Skocz do zawartości

Polska KUPIŁA K 2 czyli polowanie na Czarne Pantery


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem, że już nic z netu nie wyciągnę...ale trafiłem na ujęcie z góry które pokazuje rozkład plam. Proszę zwrócić uwagę na żółte napisy na górze pojazdu; Nie stawać. Ciekawe czy zostaną zachowane. Nadal brak lin i kominów. Na jednym widoczne sa potrójne tulejki na mocowanie chorągiewek. Ciekawe czy i to będzie zachowane?

Pozdrawiam

Andrzej

052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Znalazł się jeszcze jeden fotograf, który cyknął fotkę z drugiej strony jednego z kotów a ja znalazłem jego dzieło. Pierwsze polowanie chyba zakończymy. Mam nadzieję, że w przyszłości dołączą inni myśliwi, ponieważ na razie polowałem sam.

Składam więc życzenia zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i do następnego polowania!!!

Pozdrawiam

Naczelny Łowczy Koreańskich Kotów (w przyszłości chętnie oddam ten tytuł)

Andrzej

19122022_ostroda__awans_podoficerow_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Kolejny raz muszę odszczekać, że to już przerwa w polowaniu.

Znalazłem jeszcze taki filmik, gdzie znany już nam pan ppor. opowiada tej samej grupie dziennikarzy o czołgu, ale zdjęcia robił ktoś inny niż w poprzednim filmiku. Podaję link do całości i kilka printscreenów.

I teraz już nic nie obiecuję, bo cholera wie ilu tam tych dziennikarzy było i co jeszcze porobili. Brakuje w zasadzie pewnych elementów przedziału kierowcy. Częstujcie się filmikiem, bo po pierwsze może zniknąć, po drugie zaś pewnie tak będzie, że jak koty wystąpią na pokazach to dostęp do wnętrza będzie utrudniony lub niemożliwy. Wiadomo TAJEMNICA😉😉😉

A na filmiku oprócz wnętrza prawie pełny przegląd wystawionej dziewiątki.

Pozdrawiam

Andrzej

Oto link Jedyne w Polsce nagranie z wnętrza czołgu K2! Opowiada dowódca plutonu ppor. Jakub Kędziora - Bing video

 

 

 

049.jpg

050.jpg

051.jpg

052.jpg

053.jpg

054.jpg

055.jpg

056.jpg

057.jpg

058.jpg

059.jpg

060.jpg

061.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz składam życzenia świąteczne. Materiały dotąd znalezione w necie pozwalają już na dość wierne odwzorowanie podstawowych szczegółów w tym wnętrza.

Pozostaje to co będzie typowo ,,polskie'' i co jak mówi pan ppor. ma zwiększyć masę czołgów. 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

13 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

Postaram się po nowym roku złapać w okolicach jakąś K2 i zrobić jej walkaroud. Morąg czy Braniewo mam blisko 😎

Bardzo się już cieszę na te fotki, znając Twoje wcześniejsze walkaroundy. Jeśli się uda to cyknij miejsce kierowcy, bo tego nasi dziennikarze nie zrobili dokładnie w czasie przyjęcia kotów w Morągu a także tylną ścianę wieży z okienkiem automatu ładowania. Oczywiście wszelkie oznaczenia do przygotowania kalkomanii i wtedy chyba będzie komplet, ponieważ nie spodziewam się na razie, aby ktoś otworzył przedział napędowy.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobry wieczór,

Polowanie trwa i mamy kolejny występ panter.

Tym razem w Elblągu  minister zainaugurował pierwszy w tym roku turnus dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej w 16 pułku logistycznym .Wystąpiła jedna pantera i nie widać chyba żadnych widocznych zmian. Wydaje się, że na wieży pojawiło się jakieś oznaczenie, ale to niepewne a na zdjęciu z drona ten fragment jest akurat zasłonięty chyba przez stojący głośnik. 

Pozdrawiam

Andrzej

324080015_547305674001079_7536799598892527961_n.jpg

52630605041_5db5ff6484_o.jpg

52631083153_f1a1d92056_o.jpg

Bez tytułu.jpg

322741550_1454287085396440_5611624764502584459_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry,

Koty są ukryte i na razie nie ma kolejnych uroczystości i pokazów z ich udziałem, więc zapolowałem w obcych miejscach i dziś garść plonów. Gdyby ktoś chciał robić ze starym silnikiem to takim jak ten poniżej. Ponadto schemat rozmieszczenia jednostki napędowej pasuje do K9 i Kraba.

Nasze kotki mają silniki jak pisałem powyżej.

Tu zwracam też uwagę na miejsce kierowcy i najbliższą okolicę. Ponadto kilka szczegółów.

Jak już te nasze wyjdą z ukrycia mam nadzieję, że wpuszczą myśliwych aby uzupełnili fragmenty wnętrza.

Pozdrawiam

Andrzej

6f3707aaac2d6e5f4aa8bfc1053d2a0a100412e6ae9929fb0dc328005484ae5a.jpg

20da5928b8edc3c9ff3c5568caac4d0070602ddcd9fe3f5ee2567b83ddaf5159.jpg

335c79150541c5a401b51e8a16ffb1ec1c0c6457623b820f463986bfd4eadf53.jpg

1379871696_5_topwar_ru.jpg

1379871791_4_turela_K2_Topwar_ru.jpg

f27ed54cb36c196d0f7f28e5a2cead0b627c89eb32e79a237f24c404309341b2.jpg

MTU833.jpg

peek-into-k2-black-panther-v0-3ikm30twk25a1.jpg

peek-into-k2-black-panther-v0-q3ywp7wwk25a1.jpg

peek-into-k2-black-panther-v0-r0o5e9qwk25a1.jpg

rdnhmy4tqDWZRLqNT3FJKfBvlcyEpJN3.jpg

Rjqsr5u2Ye5VBDK8pOIk3iROlL87BCRL.jpg

tgiv5GK_K2-panouri-laterale.jpg

xr9cMm4_detaliu_senzori_turela_RotemK2.jpg

Edytowane przez sas55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie i taka mnie naszła refleksja. W poście z 7.12 na pierwszej stronie i na zdjęciu poniżej na lewym błotniku widnieje oznaczenie. To są zdjęcia z symbolicznego przekazania czołgów w Korei i znak został namalowany chyba na wniosek strony polskiej a nie samorzutnie przez Koreańczyków. Po przypłynięciu do Polski, żaden z pojazdów nie miał już takiego oznaczenia, co oznacza, że zostało zamalowane. Poniższe zdjęcie jest zrobione przed uroczystością w Korei i czołgi są chyba dopiero ustawiane na placu a w wieży obok Koreańczyka jest nasz żołnierz...

Wnioskuję, że trzeba się będzie natrudzić być może żeby upolować kota z pełnymi oznaczeniami. Mogą być zasłaniane i zamazywane na zdjęciach, ale tym ciekawsze staje się przyszłe polowanie.

Pozdrawiam

Andrzej000G9WRN3BAIQ4GV-C122-F4.jpg.b3e902ed3f3fc0538d73a57ea83114fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 08:40, sas55 napisał:

W poście z 7.12 na pierwszej stronie i na zdjęciu poniżej na lewym błotniku widnieje oznaczenie

Jest to natowskie oznaczenie batalionu czołgów (bez oznaczenia szczegółowego jednostki).

150px-TZ_PZ_svg.png.aafe410d8ff74f221884f74e92f2d627.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Jedynie kronikarski obowiązek nakazuje pokazać kolejny występ kota. Nihil novi. Dalej bez oznaczeń i wyraźnych zmian.

11.02 w Elblągu odbyła się przysięga, na której kotka zaprezentowano.

Pozdrawiam

Andrzej

52682319324_4d4f914ee9_o.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów załoga tylko na zakupy do monopolowego.

Na przysiędze w Nidzicy 17.02 pojazdy dalej bez oznaczeń. Czekamy.

Miło, że ktoś oprócz mnie wyprawił się na polowanie.

Natomiast na zdjęciach z góry widać, że zniknęły chyba żółto czarne napisy NIE STAWAĆ czyli załogi już wiedzą gdzie nie stawać i ciekawe jak to będzie z publiką na pokazach.

Pozdrawiam

Andrzej

dscn6388-picture63ef6f82d907b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Z promocji w Nidzicy takie mi się jeszcze fotki trafiły. WYDAJE MI SIĘ, ŻE TO SENSACJA.

Na pierwszej widać Panterę na dzień przed promocją, kiedy to pojazdy były ustawiane. PROSZE ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA KIEROWCĘ       Beret OK, ale twarz... jakby wschodnia (Koreańczyk???!!!)

Natomiast na drugiej przed czołgiem stoi załoga i ani śladu zagadkowej twarzy w okularach.

Czyżby Koreańczycy jeszcze przebywali w Polsce a nasi jeszcze nie potrafili kierować Panterami? Ciekawostka

Pozdrawiam

Andrzej

dscn6324-picture63ee04e49593f.jpg

dscn6406-picture63ef6f8ccd4d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sas55 napisał:

Czyżby Koreańczycy jeszcze przebywali w Polsce a nasi jeszcze nie potrafili kierować Panterami? Ciekawostka

 

Może razem z kierowcami kupili.   Te z filmu to mają łeb do interesu.

 

Jak modele: czołg z figurką od razu dostaję.  Na pudełku napisane "Driver figure included".

Edytowane przez Mr_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 12:31, Xmen napisał:

Dzień dobry.

Może musi mieć okulary tylko do jazdy?

Pozdrawiam Paweł 

Dzień dobry,

Okulary tak, ale skośnookiej buźki nie zmieni. Wydaje się, że Koreańczycy jeszcze tu są a biorąc pod uwagę wiadomości, że następne sztuki już w drodze to będą pracować nad całością przeróbek. Tylko niepotrzebnie tego kierowcę wysłali gdzieś albo kazali mu siedzieć w czołgu. Natomiast trójka przed kotem dzielnie udawała załogę.

Pozdrawiam

Andrzej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry,

Na targach w Olsztynie wystawiono kota, ale jak widać bez oznaczeń i  rejestracji. Czekamy dalej. Tylko na antenach proporczyk 20 BZ to nowość. Tomek Mroczkowski wybrał się na polowanie i może ustrzeli jakiegoś walkarounda. 

Pozdrawiam

Andrzej

wojsko-targi-967294-967409.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam tu dla porządku zdjęcie, które Tomek zamieścił w wątku o K9. Na lewym błotniku widać już oznaczenie batalionowe. Tomek obiecuje więcej zdjęć i może to oznaczenie będzie dokładniej widoczne.

IMG_20230317_135521.jpg.aa48cbc0f95ab0b832596444952dee9a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jak można przeczytać właściwie wszędzie dziś dotarł do Gdyni kolejny statek, na którym przypłynęło 5 Panter i 12 Haubic z Korei. Tym razem bez pompy i niestety nie trafiłem na żadne aktualne zdjęcia z wyładunku.

Pozdrawiam

Andrzej

Kolejne koreańskie czołgi K2 i armatohaubice K9 już w Polsce. Szef MON: Wojsko Polskie jest konsekwentnie wyposażane w nowoczesną broń | Polska Agencja Prasowa SA (pap.pl)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.