Skocz do zawartości

Na warsztacie 1/35


Konrad-Ciba

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Konrad-Ciba napisał:

To fasada na której były powiązane ze sobą deski i gałęzie. Podczas pokonywania za dużego rowu zrzucano to tak aby czołg mógł przejechać. Strzelali w takiej pozycji wieży, po prostu manewrowano samym pojazdem. 

A czemu nie dorobiłeś faszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap filtrów zakończony. Do zielonego, wczesnego typu czołgu użyłem A. MIG - 1508 i A. MIG - 1510. Drewno wymalowałem farbami olejnymi zaś trzonki narzędzi filtrowałem AK076. Pojazd uzbrojony w armatę L-10, czołg w zimowym kamuflażu został filtrowany A. MIG - 1501 i A. MIG - 1502. Również trzonki narzędzi jak w wyżej wspomnianej emalii zastosowanej do zielonego z armatą KT- 28, egzemplarza.  

63E7F460-5561-4CAF-B726-82C95CE00B05.jpeg

477C2C3B-A0A7-4E9A-97DC-644D57FF50F1.jpeg

DFD3C14C-10EE-4AAD-8FEA-5D57C3D43D74.jpeg

B8C07BC7-AB2B-4999-A0E3-7DCCF8DB0181.jpeg

4A4C9E11-8688-4F6F-80AC-6F503B5F3482.jpeg

DDC2C8F0-A3A1-4A75-875A-081EF81D8BF9.jpeg

9465A0E2-3980-436F-98C1-7372DC98BFA9.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne tetki. Zimowe, wymyte kamo prima balerina!  Kłoda na zielonym jak żywa.
 Dowalę się tylko do jednej (dwóch) rzeczy w aspekcie historycznym 😜 Narty powinny być w kolorze naturalnego drzewa zapuszczonego olejem (mw. takiego koloru jak wczesnowojenne kolby od kar.98k) . Malowane, kolorowe drewniane narty (zarówno wojskowe jak i cywilne) to okres powojenny od lat ok.60-tych. Kijki od nart przed wojna były robione z bambusa więc powinny być jasne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza warstwa zimowego kamuflażu to biały Revell, rozmywany pędzlem nasączonym w White Spirit.  Potem kolejna warstwa już Off White ok AK na Chipping Fluid. Na końcu dalsza biel uzyskana taką białą szminką od Tamiy. Następnie jakieś filtry szare.
Co do nart, trudno tak zostanie.

Kolor gumy jest owszem za jasny ale taki mi pasuje najbardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na zieloną bazę dajesz emalię Revela, delikatnie ściągasz, na to chipping pod off-white, potem szminka i filtry, dobrze rozumiem? Muszę próbować, bo jak kiedyś zrobiłem takim "washable white camo" ammo miga, to wyszło słabo, tak jakby pędzel trochę ciągnął farbę za sobą i to było widać. Tutaj ten efekt nie występuje, przejście jest delikatne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Klapouch napisał:

Czyli na zieloną bazę dajesz emalię Revela, delikatnie ściągasz, na to chipping pod off-white, potem szminka i filtry, dobrze rozumiem? Muszę próbować, bo jak kiedyś zrobiłem takim "washable white camo" ammo miga, to wyszło słabo, tak jakby pędzel trochę ciągnął farbę za sobą i to było widać. Tutaj ten efekt nie występuje, przejście jest delikatne. 

Jeszcze na sam koniec dodam trochę czystej bieli z farby olejnej. Washable White też był. 

Edytowane przez Konrad-Ciba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Konrad-Ciba changed the title to Churchill AFV Club 1/35
  • Greif changed the title to Na warsztacie 1/35

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.