pod całą ławicę

Wedle planu Organizatora od g. 18 w sobotę rozpoczyna się "integracja" w sali obok wystawy. Także ten tego ....zawsze można coś obalić :szampan:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

czy będziesz w Jaworznie ze swoimi kolekcjami

Za daleko - przy dzisiejszych cenach samodzielna podróż jest ekonomicznie nieuzasadniona. A jechać w grupie to niestety -"Ławica śledzi" zajęła by 80% przestrzeni ładunkowej a więc reszta jechała by praktycznie bez modeli.

Tak więc pozostają tobie tylko zdjęcia i opinie tych co zobaczą całość na żywo :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2024 o 10:47, Staryfajter1954 napisał:

Tomek czy będziesz w Jaworznie ze swoimi kolekcjami ? W kolekcji 104 jest kilka nowości zaprezentujesz je w Jaworznie ?

Zawsze możesz pojechać na Babarybę i obejrzeć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Staryfajter1954 napisał:

Ja już widziałem Tomka kolekcję 104 na żywo właśnie w Jaworznie jakieś 2 lata temu. 

Dwa lata w twórczości Tomka to szmat czasu.

Zrobił tyle modeli co niektórzy w dekadę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Xmen napisał:

Dwa lata w twórczości Tomka to szmat czasu.

Zrobił tyle modeli co niektórzy w dekadę.

Wiele zależ od podejścia. Jeśli jeden buduje modele z dobrych zestawów, nic w nich nie przerabia to i owszem w dwa lata zbuduje kolekcjępokaźbych rozmiarów ale jeśli ktoś inny buduje modele na zasadzie porpawiania jakiegoś zestawu, przerabiania detali (jak ja w MIrage 2000C z Revella/Monogramu teraz) to praca nad jednym modelem wychodzi od kilku miesięcy do kilku nawet lat. Dlatego ja do kolekcji wybrałem już kilkanaście modeli 104 ale w skali 1/48 i je będę raczej sklejał prosto z pudła ale ja się nastawiłem na mniejszą ilośc modeli ale za to w niebanalnych kolorowych malowaniach. Pierwszego Starfightera w maowaniu Luftwaffe już na Modelworku prezentowałem ze dwa lata temu i był to model w skali 1/48 Revell/Monogram ale przerobiony tak by nie było widać, zęto stareńki Monogram.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Staryfajter1954 napisał:

Wiele zależ od podejścia. Jeśli jeden buduje modele z dobrych zestawów, nic w nich nie przerabia to i owszem w dwa lata zbuduje kolekcjępokaźbych rozmiarów ale jeśli ktoś inny buduje modele na zasadzie porpawiania jakiegoś zestawu, przerabiania detali (jak ja w MIrage 2000C z Revella/Monogramu teraz) to praca nad jednym modelem wychodzi od kilku miesięcy do kilku nawet lat. Dlatego ja do kolekcji wybrałem już kilkanaście modeli 104 ale w skali 1/48 i je będę raczej sklejał prosto z pudła ale ja się nastawiłem na mniejszą ilośc modeli ale za to w niebanalnych kolorowych malowaniach. Pierwszego Starfightera w maowaniu Luftwaffe już na Modelworku prezentowałem ze dwa lata temu i był to model w skali 1/48 Revell/Monogram ale przerobiony tak by nie było widać, zęto stareńki Monogram.

Jeżeli ktoś woli wziąć stary , kiepskiej jakości model i mordować się z poprawkami to ja już nic na to nie poradzę.:haha:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xmen napisał:

Jeżeli ktoś woli wziąć stary , kiepskiej jakości model i mordować się z poprawkami to ja już nic na to nie poradzę.:haha:

 

Wiesz zestaw F-104G Monograma mimo upływu lat nie jest aż tak zły chociaż kilku poprseek i uxupełnień wymaga ale i nowszy Hasegawy też i Kinetic też.  Nie  ma zestawówo idealnych. Poza tym na starszych zestawach można nieźe podszliwac swoje umiejętności modelarskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop, ja po poradę 😉

Modele F-104 Kinetica mają jak dla mnie jedną zasadniczą wadę - praktycznie brak napisów eksploatacyjnych.
Macie może pomysł skąd pozyskać w 1/48 stencile do tego malowania, tak, żebym nie musiał za to nerki przehandlować? 
Są na Ebay kalki TauroModel z napisami do włoskich, ale LowVis i nie wiem, na ile nadadzą się do tego malowania:hmmm:

image.thumb.jpeg.30b304f1ccbc189cafe82400c2019b1d.jpeg
 

Podobny dylemat mam z japońskimi malowaniami ze szczęką (8700/8706) - Eduard ma stencile do Eiko, tylko czy w przypadku tych maszyn będą mieć zastosowanie?
Niestety nie udało mi sie dokopać do dobrych zdjęć tych maszyn, stąd mój offtop w tym "starfajterowym" wątku - może macie lepsze info niż to z gugla :)  

image.jpeg.3b755a7c48d7fc5b9dfa2ad0592f6989.jpeg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wojtu204 napisał:

praktycznie brak napisów eksploatacyjnych.

Srebrne sto czwórki miały z zasady chyba pełen komplet choć to też zależało od użytkownika. Natomiast te w kamo miały ich już raczej mniej albo bardzo mało.

9 godzin temu, Wojtu204 napisał:

Podobny dylemat mam z japońskimi malowaniami ze szczęką

Na tych fotkach widać, że raczej skromnie z napisami:

 

adMaRlb.jpg

 

 

groOoIa.jpg

 

- tylko podstawowe  do katapultowania oraz wlewy paliwa i uziemienie

Natomiast co do kalek to są jeszcze takie:

https://www.mojehobby.pl/products/F-104A-C-Stencils-KINETIC.html

 

https://www.mojehobby.pl/products/F-104J-Eiko-stencils-EDUARD-HASEGAWA.html

 

Ceny nie powalają ale zawsze to wydatek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Wojtu204tutaj masz zestaw samych napisów:

 

https://www.scalemates.com/kits/astra-decals-asd-4817-german-air-force-t-f-104g-starfighter-stencilling--187347

 

Tutaj masz inbox dużego zestawu zawierającego dokładnie ten sam mały zestaw napisów. Trochę tego jest i wcale nie mało, w przypadku niemieckich 100czwórek:

 

http://originalundmodell.de/reviews2016_3/asd-4816.htm

Edytowane przez rudy0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Takie tam na szybko w wolnej chwili :wink:

 

khql515.jpg

 

lfNouHr.jpg

 

L9ccHyC.jpg

 

am0yUhg.jpg

 

SLC53qU.jpg

 

:odlot:

Edytowane przez abtb
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.