Skocz do zawartości

Polska KUPIŁA K 2 czyli polowanie na Czarne Pantery


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Cała prawdę o naszych K2 i Abramsach, zobaczymy jutro w całej okazałości!!!!!  Mam nadzieję, że po defiladzie będzie wystawa statyczna. O robieniu fotek we wnętrzu trzeba od razu zapomnieć. Nie ma takiej opcji- zresztą po co- model jest bez wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SnajperTBG napisał:

IMG_4704.JPG

IMG_4705.JPG

IMG_4706.JPG

IMG_4707.JPG

Przepraszam a z przodu nie dopuszczali...? Jak widzę brakowało 1 kroku do otwartego włazu i coś z wnętrza by można... Czy masz coś jeszcze w zanadrzu na deser? Może rejestrację?

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem z przodu bo dzieci siedziały a nie miałem czasu czekać aż zlezą. Nr były zakryte. Ten sam czołg będzie jechał w defiladzie to tam se można będzie luknąć. Do środka zakaz był wszędzie. Mnie to wczoraj prawie za szoiona wzięli 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SnajperTBG napisał:

Nie robiłem z przodu bo dzieci siedziały a nie miałem czasu czekać aż zlezą. Nr były zakryte. Ten sam czołg będzie jechał w defiladzie to tam se można będzie luknąć. Do środka zakaz był wszędzie. Mnie to wczoraj prawie za szoiona wzięli 🤣


I tak fart, że Ci pozwolili zrobić foty góry wieży, ja już robiłem dwa podejścia i w obu przypadkach było stanowcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie drobne spostrzeżenie, jako uczestnik defilady. W porównaniu z pozostałymi czołgami to K2 były okropnie głośne 😛 Ambramsy mają od nich wyraźnie niższy poziom głośności, ale Leopardy to w ogóle przejeżdżały cichutko niczym elektryki 😉

Edytowane przez Dudzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Ten i inne moje wątki w tym dziale zostały założone, aby z jednej strony pokazać o co chodzi w gromadzeniu dokumentacji a z drugiej udokumentować konkretne pojazdy, które akurat zasiliły naszą armię. Przyznam, że nie spodziewałem się tak szybkich rezultatów, biorąc pod uwagę praktyki w naszej armii, która zasłania numery rejestracyjne na wielu imprezach i na stronach w necie a na defiladzie wszystko było odkryte. Wiązałem pewne nadzieje z defiladą, ale takich wyników się nie spodziewałem. 

Ewidencję K2, które w tej chwili są w naszym kraju mamy niekompletną jeśli chodzi o zdjęcia, ale wystarczającą. 

Dokumentację możemy zacząć od różnych jej elementów. Wybrałem malowanie i oznakowanie, ponieważ w obecnych warunkach to wydało się najbliższe sukcesu i tak się stało. W omawianym zakresie dokumentacja jest bliska końcowi. Wiadomo, że wojsko nie wpuszcza na pojazdy, ale to tylko kwestia czasu jak zaczną pozwalać na to, jak to było w innych przypadkach. Dlatego teraz najważniejszą sprawą jest ustalenie pewnych szczegółów pojazdów. 

O tym będę pisał w kolejnych częściach tego wątku.

Pozdrawiam

Andrzej

Oczywiście krój i rozmiary rejestracji i innych znaków należy porównać z istniejącym na rynku produktami.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Niestety nadchodzi okres ,,tajemnicy''. Dobrze, że w naszych polowaniach skupiliśmy się na defiladzie, co pozwoliło ustalić większość numerów rejestracyjnych naszych K2.

Teraz  pozostanie polowanie na szczegóły budowy.

Jako przykład nowego tajemniczego okresu przedstawiam zdjęcie z przygotowań do Air Show w Radomiu. Zasłonięta jest zarówno rejestracja jak i znak batalionowy. Niedawno na defiladzie wszystko było odsłonięte... Cóż za konsekwencja... 

Pozdrawiam

Andrzej

air show 2023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jo napisał:

sas55 nie wiem kogo ten okres "tajemnicy "ma dotyczyć ale na ruskim forum pojawiły się fotki Polskiego K2 -z metrówką :

http://otvaga2004.mybb.ru/viewtopic.php?id=1555&p=21

3 post od dołu 

O to można zapytać w MON-ie bo na defiladzie wszystko było widoczne a na piknikach pewnie dalej przez pewien czas będą wszystko zakrywać no i chyba dostanie się do wnętrza będzie cudem. Takie to u nas zwyczaje a z metrówką w niektóre miejsca podejść można. Natomiast chciałbym wiedzieć czy ten z metrówką wiedział jaki ma numer rejestracyjny mierzony obiekt...

A w niniejszym wątku i innych założonych w celu zbierania dokumentacji nikt nic nowego nie zamieszcza i na razie musimy się zadowolić tym co się znajdzie w necie.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2023 o 19:29, jo napisał:

sas55 nie wiem kogo ten okres "tajemnicy "ma dotyczyć ale na ruskim forum pojawiły się fotki Polskiego K2 -z metrówką :

http://otvaga2004.mybb.ru/viewtopic.php?id=1555&p=21

3 post od dołu 

Dla jasności: to zdjęcie zostało przez nich po prostu skopiowane z działu polskiego na pewnym dużym, międzynarodowym forum architektonicznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Rozpoczynając ten i inne wątki dotyczące dokumentacji zakupionych ostatnio pojazdów starałem się skupiać na ich oznakowaniu i cezurą miała być defilada 15.08. Jak przypuszczałem pojazdy będą na niej prezentowane ze wszystkimi oznaczeniami i nie pomyliłem się. Udało się skompletować znaczną ilość Panter i dodatkowo udokumentować wiele szczegółów. 

Teraz trzeba tylko sprawdzić czy kalki w zestawie do polskich K2 mają odpowiednią czcionkę i wymiary i można zacząć budowę modeli.

Jeszcze porada dla niedoświadczonych modelarzy. Z istniejącego materiału zdjęciowego zawartego w tym wątku wybierzcie sobie jakiś pojazd, załóżcie folder, skopiujcie do niego zamieszczone fotografie i polujcie dalej na szczegóły i brakujące fragmenty malowania. 

Muszę przerwać swój udział w tym przedsięwzięciu. Jeśli znajdę coś ciekawego na pewno zamieszczę.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hello, dear users. Just wanted to say thank you for the photos you are posted here!

 

I am working on upgrade for the kit "K2 Black Panther Academy 13511" and hope to finish it some day. Photos that you posted helped me really a log. Huge thank you for that.

 

rnuPwo1mpeo.jpg?size=1094x689&quality=95n1g05RRfOB4.jpg?size=862x587&quality=95&

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A można poprosić o napisanie co jest wokół głowy bo małych liter nie widzę a powiekszenie wszystko rozmazuje pozdrawia OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Wszystkie zaprezentowane ostatnio zdjęcia pochodzą z ćwiczeń Dragon 24. Dokładnie z przemarszu wojsk dokonanego po forsowaniu Wisły. Kota na prawym błotniku miały wszystkie wozy 20 BBZ. Natomiast co do brakujących do kolekcji numerów to z dotychczas  otrzymanych pojazdów brakuje

UA 0529T

UA 0537T do UA 0543T

czyli wtedy będą upolowane dwie kompanie.

Natomiast ciągle dochodzą nowe. Wczoraj przypłynęły 3 nowe koty a następne w drodze.

pozdrawiam

Andrzej

A co do UA 0530T to taka fotka jeszcze sprzed Dragona

z30396075IHR,MON-podalo--1--Dywizja-Piechoty-Legionow-docelowo-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.