Skocz do zawartości

Sopwith F.1 Camel 1:72 Roden: oczywiście Kościuszkowiec 😀


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

To jest pompa a nie żaden hips, czy coś tam. Bardzo ładnie.

 

Ja się męczę nad celownikiem, rurką Pitota i oszkleniem (to ostatnie to prototyp, do wymiany).

 

IMG_20230125_214402.thumb.jpg.255f1d912d66b31ca6ab67584acbc5a0.jpg

Edytowane przez zaruk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w temacie rurek, to mnie dzisiaj olśniło i może Tobie ta wiedza tez się przyda. Igły do insuliny mają średnice 0,25 i 0,3mm. Z jednej strony, po usunięciu plastikowego fragmentu są równo ucięte, a na długość można je przyciąć tak samo jak inne rurki dylając, Grubsze igły po odpowiednim nacięciu ostrzem noża  dają się ładnie złamać w miejscu osłabionym, te do penów też powinny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze oldschoolowe strzykawki insulinówki, które przydają się gdy trzeba podać insulinę z większa dokładnością niż 1 jednostka (jak np w przypadku mojego kota, który dostaje 2,5j, a w penie da się ustawić 2 lub 3). Jednak żeby je dostać trzeba się albo naszukać, albo zamawiać w aptece, bo zwykle nie ma ich na miejscu. Ewentualnie pytać należy o strzykawki tuberkulinowe, bo pod taką nazwą też można je dostać.

Bardziej jednak myślałem o igłach do penów właśnie, które mogą też nadawać się do celów modelarskich. Pudełko 100 szt. kosztuje teraz 23.33zł (cena urzędowa:)). No i są też dostępne zwykłe igły iniekcyjne, które zaczynają się od rozmiaru 0,45mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzykiwacz do insuliny (w kształcie długopisu) do którego wkłada się ampułkę z lekiem. Pozwala to na dokładne odmierzanie dawki i wygodne podawanie insuliny bez korzystania z oddzielnych strzykawek.


Zdjęcie z internetu:
Pen do insuliny, czyli automatyczny wstrzykiwacz dla cukrzyków

Wymienne są jednorazowe igły (biała nakrętka) i to o nich tutaj dyskusja.

BD Micro-Fine PLUS 0,25 x 5 mm Igły do pena 100 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Ja zostawiłem sobie po operacjach, swoich i Magdy, sporą garść  tych cosiów do wstrzykiwania mikstur przeciwzakrzepowych w brzucho. Igiełek nie mierzyłem, ale są mega cienkie. Także jeśli ktoś potrzebuje to polecam intensywne zajęcia sportowe. Prędzej czy później coś się urwie, albo złamie. Można też coś sobie w środku wyhodować. I już mamy materiał modelarski z niewielką pomocą NFZ uzyskany. 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będą igły o podobnych parametrach, oba leki (insulina, clexane, neoparin) podawane są podskórnie. 😉
 

16 minut temu, greatgonzo napisał:

Także jeśli ktoś potrzebuje to polecam intensywne zajęcia sportowe. Prędzej czy później coś się urwie, albo złamie.

To ja bym zalecał ruch i owszem, ale w takiej formie żeby jednak nic się nie urywało :D. Za to po igły do apteki. Gdyby był jakiś problem ze znalezieniem "towaru" przez aptekarza to mogę ratować numerem BLOZ, po którym jednoznacznie da się odnaleźć dany artykuł w hurtowni.

Jedno małe sprostowanie, igły do penów są naostrzone na obu końcach, igły do iniekcji (które zakłada się na zwykłą strzykawkę) są proste z jednej strony i naostrzone na końcu.

Edytowane przez Roland_Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2023 o 21:08, myszaty napisał:

Fajny ten patent @rymulus-a bo można delikatnie wychylać lotki bez obawy złamania - wszak drut swoją

 

W naszej Czapli możnaby taki patent zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, myszaty napisał:

Znowu się trzeba będzie głupio uśmiechać w aptece - i ten wyraz twarzy aptekarza:

- a do czego pan potrzebuje igły?

- eeee....na lufy karabinów...

- ?!?

 

:piwo: Wszędzie tak samo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, myszaty napisał:

Znowu się trzeba będzie głupio uśmiechać w aptece

Ciekawe ilu z was się domyśla co było głównym powodem, że wybrałem taki zawód, a nie inny. 😂

Z jednej strony z dużo dziwniejszymi sprawami przychodzili do mnie ludzie, z drugiej lepiej po igły na karabiny niż po tabletki na kaszel w celu poprawy humoru.

 

Poza tym nie ma się co przejmować co pomyślą inni, a można zawsze spróbować poderwać panią magister w aptece. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igły już też przerobiłem  są ok, ale cięcie 0,25 na 1mm odcinki nie jest proste, ciężko równo też  złamać.

Dlatego zamówiłem alojza z amelinium 0,4 i 0,3 - miękki metal powinien lepiej się dylać na molibdenowym drucie.

 

P.s a tak naprawdę to trzeba było  najpierw się zapisać na forum, a potem zbierać zestawy - bo wtedy bym dłubał w 48 😉 a nie 72 😀.

 

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszaty, Zaruk zdaje się ma racje. Nie mam całkowitej pewności, ale wydaje mi się, że Twój F.1 jest z silnikiem Bentleya, tak przynajmniej wygląda osłona, ale płat już wygląda nieco inaczej, bardziej jak dla silnika Le Rhone, przynajmniej jak patrzę w instrukcje WnW. Zerknij tutaj:

 

http://www.wingnutwings.com/ww/productdetail?productid=3155&cat=4

 

Nie ma tych skośnych drążków. Trzymam kciuki, idzie Ci świetnie 💪.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość nie najlepsza, ale koncept podobny - górny płat jak w Comicu, wyraźnie widać jak to tam idzie, półkole też.

 

Barker_5_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

Foto ze strony WnW oczywiście w celu dyskusji:

image.thumb.png.c0ad257b93a8cb8d72f12b4166822ead.png

 

Chyba zmyliły Cię naciągi, które są pod płatem, a widać je od góry. Tak mi się wydaję. 

 

Zobacz stronę 9 tej instrukcji

Edytowane przez Boch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.