Skocz do zawartości

Leopard 2A5 "1053" 34bkpanc - Border Model 1:35


M.J.89763

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Dzisiaj chciałem zaprezentować ostatnio ukończony przeze mnie model i zarazem pierwszy w 2023 roku. Jest to Leopard 2 w wersji A5, w polskim malowaniu. Jest to model numer BT-002 firmy Border Model. Z dodatków wykorzystałem liny Eureka, łańcuszki przy granatach dymnych i zawleczkach Aber. Kalki to mix pudełkowych i Toro Model. Model malowany farbami Hataka (pierwszy raz używałem tych farb) oraz Tamiya.

nmCXw3L.jpg
 

udROFwi.jpg

 

rpdsWP9.jpg

 

hUEi3kv.jpg

 

P4VTwaU.jpg

 

sYJNrTU.jpg

 

PwVivCz.jpg

 

ZgrH8Dq.jpg

 

AageTMY.jpg

 

raSOa8v.jpg

 

mipJMTq.jpg

 

jOdbDAK.jpg

 

pwBpy20.jpg

 

0mrogun.jpg

 

iUGwJFw.jpg

 

xz95nnK.jpg

 

PY2Yhhd.jpg

 

M2nVFcq.jpg

 

RVdSfop.jpg

 

 

Edytowane przez M.J.89763
  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pierwszorzędny! Staranne, schludne malowanie i uciorany realnie i z wyczuciem. No i fajne i ostre zdjęcia w ciekawych ujęciach.

6 godzin temu, copycat napisał:

Jestem wściekły na siebie, bo to już drugi model, w którym ktoś poradził sobie z koszami. No u mnie to jakaś tragedia. Super ci wyszedł.

Łączę się w bólu i podpisuję się wszystkimi poklejonymi CA palcami 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 23:16, cloner16 napisał:

Na technicznych aspektach pojazdu się nie znam ale jeżeli chodzi malowanie bardzo czysto i elegancko.  Fajnie prezentowałby się z załogą :D

Dzięki bardzo za miłe słowa. Co do załogi to musiałbym się nauczyć malować figurki 😅

 

 

W dniu 14.03.2023 o 14:23, michal0281 napisał:

Bardzo udana praca.  Brawo.

Dziękuję bardzo 🙂

 

 

W dniu 14.03.2023 o 14:29, jarross napisał:

bardzo fajny model i zdjęcia. Gratulacje

Dzięki bardzo 🙂. Zdjęcia prosto z aparatu, bez żadnej obróbki, poza zmniejszeniem rozdzielczości.

 

 

W dniu 14.03.2023 o 14:33, copycat napisał:

Jestem wściekły na siebie, bo to już drugi model, w którym ktoś poradził sobie z koszami. No u mnie to jakaś tragedia. Super ci wyszedł. 

Dzięki bardzo 🙂. O tak, wygięcie blaszek na te kosze to był koszmar 🙃. Sporo podejść było...

 

 

19 godzin temu, TAW napisał:

Bardzo pierwszorzędny! Staranne, schludne malowanie i uciorany realnie i z wyczuciem. No i fajne i ostre zdjęcia w ciekawych ujęciach.

Dziękuję bardzo za miły komentarz 🙂. Zmodernizowałem ostatnio oświetlenie budki do zdjęć, lepiej mi wychodzą teraz zdjęcia...

 

 

17 godzin temu, bulik58 napisał:

Mogłbyś zdradzić  który z zestawów  Hataki użyłeś , bo z tego co pamiętam to Hataka ma 2 albo i 3 zestawy do polskiej pancerki , oraz którą z farb Tamki ?

Hej. Nie używałem całego zestawu farb od Hataki. Użyłem tu z Hataka: C260 - Greyish Green oraz C261 - Greyish Sand. Czarny na kamuflażu to NATO Black Tamiya. Kolor zielony C260 jest rozjaśniany "na oko" ponieważ strasznie ciemna ta farba. Lakiery bezbarwne jakie użyłem to Tamiya, Gloss i Matt.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jarross napisał:

A można prosić o ustawienia aparatu i sposób oświetlenia?

 

11 godzin temu, Dudzio napisał:

O to to, też jestem ciekawy :D 


Proszę bardzo o to moje ustawienia.  Zdjęcia robię starym Canon Power Shot, na ustawieniach:
- ISO = 80
- tryb "Preselekcja przysłony" - Av
- wartość przysłony = 8 (niestety nie można więcej) plus kompensacja ekspozycji +1/3
- pomiar wartości oświetlenia - wielosegmentowy (matrycowy)
- balans bieli - Auto
Zdjęcia robię w namiocie bezcieniowym, taki plastikowy, składany, spinany na klipsy, z "popularnego portalu aukcyjnego" 😄. Oryginalnie namiot miał jeden pasek LED na 5V, wzdłuż górnej krawędzi namiotu. Zmieniłem oświetlenie na taśmę LED 12V, 120 diod na mb, barwa zimna około 5000 K. Paski LED ułożone są  w ten sposób, że na "suficie" namiotu jest taśma ułożona w kwadrat o boku ok. 20 cm, na bokach namiotu po obu stronach w pionie dwa paski LED na wysokość namiotu czyli ok. 40 cm i na krawędzi dwa paski obok siebie długość ok 20 cm każdy. LEDy na bokach i przy krawędzi są za "mleczną" osłonką.

Tak to wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.