Skocz do zawartości

Modernizacja kompresora Adler


Endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno temu stałem się szczęśliwym posiadaczem kompresora Adler. Szczęśliwym byłem bardzo krótko bo szybko okazało się że jego podstawowym mankamentem jest brak zbiornika wyrównawczego. Zastanawiam się nad jego modernizacją czyli przede wszystkim wyposażeniem go w zbiornik wyrównawczy. Pierwszy mój pomysł był taki żeby wziąć starą gaśnicę walającą się gdzieś po garażu, dorobić jakąś podstawkę i połączyć rurkami z kompresorem. Doczytałem jednak gdzieś że zastosowanie gaśnicy może kreować problemy głównie związane z brakiem możliwości dokładnego wyczyszczenia gaśnicy  środku. No i utknąłem z projektem. W związku z tym kilka pytań do kolegów.

1. Czy zastosowanie starej gaśnicy to dobry pomysł?

2. Czy problemy o których czytałem nie są przesadzone?

3. Czy ktoś to może przerabiał i może coś podpowiedzieć?

4. Jeśli nie gaśnica to co innego można zastosować w sensownych kosztach żeby cenowo nie zbliżyć się do ceny nowego kompresora ze zbiornikiem wyrównawczym?

Wszelkie inne sugestie w temacie o które nie zapytałem są oczywiście mile widziane.

Pozdrawiam. Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczesać złomowisko, także samochodowe, można znaleźć fajne zbiorniczki

Pospawać z rury, musisz mieć wyłącznik ciśnieniowy w obu przypadkach.

Zaraz Ci napiszą że masz sobie zrobić lodówkowca. :cool:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek d Dziękuję za poradę. 

Przeliczałem koszt zrobienia lodówkowca. Sam nie mam technicznych możliwości żeby pewne rzeczy zrobić i w efekcie dla mnie koszt byłby na tyle wysoki że nie opłacalny. W tym momencie szukam sprawdzonej i taniej możliwości modernizacji posiadanego kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Endrju napisał:

1. Czy zastosowanie starej gaśnicy to dobry pomysł?

Najtańszy najłatwiejszy do realizacji

2 godziny temu, Endrju napisał:

2. Czy problemy o których czytałem nie są przesadzone?

Raczej  są przesadzone bo żeby przygotować taką gaśnice do użytku jako zbiornik wyrównawczy to trzeba ją rozbroić oraz wykonać jeden dodatkowy kruciec. Wtedy możesz wykonać gruntowne czyszczenie

 

2 godziny temu, Endrju napisał:

3. Czy ktoś to może przerabiał i może coś podpowiedzieć?

A jakiej podpowiedzi potrzebujesz?
 

https://majsterkowo.pl/kompresor-do-aerografu/  <-- robiłem według tej stronki.

Edytowane przez Smokepsv
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smokepsv Dziękuję za poradę. Widzę że muszę jeszcze raz do tematu podejść. Dla mnie ograniczeniem są kwestie związane ze spawaniem. Nie mam nikogo kto mi to zrobi tanio. Dziękuję za link do strony. Przyznam szczerze, że byłem kiedyś na tej stronie i nie zapamiętałem kluczowych słów i za czorta nie mogłem jej odnaleźć.  :piwo:

@OldManTa propozycja wydaje się ciekawym rozwiązaniem. Koszt co prawda większy ale odpada mi kilka problemów. Dziękuję za poradę. Czy Ty może sam sprowadzałeś taki zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EndrjuZwróć tylko uwagę, że te zbiorniki z ali i amazona mają otwory w różnych miejscach i jak to pasuje do Twojego kompresora, żebyś potem nie musiał jakiejś gimnastyki z połączeniami robić. Niby oczywiste, ale można się zapomnieć i kupić niewłaściwy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Endrju napisał:

Czy Ty może sam sprowadzałeś taki zbiornik?

Niestety nie. Ale są na forum ludzie którzy kupują na Aliexpress. Może coś doradzą.

 

17 minut temu, Fixer napisał:

@EndrjuZwróć tylko uwagę, że te zbiorniki z ali i amazona mają otwory w różnych miejscach i jak to pasuje do Twojego kompresora, żebyś potem nie musiał jakiejś gimnastyki z połączeniami robić. Niby oczywiste, ale można się zapomnieć i kupić niewłaściwy.

Dlatego podałem dwie propozycje, bo nie wiem jakim kompresorem @Endrju dysponuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie sprawdziłem odległości otworów montażowych. We wszystkich przypadkach są takie same i pasują do mojego Adlera. To jest chyba to czego szukałem. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam. Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem ostatnio parę rzeczy na Aliexpress. Ogólnie nie różni się to specjalnie od zakupów na Allegro. Można płacić BLIKiem i innymi polskimi pośrednikami, nie trzeba podawać nr karty płatniczej. Trzeba zwracać uwagę na cenę przesyłki i ostateczny koszt zakupu. Dodatkowo warto poczekać na jakieś promocje, Chińczycy robią przy każdej okazji, zwłaszcza świąt azjatyckich i europejskich.

Moje paczki docierały w 2 (paczkomat Cainao) do 6 tygodni (PP). Nie ma dodatkowego cła ani VAT(już wliczone w cenę), ale PP może sobie policzyć 8,50 za przedstawienie przesyłki do oclenia czy jakoś tak. Tyle z moich doświadczeń z ali.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez taka opcja, chociaz widze ze cena poszla do gory:

 

https://www.amazon.co.uk/Sparmax-Litre-Tank-Pressure-Switch/dp/B00AUEKRH2

 

Moze w Polsce albo na Alli bedzie w bardziej przystepnej cenie.

Plusem jest ze ma wszystkie potrzebne ustrojstwa, chociaz reduktora na wyjsciu nie potrzebujesz bo jest w Adlerze.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku stosowania gaśnicy nie da się tego łatwo ogarnąć ze względu na brak otworów technologicznych lub trzeba stworzyć jakiegoś potworka wykorzystując tylko otwór po zaworze ( montaż pionowo)

Ale wyczyścić można bardzo prosto ( ?) Sypie się do środka grubszy piach lub żwirek ( na sucho ) dorabia się coś na wejściu by zapiąć wiertarkę i na obrotach w  kilka  godzin ładnie środek żwirek  wyczyści.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.