Skocz do zawartości

Airfix - Harrier 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Co możecie powiedzieć na teat tego modelu, jakości wyprsek itp. Czy macie jakieś fotki przedstawiające transportowanie samolotów drogą lądową

 

34d0d7e54f3864c6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

PKD4GA wielkie dzięki za link z instrukcją

Narazie ciągle zastanawiam się nad kupnem tego modelu (cena 150 zł + koszt wysyłki). Przejżałem instrukcję i zauważyłem że płat skrzydła stanowi jedną całość, wiec musiałbym go pociąć albo wogóle nie dawać. Nie wiem jak to jest w rzeczywistości. Zastanawim się też czy nie lepiej kupić i zrobić transport jakiegoś zabytku typu P-51 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!!!

 

Pomysl jest godny pochwały, teraz trzeba tylko zoorganizowac model w 1;24/1:25. Jesli byłby to harrier to mozliwe ze nawet nietrzeba bedzie rozmontowywac skrzydel, tylko zrobic odpowiednie oznaczenie i jakiegos BF3 przed ciężarówke. Z tego co wiem to harriery sa na wyposazeniu Anglii i Indii ( z Anglii juz wycofywane, wiec dioramka odwozenia samolotu do muzeum miała by sens )

 

Pozdr.

 

P.S. Na jaka naczepe chciałbyś dać samolot??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam tylko pomysł na wykonanie takiego zestawu, co do naczepy to najprawdopodobniej wykonam ją sam od podstaw. Nawet nie wiem jeszcze czy to będzie zestaw Ami czy Euro

Ps.

Samolot już zamówilem, tak czy owak jeżeli rozmyslę się i nie zrobię zestawu, to skleję sam samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NobelEXC

 

Hiszpania (Marynarka W.) AV-8B+, AV8-B i TAV-8S,

Włochy (Marynarka W.) AV-8B i TAV-8

Indie (Marynarka W.) FRS51 i T60

USA (UMSC) AV-8B i TAV-8B

i oczywiscie W.Brytania - RAF i FAA - ale to juz koncowka

 

tornado

 

Szukajac czegos na temat Harriera 1/24 w szczegolnosci i Harrierow 1/1 w ogolnosci - znalazlem w Detail & Scale nr 28 (o Harrierach UMSC). Krótki opis modelu - doslownie pare zdan.

 

Pisza tam ze model jest juz dosc stary (malo odkrywcze), sklada sie z 286 czesci . Owiewa kabiny pilota - raczej srednio pasuje do kadluba, szpachlowania wymagaja skrzydla, podobnie wzierniki/otowry dostepowe silnika (chyba tak sie tlumaczy engine access door ?) gdy chce sie je wykonac jako zamkniete tez trzeba szpachlowac.

 

Mimo wszystko czekam na jakis samolot na truck'u. Jezeli P-51 to moze w jakims wspolczesnym wyscigowym malowaniu ?

 

http://www.thehomepylon.net/His_Air_Rac_In_Review/page9.htm

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by taki zestaw euro i to w dodatku nasz polski.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b145143b91a10c02.html

 

Pozdr Marcus.

 

ps może ktoś mi powie jak wstawiać fotki lub miniaturki ???

 

M.

Po załadowaniuzjęia w Fotosiku pokazują sie Kody na forum dyskusyjne:

Miniaturka na forum:

Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze):

Pełen rozmiar na forum:

kopiujesz ten który Cię interesuje i wstawiasz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde szkoda że nie Mustanga byłoby mega pięknie i ślicznie a jeszcze bradziej ślicznie, pięknie itp byłoby gdybyś na "pake' wrzucił P47 ( ale nei ma go w 1:24 )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu się doczekałem, paczka z modelem już dotarła

W pudle znalazłem wypraski z 348 elementami, ogromny arkusz z 4 wersjami kalkomani, instrukcję do 6 rodzajów malowań oraz włąściwą instrukcję montażu. Model w skali od 1 do 4 jest wykonany w 4-tym stopniu trudności, czyli w najwyższym. Wszystkie nity są ładnie odwzorowane a linie podziału są wklęsłe. Nie obeszło sie bez nadlewek, ale są one niewelkie i można łatwo je usunąć. Model po slejeniu będzie miał 604 mm długości i 320 rozpiętości.

 

11de725daa7b1af6m.jpg16e0f7906cdec71bm.jpgf271dbf58f18a0a9m.jpgb119505c757a07c0m.jpg1c48380570e5fb11m.jpg

 

02aecd0f44b60733m.jpg991efb022f873410m.jpg2a86f017a41afdadm.jpg80c5b2cd789aa347m.jpg7680d71e590a9022m.jpg

 

498e6156cfbbabe1m.jpg5e5c07eac7d2e832m.jpg1bb61136e1d6ef64m.jpgfc7bb63c3728ae7cm.jpg

 

eda62ca8e5fff683m.jpg312369a573566a05m.jpg337c00261fad9a70m.jpgf26f9d93b13c45a8m.jpg

 

890bfd74475860afm.jpg49e79b0750cc71a3m.jpgc0bf4f30b990a1b3m.jpg35bc3a82600095c5m.jpg

 

f2ebe00eddbbb799m.jpga8ad0e241b8deebam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to zrob sobie teraz herbatke Saga i do roboty .

Hehe, narazie czeka go leżakowanie aż wymyśle jakąś naczepę pod niego.

A to fotka dla zobrazowania sobie jego wielkości:

 

8cb89c450cbc19a4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado, chyba coś dla Ciebie. Co prawda nie do końca taki to Harrier i nie na trucku, ale to już blisko.

 

http://cgi.ebay.co.uk/Decommissioned-Navy-Sea-Harrier-Jump-Jet-Aircraft_W0QQitemZ300012997602QQihZ020QQcategoryZ32635QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

może zrobić zestaw w 1:1

Jak coś będziecie mieli w swoim zasięgu pomocnego do budowy Harriera (fotki, linki) to proszę o zamieszczenie ich w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.