Skocz do zawartości

Airfix - Harrier 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ile ten model czekał na swoją kolej??

 

2 lata, a dokładniej 27 miesięcy.

 

czekam na następne fotki z warsztatu

 

Dzisiaj nie zdążę, ale jutro powinien już być pomalowany silnik z osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy Miałem ten model tyle że w wersji zwykłej AV-8A , pozbyłem się i teraz żałuję...tak więc z zainteresowaniem oglądam prace.A nuż kiedyś się uda go kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłej nocy jakoś nie mogłem spać, więc zabrałem się za model. Pomalowałem silnik z osprzętem i dodałem kilka przewodów, przypadkowo nieco upaćkałem cosik ale na koniec zrobie poprawki malarskie i powinno być git. Osprzęt na silniku mało co ma wspólnego z oryginałem Najlepiej było by go wykonać od podstaw, ale że jest to mój pierwszy od dawien dawna samolot więc traktuję go bardziej szkoleniowo i daruję sobie to. A oto efekt nocnego maratonu:

 

a9b83536bd4b8e9a.jpg

e6d6e984ebd5d37b.jpg

294e3712584534d2.jpg

6961d70fe504dd9a.jpg

2787bf556be97d39.jpg

08f9539ccc0e4729.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będziesz ten silnik jakoś eksponował? Wygląda fajnie.

 

pzdr

 

Po zamontowaniu silnika w kadłubie większość jego będzie schowana pod skrzydłem. Co najwyżej można zdjąć górną pokrywę i wtedy widoczny będzie tylko jego fragment (foto).

 

1147d9934165417a.jpg

 

Nie znalazłem fotki oryginału z otwartą klapą i przez to nie wiem czy pokrywa ta była ściagana w całości, czy może była dzielona i montowana na jakichś zawiasach Może ktoś z Was ma pojęcie jak to było rozwiazane

 

faaaaajny :P jaka to farba na wydechach?

 

MM1415 Burn Metal z domieszką (tu mam problem bo farbka jest dość stara i nr farbki jest zatarty ) brązowej MM.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Nie tylko trucki Ci wychodzą tak jak należy, mam pytanie jakies okablowanie, jakieś przewody dojda do silnika? Czy zostanie jak jest?

A co do klapy, to jeśli sie nie myle to chodzi Ci o tą górną? Czy klapy serwisowe? Jeśli o górną to chyba dzielona http://www.royalnavy.mod.uk/upload/img_400/harrier2_20080108103544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakies okablowanie, jakieś przewody dojda do silnika? Czy zostanie jak jest?

 

Dzięki za fotkę Na zdjeciu widać, że pokrywa jest dzielona, nie oriętujesz sie czy połówki po otwarciu są ściagane, czy też można je jakoś zostawić uchylone

Owszem będzie jeszcze troche przewodów i elektryka. Chciał bym też zrobić nieco przwodów w komorze silnika ale najpierw muszę zrobić przymiarkę i sprawdzić czy będzie na to miejsce

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za zdjęcia Fajnie ze można na Was liczyć w potrzebie

Wygląda na to, że pokrywę silnika zostawię tak jak jest, tzn. do ekspozycji silnika będę ją ściągał w całości.

 

Nadciśnienie Ciebie, Andrzejku, morduje?

 

Ano, jakoś tak od początku roku faszeruję się tymi pigułkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam prace??

 

Troche rozchorowałem się - przewiało mnie, gdy poruszam na boki głową to strasznie boli mnie kark. Przez to wszystko wczoraj tylko mierzyłem i planowałem, a przynajmniej próbowałem to robić Dopiero dzisiaj wieczorem zasiadłem do klejenia i właśnie dłubię przy komorze tylnych kół. Pewnie niewiele tu zdziałam bo wszystkie zdjęcia jakie mam przedstawiają tylko przednią i kawałek bocznych ścian. Narazie wyglada to tak:

 

c1258e2a85b613d9.jpg

e0fccfb932db14e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wows... a ja siedzę i siedzę... a propos Twojej choroby... znam jedno lekarstwo... klin... po prostu klin... idź na przód bo Twój pionowzlot zapowiada się zajebardzo no i jedno jest pewne... caaaały czas widzę go na jakiejś naczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomyślę gdzie będzie stał samolot, w zasadzie na naczpę mam już ładunek/śmigłowiec więc ... ale gdzie ja pomieszczę lotniskowca w takiej skali

Tymczasem następna komora jest już prawie gotowa:

 

e60c5ba150f867ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomyślę gdzie będzie stał samolot,

 

Proponuję tylną część pokładu Atlantic Conveyor podczas Operacji Corporate Miałem też fajną fotę Harriera na polowym lądowisku na Falklandach - tylko musiałbym ją odkopać gdzieś na dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tylną część pokładu Atlantic Conveyor podczas Operacji Corporate Miałem też fajną fotę Harriera na polowym lądowisku na Falklandach - tylko musiałbym ją odkopać gdzieś na dysku...

Dawaj tą fotkę

 

Na myśli miałeś chyba dziobową część pokładu

2d03fc53f2ffc367.jpg

67c9a8ce34c42f7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśli miałeś chyba dziobową część pokładu

Fakt. Dziobową

 

Oprócz fotek, które zamieściłeś znalazłem w necie jeszcze takie:

atlanticconveyorharrierscloseup.jpg

camouflagedfreighthu7.jpg

 

Ewentualnie możesz zrobić takie lądowisko:

cas059a.jpg

cas059b.jpg

cas066.jpg

 

Fotki znalazłem, jak szukałem ciekawego pomysłu na podstawkę dla swojego Harriera Gr3 właśnie z Operacji Corporate (Italeri 1/72). Ciekaw jestem jak będziesz robił podstawkę do swojego. Może cosik podpatrzę

 

A tak w ogóle to wielkie bydle Ci wychodzi. Do tej pory taka duża skala mnie nie ciągnęła (bo nie ma praktycznie współczesnego lotnictwa w 1/24) ale oglądając Twoją relację zaczynam zmieniać zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fallstart, fajne zdjątka. Najbardziej przemawia do mnie to z "opakowanymi" Harrierami - jak mi coś w moim nie wyjdzie, to już wiem, co robić

 

gdy poruszam na boki głową to strasznie boli mnie kark

To posmaruj się maścią BenGay albo Arcalen, mnie pomaga. Śledząc postęp prac odnoszę wrażenie , że model jest przyzwoicie spasowany, zwłaszcza uwzględniając fakt, że do najnowszych nie należy... Ale może to tylko tak łądnie na forum wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy poruszam na boki głową to strasznie boli mnie kark

To posmaruj się maścią BenGay albo Arcalen, mnie pomaga.

Smaruję się żelem przeciwbulowym, biorę pigułki i zastrzyki przeciwbulowe, a także tabletki na rozkurczenie mięśni, a wszystko to pomaga tylko na chwilę

 

Śledząc postęp prac odnoszę wrażenie , że model jest przyzwoicie spasowany, zwłaszcza uwzględniając fakt, że do najnowszych nie należy... Ale może to tylko tak łądnie na forum wygląda?

Też jestem mile zaskoczony, że wszystko ładnie do siebie pasuje Jak narazie szpachlę używam tylko do zatkania drobnych jam skurczowych i niektórych połączeń sklejonych połówek elementów.

 

Dorzucę coś z dokumentacji

Dzięki

 

Wieczorem i w nocy zabrałem się za malowanie kokpitu. Trochę niezbyt równo malnąłem zegary, ale w realu wyglądają nawet ok. Pierwotnie do malowania kwadracików używałem taśmy maskującej, ale gdy dwa razy taśma zeszła mi razem z farbą to sie wcurwiłem i namalowałem je odręcznie. Na ekranie monitoru widać czarną plamkę, tzn. przy robieniu zdjęcia flesz prześwietlił szkiełko i przez to na fotce widać grubość ścianki otworu. Deski i fotela jeszcze nie przykleiłem, są złożone na sucho do przymiarki:

 

252f671e5480ba41.jpg

b69ccab2a092b722.jpg

52b191b2dd87c858.jpg

c82b1846f4cf840e.jpg

159625c707e4b239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tym razem zabrałem się za komorę przedniego koła. Pomalowałem i dorobiłem kilka przewodów, nawierciłem jeszcze kilka otworków pod instalację, którą zainstaluję w późniejszym okresie.

 

24d6ca44e9e3043d.jpg

 

W silniku zamontowałem jeszcze kilka przewodów, elektrykę dam dopiero po pomalowaniu kadłuba.

 

3135639237a53c1f.jpg

 

Pomalowałem wewnętrzne sciany:

 

cc9b6380b85b8624.jpg

 

Doszedłem do wniosku, że szkoda aby połowa silnka zniknęła pod skrzydłem, dlatego wyciąłem w nim okienko co by można było sobie luknąć do wnętrza

 

41c30b55691adefb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.