Skocz do zawartości

Airfix - Harrier 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale wloty to czyste masz

Jakoś to przegapiłem ale i tak bedzie jeszcze troche brudzenia, to przy okazji zrobi sie wloty

Tym czasem naprawiłem i zamontowałem pokrywy przedniego podwozia. Niestety musiałem przykleić je na stałe, także usztywniłem golenie kół bo co tylko przestawiałem model, to ciągle składały się i chowały do wnętrza. Zawiesiłem zbiorniki paliwa i kilkanaście innych elemenntów -w tym te, które odpadły podczas prac.

 

dc4a69914a327508.jpg

d70a293cc4cca29d.jpg

86733a378af52a82.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz tu duzo mowic. Wyglada rewelacyjnie. Nitowanie poszycia rowniez.

Nie pomyslalem, zeby Ci wczesniej jedna rzecz podpowiedziec, a teraz moze byc juz za pozno... Mianowicie ugiecie opon. Jak bys dal rade, to moglbys lekko spilowac opony przedniego i glownego podwozia, zeby odwzorowac lekkie ugiecie kapci, pod wplywem ciezaru samolotu. Chyba, ze go bedziesz na jakiejs podstawce stawial, to wtedy w podstawce mozesz lekkie wglebiania zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest druga metoda. Bierzesz równą blaszkę (w tym przypadku ogromny arkusz blachy) i podgrzewasz równomiernie. To topi plastik i masz ugięcie. Idealnie równoległe do podłoża i w ogóle... chociaż wątpię, ze sprawdzi się to przy tak wielkim samolocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas prac myślałem o ugięciu opn (gumowe) ale doszedłem do wniosku, że jeżeżeli zetnę/spiłuję opony to będą wygladać nienaturalnie. Dlaczego ? ano dlatego, że przy ugięciu opony na dole powinne być bardziej pękate (napewno widzieliście jak siedzą opony w przeładowanych cieżarówkach) a takie niestety nie były by. Ponad to pomyślałem sobie, że skoro opony są gumowe, to może trochę siądą pod cieżarem samolotu niestety nie siadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest w lewym dolnym rogu ? Trzeba rzucić!

 

Nigdy nie rzucam papierosami - mogła by się komuś krzywda stać

 

Rozumiem, że na drugiej fotce po lewej leżą wszystkie narzędzia, których użyłeś?

 

Te gadżety są do porównania wielkości modelu z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, ale na twem obliczu entuzjazmu nie widać! A winien on się na nim znajdować!

Co do Sidewinderów - mogę się mylić, ale jakaś brytyjska firma reklamowała takie z blach i żywic w 1/24, może ktoś z kibiców tego tematu pamięta?

Co do papirochów...

Trzeba rzucić!

Ta, i państwo padnie bez dochodów z akcyzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie, kawał samolotu. A co do papierosów, wolny kraj, nasze (czyt. palaczy) zdrowie

 

Pozdrawiam i ruszam w trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie sądzę , by było po co do jakichś tam trucków wracać... No na pewno nie przed GR3 - a i potem czeguś się od ciebie nauczymy

 

Jak narazie, to ja uczę sie od Was a co do samolocików, kto wie Wczoraj zamówiłem sobie kolejny w 1:24:

 

05641b317cf83bc0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, widze że nie tylko faza na 1:24 ale też na Airfixa

Spokojnie, jak sklei wszystkie Airfixy, to przyjdzie czas zarówno na Trumpka jak i na Bandai czy Nichimo

A model świetnie zrobiłeś. Zapalając papieroska czekam niecierpliwie na galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, widze że nie tylko faza na 1:24 ale też na Airfixa

Spokojnie, jak sklei wszystkie Airfixy, to przyjdzie czas zarówno na Trumpka jak i na Bandai czy Nichimo

A model świetnie zrobiłeś. Zapalając papieroska czekam niecierpliwie na galerię

Narazie chcę potrenować na tańszych modelach, z czasem przyjdzie pora na te z "górnej półki"

 

Galeria będzie jak skończę Sidewindery, obecnie czekam na dostawę farbki MM GUN METAL aby dokończyć ich malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo konkretny samolot Mustang Airfixa jest super,ponoć mimo że starszy to jest lepszy niż Trumpetera...na starej witrynie PWM było porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.