Skocz do zawartości

Lockheed F-104 Starfighter - "Opowieści dziwnej treści" , 1/72, Hasegawa, Revell


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, abtb napisał:

Znajomy  podesłał jeszcze taką grafikę :kopara::

 

2wA42T4.jpg

 

Więc jakby komuś zbywały pływaki  i  ster kierunku od jakiegoś szmatopłata to mogę przygarnąć :haha:

Rany boskie, to chyba idzie w złym kierunku... 😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, abtb napisał:

Znajomy  podesłał jeszcze taką grafikę :kopara::

 

2wA42T4.jpg

 

Więc jakby komuś zbywały pływaki  i  ster kierunku od jakiegoś szmatopłata to mogę przygarnąć :haha:

Pływaki wyglądają na pożyczone od Rufe.

Jeżeli się podejmiesz budowy oficjalnie ogłaszam że poświęcę mój model Rufe i go wyślę byś mógł wykorzystać pływaki.

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barszczo napisał:

Rany boskie, to chyba idzie w złym kierunku.

Nie inaczej :brawo:

Ale Stargazera to byś łyknął jak młody pelikan tuńczyka :chytry:

 

A tymczasem:

IMG20231218224122.thumb.jpg.98ea226088c9815eb3942633b953c854.jpg

 

IMG20231218224142.thumb.jpg.05a515260715ec467f61a970f2eff993.jpg

 

I tym o to humorystycznym akcentem kończymy dzień dzisiejszy :wink:

 

@Grzes-u - szykuj drobne na tacę :chytry:

Aha  i "podstawkę" pod "japończyka" poproszę :wpier: (liczę na  przekazanie  osobiste w nadchodzącym sezonie turystycznym :mrgreen:)

Edytowane przez abtb
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abtb ta żółta syrenka coś mi się nie widzi.

Mam dla Ciebie taką:

DSCN2887.JPG.2569f7f4ff1747baeae1b35921b36c43.JPG

Co Ty na to? :chytry:

Edytowane przez Grzes
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzes napisał:

Co Ty na to? :chytry:

No tak -  dobrze, że nie w galerii :wink:

Ja mam bardzo proste pytanie - dla czego była najpierw czerwona a po 89-tym (?) stała się żółta? Liczę co najmniej na dziesięć zdań z poważnym wyjaśnieniem sprawy. Z technicznego punktu widzenia da się zrobić podmiankę ale dla czego ta z lewej strony kadłuba ma odwrotnie jedynkę? (chyba że już moja ślepota bierze górę nad zdrowym rozsądkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, abtb napisał:

dla czego

chyba dlaczego :rozga:

5 minut temu, abtb napisał:

dobrze, że nie w galerii

szukałem jej wcześniej, ale dobrze się ukryła

 

7 minut temu, abtb napisał:

dla czego była najpierw czerwona a po 89-tym (?) stała się żółta? Liczę co najmniej na dziesięć zdań z poważnym wyjaśnieniem sprawy.

Nie wiem :mrgreen:

 

7 minut temu, abtb napisał:

dla czego ta z lewej strony kadłuba ma odwrotnie jedynkę?

Przypuszczam, że jak robili kalki, poszli na łatwiznę i zrobili lustrzane odbicie, zamiast zmienić numer i napis plm.

Pochodzi z zestawu do MiGa-21 z Pantery 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzes napisał:

chyba dlaczego 

Po tych wszystkich śledziach to już zupełnie nie wiem co piszę :glupek:

 

7 minut temu, Grzes napisał:

Nie wiem :mrgreen:

Spoko, bardzo sensowne wytłumaczenie :brawo:

 

8 minut temu, Grzes napisał:

poszli na łatwiznę

O! Widzisz - i to jest bardzo sensowne wyjaśnienie tego, że moja jest żółta - też poszedłem na łatwiznę  :haha:

Niech już zostanie żółta - a w ramach pokuty ulepię coś innego z szachownicą :klamca:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzes napisał:

Pochodzi z zestawu do MiGa-21 z Pantery 

I może niech na tym 21-ym zostanie - są fotki dowodowe i będzie można się tym podeprzeć.  A w przypadku 104-ki to żadnych fotek nie ma więc.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, abtb napisał:

A w przypadku 104-ki to żadnych fotek nie ma

A skąd wiesz?

Byłeś ? Widziałeś? :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grzes napisał:

Byłeś ?

Byłem! Słowo skauta

 

27 minut temu, Grzes napisał:

Widziałeś?

No właśnie nie widziałem i dla tego twierdzę, że NIE MA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone godło było używane w czasach słusznie minionych. Po transformacji zaczęto stosować żółte godło. Podobno nawiązujące do jakichś tradycji. Jakich nie wiem, ale się dowiem :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Z nowym rokiem wypadało by coś skrobnąć w warsztacie :mrgreen:

Na początek napiszę, że jest dobrze, aczkolwiek nie do końca - z powodów nie do końca mi znanych, muszę zmienić tytuł przypowieści trzeciej i  nijako rozpocząć temat od nowa wykorzystując już zrobiony kadłub.  bo jednak maski do tureckiego "śledzia"   się znajdą :yahoo:.

 

 

Przypowieść trzecia  (jednak :yahoo:) czwarta :  "JaboG 34  "Allgäu""

 

Czyli będzie "śledź" po szwabsku w trójkolorowym kamo:

pmb9nYy.jpg

 

3WD2tlP.jpg

 

Odrobina opisu:

- numer konstrukcyjny 683D-7184, model firmowy 683-10-19, zbudowany przez Messerschmitt (MTT) wyprodukowany przez South Group (ARGE-Süd); montaż w wersji myśliwsko-bombowej zgodnie z częścią zamówienia nr 7,  montowany  przez Messerschmitt-Manching od 17 lipca 1964; pierwszy lot 26 października 1964 o kodzie KE+484 projekt „Diana” w wersji myśliwsko-bombowej  (dla JaboG 34) z zainstalowanym działkiem Vulcan M61 20 mm,  schemat kamuflażu „Norm 62” zgodnie z zamówieniem technicznym „TA-196”;

Elektroniczny system przeciwdziałania (ECM) EL-70/EL-73 został zainstalowany w systemie uzbrojenia pod koniec lat 70-tych na mocy zamówienia technicznego „TA-FL1191”

nH0Cu6W.jpg

 

Gfk4FCk.jpg

 

kpjxh3H.jpg

 

Samolot otrzymał 14 listopada 1983 roku nowy kamuflaż wg  „Norm 83”  i był pierwszym "śledziem" w tym kamuflażu w Memmingenem w Jabo 34 ( Jagdbombergeschwader 34).  Wycofany z użytkowania w 1992 roku z nalotem 3601 godzin.

 

Zachowany w Kessel w towarzystwie 23+92 - stan na 2018 rok :mrgreen:

D2odCeB.jpg

 

Projekt "Diana"

- dostawa 42 samolotów w wersji myśliwsko-bombowej  z wbudowanym działkiem Vulcan M61 kal. 20 mm dla 1. i 2. eskadry Jagdbombergeschwader 34 (JaboG 34) w Memmingen.

 

I tyle pisania dla tych co lubią poczytać. Dla tych co lubią pooglądać  będzie coś wieczorem 😎

 

Edytowane przez abtb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2023 o 23:53, Moses napisał:

Czerwone godło było używane w czasach słusznie minionych. Po transformacji zaczęto stosować żółte godło. Podobno nawiązujące do jakichś tradycji. Jakich nie wiem, ale się dowiem :D

Dzień dobry, jestem tu nowy i chciałbym pozdrowić kolegów modelarzy. Co do koloru syrenki w 1PLM to o ile mnie pamięć nie myli 🤔 żółtą miała 1 a czerwoną 2 eskadra tegoż pułku. Tak przynajmniej było do końca 1990r w czasie  użytkowania MiG-21 i jak wchodziły 29-te. Pozdrawiam i życzę wszystkim wspaniałego i modelarsko obfitego Nowego 2024 Roku.

Edytowane przez Thunder
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 2.01.2024 o 09:22, abtb napisał:

Dla tych co lubią pooglądać  będzie coś wieczorem

Jakby wieczór :mrgreen:

Przypowieść druga:

My1dhpE.jpg

 

voMaERv.jpg

 

Przypowieść czwarta:

V3QUQtf.jpg

 

rIFo5gS.jpg

 

:surfer:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, giberes napisał:

na zachodzie bez zmian,

Zmiany już widać na horyzoncie :mrgreen:

 

5 godzin temu, giberes napisał:

znowu śledź

Jakby nie patrzeć - ostatnie sztuki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, giberes napisał:

Cholercia, na zachodzie bez zmian, znowu śledź 😙

Ja bym raczej napisał "Na zachodzie bez zmian, na wschodzie plus 3". :piwo:

Oj chyba żeśmy się od śledzi uzależnili.

Z medycznego punktu widzenia to może być osobliwy przypadek.

Czy jest tu jakiś doktor? :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak trójkołowy ten którego tak zrobić nie chciałeś a którego od początku w całej kolekcji brakowało. Tego malowania jestem najbardziej ciekawy:wink:

Z pewnością też sprawdzę odwzorowanie układu plam na modelu, czy gdzieś ktoś nie poszedł na łatwiznę 🧐

Wrzuć też więcej zdjęć z poszczególnych etapów malowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rudy0007 napisał:

ten którego tak zrobić nie chciałeś a którego od początku w całej kolekcji brakowało.

Powiedzmy, że nie było go w planach (bo mi jakoś nie leżał :wink:) ale zostałem niejako zmuszony do zmiany planów. Zastanawiałem się jeszcze nad  "Bavarią". Ale pomyślałem o Tobie i zdecydowałem, że "niech ma i nie marudzi" :mrgreen:

 

2 godziny temu, rudy0007 napisał:

Z pewnością też sprawdzę odwzorowanie układu plam na modelu, czy gdzieś ktoś nie poszedł na łatwiznę 

Tak, tak, już czuję oddech na plecach :haha:

 

2 godziny temu, rudy0007 napisał:

Wrzuć też więcej zdjęć z poszczególnych etapów malowania. 

W związku z Twoją czekistowską deklaracją o pilnowaniu układu plam, informuję, że mi się klisza w aparacie skończyła i fotek nie będzie :bleh:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, abtb napisał:

Powiedzmy, że nie było go w planach (bo mi jakoś nie leżał :wink:) ale zostałem niejako zmuszony do zmiany planów. 

Daj namiary na tego kogoś, zapytam jakie haki miał na Ciebie, że uległeś jemu bardziej jak mi kiedy to już kiedyś na to malowanie Cię namawiałem. 

36 minut temu, abtb napisał:

Zastanawiałem się jeszcze nad "Bavarią".  Ale pomyślałem o Tobie i zdecydowałem, że "niech ma i nie marudzi" :mrgreen:

Z tego co pamiętam to owa Bavaria nie była uwiecznione w mojej księdze "wielkiego planowania" :bleh:

38 minut temu, abtb napisał:

Powiedzmy, że nie było go w planach (bo mi jakoś nie leżał :wink:) ale zostałem niejako zmuszony do zmiany planów. Zastanawiałem się jeszcze nad  "Bavarią". Ale pomyślałem o Tobie i zdecydowałem, że "niech ma i nie marudzi" :mrgreen:

 

Tak, tak, już czuję oddech na plecach :haha:

Tylko nie pić się przy tym za bardzo bo jeszcze Cię przewieje i nie będziesz miał sił na oklejanie tego trojkolorowego kamuflażu.:haha:

39 minut temu, abtb napisał:

W związku z Twoją czekistowską deklaracją o pilnowaniu układu plam, informuję, że mi się klisza w aparacie skończyła i fotek nie będzie :bleh:

Dobrze przeczuwałem, że u Was tam na dalekim wschodzie to jednak bida z nędzą jest, żeby jeszcze aparatami na klisze się posługiwać :haha:

Zapytam wujasa, który ma zakład fotograficzny, może mi jeszcze jakaś jedną klisze spod lady wyczaruje to Ci podeślę w pancernej skrzynce :mrgreen:

Jakie planujesz uzbrojenie, same baniole, czy może podwójne belki pod skrzydłami, czy może atomówka bo szkolnych zasobników z małymi cwiczebnymi bombami to Ty nie masz :bleh::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rudy0007 napisał:

Tylko nie pić

Zima jest, minusy w norze to jak nie pić? Zamarznąć? Daj spokój z takimi radami :haha:

 

59 minut temu, rudy0007 napisał:

nie będziesz miał sił na oklejanie tego trojkolorowego kamuflażu.

Z łapy się psiknie - nie będę marnował opakowania patafixa i 4m2 taśmy :wink:

 

Godzinę temu, rudy0007 napisał:

Dobrze przeczuwałem, że u Was tam na dalekim wschodzie.........................

Nie wszędzie technologia dociera "tu i teraz" - są jeszcze regiony w których jeszcze średniowiecze i białe niedźwiedzie funkcjonują :mrgreen:

 

Godzinę temu, rudy0007 napisał:

Jakie planujesz uzbrojenie

Na dzień dzisiejszy zupełnie bez. Ale coś czuję że to nie przejdzie i coś się w magazynku znajdzie :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.