Skocz do zawartości

Polska KUPIŁA K 2 czyli polowanie na Czarne Pantery


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, TAW napisał:

I właściwie pozostaje jedynie czekać aż dowiemy się czym zamierzają je dopancerzyć bo przypuszczam, że nie będzie to standardowe koreańskie dopancerzenie bo by już z nim przypłynęły. Czyżby ERAWA? 😛 A tak serio to znów jako modelarze  nie będziemy mogli beztrosko otworzyć pudła i skleić polskiego sprzętu tylko scratch albo ktoś opracuje konwersję. No ale narazie czekamy, bo wiemy, że nic nie wiemy... W sumie ta ERAWA to nie byłaby taka zła tylko trza by się nawycianać :szczerbol: Ale pewnie będą jakieś panele - coś jak na Rośkach. Jak obstawiacie?

 Będziemy mogli, zgodnie ze zdjęciami z unboxingu (czy tam unshippingu). Kto wie, może nawet zdążą się ugnoić, zanim zostaną zmodernizowane, w końcu opracowanie pakietu zmian i wykonanie chwilę zajmie, a czołgi pewnie będą już służyły do szkolenia w międzyczasie. A druga sprawa to ten zakup nieco kosztował, więc i od propagandowej strony rząd zechce wrzucić jakieś zajawki typu "Polskie K2 już na poligonach".

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego filmiku wynika, że Koreańczycy jeszcze się nimi zajmują w Morągu i dlatego wystawiono do uroczystości tylko 9. Tak, teraz czekamy co tam z nimi porobią, ale na pewno to zobaczymy bo będą się chcieli tym pochwalić i nie ugnoją może ich bo jak wrócą załogi ze szkolenia w Korei to wtedy będzie prezentacja i może kolejna uroczystość. Natomiast trzeba czekać na jakiś piknik lub podobna imprezę, wejść po schodkach dostawionych do maszyny i tworzyć dokumentację. Na pewno też, no prawie na pewno ujrzymy je czyściutkie na paradzie 15 sierpnia 2023 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2022 o 20:04, TAW napisał:

I właściwie pozostaje jedynie czekać aż dowiemy się czym zamierzają je dopancerzyć bo przypuszczam, że nie będzie to standardowe koreańskie dopancerzenie bo by już z nim przypłynęły. Czyżby ERAWA? 😛 A tak serio to znów jako modelarze  nie będziemy mogli beztrosko otworzyć pudła i skleić polskiego sprzętu tylko scratch albo ktoś opracuje konwersję. No ale narazie czekamy, bo wiemy, że nic nie wiemy... W sumie ta ERAWA to nie byłaby taka zła tylko trza by się nawycianać :szczerbol: Ale pewnie będą jakieś panele - coś jak na Rośkach. Jak obstawiacie?

Biorąc pod uwagę poniższe zdjęcie wydaje się, że jeśli ten jeden jest tak dopancerzony, to pozostałe będą tak samo.

Ponadto polecam stronę 16 DZ na FB. Jest jeszcze parę szczegółów.

dsc-0591.arzk.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem wczesniej uwagi na zdjęcie egzemplarza z dopancerzeniem. Tak jak napisał Bulik to jest dopancerzenie koreańskie i zestaw Academy je zawiera :banan: To daje nadzieje, że reszta rzeczywiście będzie docelowo właśnie w takiej konfiguracji.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem, bo mam ten zestaw. Jak zobaczyłem wyładowane gołe koty to pomyślałem, że rzeczywiście dopancerzą je czymś innym, ale potem i ktoś i ja zauważyłem tego jednego a na filmie pan porucznik wyraźnie podkreśla, że Koreańczycy ostro pracują nad dokończeniem sierści kotków, więc może coś tam jeszcze przywieźli luzem i teraz montują. Z niecierpliwością czekam na ostateczny wygląd panter i nie mogę się już doczekać nowych fotek. Będą się jeszcze nimi chwalić to pewne bo następne dopiero w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.jpeg.72bb7136a7277cc15053d98d51c34499.jpeg

 

W zestawie Academy Jest dopancerzenie ERA, pytanie czy rury do głębokiego brodzenia też będą, składanie kosza bez tego komina jest troszkę upierdliwe

 

Są dwa rodzaje tych czujników/modułów przy wyrzutnikach granatów dymnych z tym iż odnoszę wrażenie że nasze mają deczko inny kształt, są inaczej osadzone na wieży, tak jakby nie posiadały tych elementów co zaznaczyłem

image.jpeg

 

Ja dodatkowo wkleiłem nieprawidłową wrsję, zorientowałem się jak już przyszły do Gdyni

image.jpeg

 

 

Edytowane przez macias13_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę przewidujemy nie mając żadnych danych oprócz wypowiedzi pana porucznika na YT

3 godziny temu, macias13_84 napisał:

image.thumb.jpeg.72bb7136a7277cc15053d98d51c34499.jpeg

 

W zestawie Academy Jest dopancerzenie ERA, pytanie czy rury do głębokiego brodzenia też będą, składanie kosza bez tego komina jest troszkę upierdliwe

 

Są dwa rodzaje tych czujników/modułów przy wyrzutnikach granatów dymnych z tym iż odnoszę wrażenie że nasze mają deczko inny kształt, są inaczej osadzone na wieży, tak jakby nie posiadały tych elementów co zaznaczyłem

image.jpeg

 

Ja dodatkowo wkleiłem nieprawidłową wrsję, zorientowałem się jak już przyszły do Gdyni

image.jpeg

 

 

a mój zestaw Academy wygląda tak. Reklamują go jako nowy, nowe wypraski chyba.

s-l1600_3_ce7153d9-f5a5-48e5-a7b6-7b81574ec6d8_2048x2048.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy Academy są dwa 13511 i 13518. Jeden ma gąski ogniwkowe drugi zwykle winylowe gumniaki

 

Części są czysto odlane bez nadlewek, ostre i wyraźne, zatem formy niezajechane, zestaw całkiem sensownie zdetalowany, składa się szybko i przyjemnie tu raczej nie spodziewał bym się NewTool raczej wznowienie na tych samych formach

Edytowane przez macias13_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jednym okiem oglądając mecz, drugim postanowiłem bliżej się przyjrzeć fotkom. Na razie zauważono dopancerzenie tylko na jednym, co wywołało dyskusję. Jednak widać, że pojazdy różnią się i są niekompletne. Brakuje lin, składanego komina no i...

Poniżej przykłady. Nie ma co dyskutować. Trzeba jednak poczekać.

52552492666_f378dfc966_o.thumb.jpg.9812eea8fe9949dcd7081e3b605620ba.jpg

2022-12-06-2022_12.06_fot.T.Urbaniak-026.thumb.jpg.56cf03d22479f695acbe93ffb115a4dc.jpg

dsc-0591_arzk.thumb.jpg.d30be5919f1de7e68b0af5b121436650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bulik58 napisał:

Przegladajac wszystkie fotki odnioslem wrazenie jak gdyby na niektorych pojazdach brakowalo tego celownika , choc moze byc to tylko zludzenie spowodowane tym iz ktores sa zasloniete przez otwarte wlazy. Co do sensu dyskusji- tutaj kazda rzeczowa dyskusja dajaca jakies efekty  ma zawsze sens gdyz inaczej bedzie to przypominac przegladanie zdjec w albumie rodzinnym. Milego dnia...

 

dsc-0591_arzk.thumb.jpg.d30be5919f1de7e68b0af5b121436650.jpg

Tu wrażenie nic nie da. Prosta bardziej wnikliwa obserwacja i widzimy, że tego brakuje na części wozów (nie chciało mi się liczyć na ilu bo to nieistotne) a także jak napisałem nie ma lin i komina.

Jakie wymierne efekty może dać w tym przypadku dyskusja. Wozy przyszły w różnym stopniu wyposażone a jak wyjadą na światło dzienne po zmianach to wtedy zobaczymy i będzie można wobec FAKTÓW wywalić część postów z tego wątku. Przeglądanie zdjęć z tego albumu rodzinnego pokazuje natomiast bezdyskusyjne fakty, że wujek Staszek przyjechał bez wąsów a miał mieć a wujkowie ABiC mają krawaty a pozostali nie. I to wszystko, ale to widać na zdjęciach. Do domysłów, krytyki, planowania i dyskusji jest w tym temacie drugi wątek, którego uczestnicy zapomnieli, że kontrakt został zawarty a nam pozostaje czekać na efekty.

 

Ja mam zestaw 13511 z trakami składanymi i dopiero zajrzałem do niego wczoraj, ponieważ biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej, czekam aż koty wyjadą w ostatecznej konfiguracji. Zestaw zamówiłem w . i szedł długo bo wybrałem najtańszą wysyłkę. Teraz widzę, że chyba jest posucha i nie ma go w sprzedaży. Nie wiem dlaczego nie ma go u nas podobnie jak dodatków. Jest lufa z DEF w Martoli i to wszystko. Horda wygłodniałych fanów czeka a polskie sklepy i dystrybutorzy nic. Najbliżej jest dostępny w Czechach chyba jeszcze.

Ten zestaw polecam, bo drugiego nie znam.

Pozdrawiam

Andrzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze chce polecić takie coś. Dostępne na stronie producenta. Ciekawe czy ktoś to sprowadzi do Polski?

Sam zestaw nie jest drogi tylko 22$ ale z przesyłka wychodzi ponad 250PLN.

Czas oczekiwania kilka tygodni.

1/35 ROKA K2 VALUE PACK for Academy – kamodels (ka-models.co.kr)

Najważniejsze w stosunku do Voyagera to siatki na płytę nadsilnikową

Czekam

Pozdrawiam

Andrzej

 

k2-01.jpg

k2-02.jpg

k2-03.jpg

k2-04.jpg

mm-35012-pe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znanych mi dodatków wymienię jeszcze poniższego Voyagera. KA models robi jeszcze takie dodatki cząstkowe, ale to można pooglądać na ich stronie (link podałem powyżej). No i pozostaje czekać. Są zdjęcia i zapowiedzi. Jeszcze raz powtórzę. Nie wiadomo jak to będzie wyglądało. Ale na pewno zobaczymy.

Pozdrawiam

Andrzej

Tego Voyagera także trudno złapać. Jak to ktoś gdzieś napisał, teraz w Polsce czekamy na statek wypełniony modelami Academy i dodatkami a w realu na ostateczną wersję 10 kotów.

42902c3eff35f1f44ae0d9dd8d32b69e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych dzisiejszych cenach dobrze mieć w szafie albo na niej trochę zachomikowanych modeli.

Natomiast cena 350 zł to mniej więcej cena z  Hobby Link przy najtańszej formie przesyłki.

My się tu zastanawiamy jak będą wyglądały prawdziwe koty po przeróbkach a tymczasem przedmiotem namysłu powinno być też, ile trzeba będzie wydać, aby takiego spolszczonego kota wyrzeźbić.

Ja obstawiam nową cenę w polskich sklepach około 300 zł.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Pisałem, że tylko patrzeć i koty zaczną się pojawiać i oto w Ostródzie, gdzie już wkrótce stacjonować będzie jednostka Wojska Polskiego odbyła się uroczysta promocja podoficerów służących w jednostkach wojskowych 16 Dywizji Zmechanizowanej.

No i wystawiono jak widzę dwa koty z których jeden jest na zdjęciach. Dopancerzenie jest, ale na jednym wyładowanym ze statku też był więc jeszcze nie wiadomo czy to ten sam, czy Koreańczycy zrobili już więcej. Nie ma jeszcze oznaczeń ale i to przyjdzie z czasem.

Pozdrawiam

Andrzej

signal-2022-12-16-093614_004.jpeg__1027x683_q85_crop_subsampling-2_upscale.jpg

signal-2022-12-16-124643_014.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak nie ten sam - inny układ czarnej plamy (na zdjęciu z portu trochę jakby okala brązową plamę) na przedniej płycie między miejscem gdzie była flaga a lewym reflektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry z rana,

Nie analizowałem zdjęć, ale jeśli jest tak jak piszesz

6 godzin temu, TAW napisał:

Wydaje mi się, że jednak nie ten sam - inny układ czarnej plamy (na zdjęciu z portu trochę jakby okala brązową plamę) na przedniej płycie między miejscem gdzie była flaga a lewym reflektorem.

to znaczy, że prace postępują i widać efekty.

Natomiast chyba gdzieś czytałem lub było powiedziane na jakimś filmiku, że te nasze są już z koreańskimi silnikami. Jeśli tak to z takimi

Pozdrawiam

Andrzej

IMG_2108.JPG

IMG_2110.JPG

IMG_2111.JPG

IMG_2112.JPG

IMG_2113.JPG

IMG_2115.JPG

IMG_2116.JPG

IMG_2117.JPG

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TAW napisał:

Wydaje mi się, że jednak nie ten sam - inny układ czarnej plamy (na zdjęciu z portu trochę jakby okala brązową plamę) na przedniej płycie między miejscem gdzie była flaga a lewym reflektorem.

Jeszcze raz Cię zacytuję. MIAŁEŚ RACJĘ!!! Ten drugi z uroczystości też ma dopancerzenie a więc się wyjaśniło jakie będą miały i czy wszystkie będą miały. Bezdyskusyjnie.

Pozdrawiam

Andrzej

bdsc_0971.jpg

bdsc_0979.jpg

bdsc_0990.jpg

bdsc_1017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jeszcze wydrzeć z netu takie ujęcia i już nie ma wątpliwości. Jak na razie chyba przerwa. Idą Święta koty schowane. Trzeba czekać no chyba, że ktoś z tego regionu coś wyłapie, ale nie wiem, czy są tu na forum koledzy z Ostródy i pobliża. Poczekamy, bo mi się wydaje, że nic na razie więcej z netu nie wyciągnę.

Pozdrawiam

Andrzej

049.jpg

050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie ma być dostarczone 180 a potem chyba się ma zacząć produkcja w PL. W te 1000 szt. tak trochę mało wierzę chyba, że jest to naprawdę długofalowy projekt. Trzeba czekać na decyzje wybory itd. Czas pokaże. 180 szt wydaje się realne. Wszystkie będą w płn-wsch Polsce. Tak mówi minister.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

TEN WĄTEK ZOSTAŁ ZAŁOŻONY W CELU ZBIERANIA DOKUMENTACJI MODELARSKIEJ DO CZOŁGU K2 BLACK PANTHER I JEGO SŁUŻBY W WOJSKU POLSKIM.

PROSZĘ O ZAMIESZCZANIE POSTÓW W TEMACIE ORAZ ZDJĘĆ I INNYCH MATERIAŁÓW DOKUMENTACYJNYCH. JAKIEKOLWIEK SKOJARZENIA, DYSKUSJE I INNE WYPOWIEDZI NIE ZWIĄZANE Z TEMATEM NIE SĄ MILE WIDZIANE. PYTANIA I WYMIANA WIADOMOŚCI DOTYCZĄCYCH K2 W WP, TAK.

KRÓTKO MÓWIĄC KOMÓRKI I APARATY W DŁONIE I POLUJCIE NA PANTERY!!!

DYSKUSJĘ PROWADZIMY W INNYM WĄTKU POŚWIĘCONYM ZAKUPOWI TYCH POJAZDÓW.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.