Skocz do zawartości

Sopwith F.1 Camel 1:72 Roden: oczywiście Kościuszkowiec 😀


myszaty

Rekomendowane odpowiedzi

No i masz Ci. Słuszna uwaga. Ja szczerze mówiąc już nie wiem 😂 Przyjrzałem się i zdaje się, że kościuszkowiec faktycznie ma te ukośne wzmocnienia. Zwracam honor. 

Edytowane przez Boch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko 😀 gorzej że WnW ma dół malowany na jasno-szmato, a model maker w instrukcji kalek zielony aż do osłony...

Modele w sieci  - różne różniste.

I teraz nie wiem czy przemalować - bardziej jestem za zielonym bo szmata była naciągana i sznurowana  po  całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Boch napisał:

Chyba zmyliły Cię naciągi, które są pod płatem, a widać je od góry.

 

Obawiam się, że jednak nie. Tam chyba są dodatkowe naciągi:

 

60f860b607b14ae30a4b7746_a002788-v8.jpeg.25470849d39fd510e485e7c4dca11d70.jpeg

 

Tak, czy siak to plastikowe badziewie raczej nie sprawdzi się za dobrze. Chyba bym usunął i w to miejsce zrobił naciągi. BTW, dobrze wyglądają te powycinane lotki.

Edytowane przez zaruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były bardzo ciekawe czasy dla lotnictwa, z jednej strony były takie drobiazgi jak camel, spad czy fokker ev, ażurowe konstrukcje farmana czy caudrona, hanriota, a z drugiej ogromne staakeny, handleye czy gothy.

Choć gotha to 1/2 handleya czy farmana...

I coś jest na rzeczy że ludzie byli też drobniejsi - przymierzałem się na pokazie do II wojennego pojazdu brytyjskiego i naszej tankietki - przy normalnym wzroście 176 w uniwersal carrier odstrzelili by mnie 3 sek - tak mi dyńka wystawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Masz znajomego fryzjera 😁 Ciekawy jestem jaka wyjdzie z tego fryzura 😎 A poważnie, jak dasz radę, rób fotki ( i wklejaj ) w kolejnych etapach. Będzie się z czego uczyć albo pośmiać 🤪

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2023 o 23:54, myszaty napisał:

Co jest ciekawe zanim kupiłem proxxona wierciłem nimi ręcznie - czasem na 3-4 otwory łamałem 5-6 sztuk.

Proxxonem -  jednym zrobiłem na próbę  jakieś 20 i ocalało 😀.

Potem dopiero złamałem.

 

Który to proxxon daje radę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micromot 60E + NG2E

Zasilacz kupiłem  z drugiej ręki, a mikromota na alle ( chyba jest jakaś promka bo staniało na  150 z 190).

Co jest fajnego w porównaniu ze starszymi modelami - 60 ma standardowy kołnierz 20mm i bez problemu można zapiąć na stałe w obudowę łożyska sk20.

I robi się szlifierka gdzie można operować materiałem,  a nie narzędziem.

Druga taka obsada i mamy prostą tokarkę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, myszaty napisał:

No wracamy...zdecydowałem się na montaż przewlekany i camelkowi wyrosły włosy.16795188780434619187228764624632.thumb.jpg.08ab4636246431d9853b08775c29c2cd.jpg

 

Najpierw linki, a potem kolor? Ciekawe...

 

Mam teraz Sopwitha Dolphina na warsztacie i zostawiam go bez olinowania, bo to nie na moje nerwy. Próbowałem, ale się podałem. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kolekcjoner WP napisał:

Najpierw linki, a potem kolor? Ciekawe...

Jakaś baza koloru jest ( wydaje mi się wogóle za zielona i za ciemna - muszę przetrawić) - za bardzo mi CA paskudziło, naciągi są z nici monofilowej i bez problemu da się ewentualny odkurz usunąć tym bardzieĵ ze planuje tylko  rozjaśnienia krawędzi, a potem kredki i cienie tamki, potem klar i górny płat.

Tu nie ma co wariować ten model ma wymiary trochę większe od paczki zapałek :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.