Skocz do zawartości

Airfix - Harrier 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

:jezyk: Mam bilet od konika

Jędrek ale dałeś nabić sie w butelkę - przecież Mistrzostwa za Odrą już sie skończyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dziękuję Wszystkim za nadesłane linki zarówno tu jak i na PW obawiam sie że jedno piwko nie wystarczy

Oczywiście będę wdzięczny za to jak jeszcze coś ciekawego podrzucicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Sorki za odpkopywanie tematu...

 

Andrzeju, czy posiadasz jeszcze harierka??

 

A może już go nie potrzebujesz?

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem film Sky Fighters, tam była scenka jak spora cięzarówka przewoziła na przyczepie Mirage 2000. Zachęcam do obejrzenia.

 

Łukasz CODUJ linki!! jak hasło to też i linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem film Sky Fighters, tam była scenka jak spora cięzarówka przewoziła na przyczepie Mirage 2000. Zachęcam do obejrzenia.

Chyba tylko zeby zobaczyc transport Miraga 2000 na ciezarowce - bo sam film bardzo lichy.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Postanowiłem odkopać temat, zrobić sobie małą odskocznie od cywili i zabrać się w końcu za Harriera. W swojej karierze modelarskiej ostatni samolot skleiłem jakieś 10 - 15 lat temu, śmiało można powiedzieć, że jestem laikiem w tej dziedzinie i jest to dla mnie nowe doświadczenie. Z tego co zdążyłem zoriętować się na jakieś dodatki typu blaszki nie mam co liczyć, bo ich nie ma. Model będzi praktycznie z pudła i co najwyżej postaram się wykonać co nieco od siebie. W zestawie mam kalkomanie do sześciu wersji malowania, zastanawiam się nad 899 Eskadrą Lotnictwa Marynarki - maj 1991r. I tu mam problem gdyż schemat malowania w instrukcj podaje iż kadłub jest cały w jednym kolorze, natomiast na fotce znalezionej w necie widać, ze dół samolotu jest jaśniejszy, a może zdjęcie przedstawia inny okres :

 

285889fca532abee.jpg

 

Drugie malowanie, które mnie intersuje jest w barwach 800 Eskadry Lotnictwa Marynarki - sirpień 1980r. Tak się składa, że w zestawie są kalkomanie do tego konkretngo samolotu, którego zdjęcie znalazłem w necie

 

88d88af6ff7b5008.jpg

 

Za budowę modelu zabrałem się dzisiaj. Zacząłem od silnika, w którym to zamontowałem prowadnice do obracania dysz:

 

38fd8a1b123036aa.jpg

b105b4d9acd385d6.jpg

 

Kadłub silnika schnie sobie, więc zabrałem się za odcięcie części dziobowej i zastapienie jej wiekszą. Trochę niezdarnie wyszło mi wycinanie ale ubytek w tylnej części kabiny już uzupełniłem (zdjęcia zrobione są przed naprawą ubytku):

 

10acac2676cd5d6f.jpg

7a0fc1dcf15c4b62.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt blach nie ma chyba ale jest spoooro żywic

 

http://www.heritageaviationmodelsltd.com/124-conversions-1-c.asp

 

Siadam i oglądam bo Harrier w tej skali to jest coś Szkoda że Airfix nie zrobił AV-8 B :(

 

Dzięki za linka Widzę że niektóre elementy żywiczne są gorsze od oryginalnych, ale co nieco przydało by mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co Mam ich elementy do konwersji Spita V na Spita IX i są...niskiej jakości to mało powiedziane ale znajomy kupił wszystko do Harriera GR3 i było całkiem ok...

 

A i blachy się znalazły...

Klik tu recenzja a na stronie Flightpath można zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiajszy dzień spędziłem na samym klejeniu i szlifowaniu. Jutro zabiorę się za szpachlowanie i może uda mi się cosik pomalować i dorobić pare drobiazgów Tymczasem silnik otrzymał dysze i część osprzętu, narazie wszystko trzyma sie na sucho. Sorki za tragiczną jakoiść zdjęć, ale robiłem je na szybko pożyczonym aparatem (w moim padły aku):

 

e3520986f4c9e725.jpg

ea7e22cc90bc7a4e.jpg

 

Zabrałem się za wyposażenie wnętrza, skleiłem do fotel i częściowo kokpit, komory przednich i tylnych kół włożone są tylko do przymiarki (fotel i deska też leżą luźno):

 

76dc3a4ac2fd3d6c.jpg

819a94cf705138b7.jpg

4ae08bec27be9130.jpg

9c25493945a51635.jpg

e824e4ff93f39e69.jpg

 

Także skleiłem do kupy wloty powietrza i płaty tylnego usterzenia, na koniec zrobiłem przymiarkę całości:

 

32ceb8939efcae86.jpg

83c2f94132f3f429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado?? czy w pierwszym rzędzie może jakieś miejsce się zwolniło?? jak nie.. to ja poproszę na balkonie, dodatkowo cola i popcorn... co ja plotę... browar, bułeczka i serdelek Powodzenia w pracach

 

p/s o ile dobrze prześledziłem wątek, Harierek "stanie" na jakiejś "desce" transportowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado?? czy w pierwszym rzędzie może jakieś miejsce się zwolniło?? jak nie.. to ja poproszę na balkonie,

 

Zapraszam na widownię, miejsca u mnie dość jak by co, to i jaskółki otworzę

 

o ile dobrze prześledziłem wątek, Harierek "stanie" na jakiejś "desce" transportowej??

Miałem takie plany i pewnie tak będzie, ale narazie "wzięło" mnie na sam samolocik.

 

Jezu! Żeby mu zdjęcie zrobić toby trzeba stół w kuchni rozłożyć

 

Na biurku raczej ciężko było by się zmieścić, dlatego sklejam na stole

 

Tak dla zobrazowania wielkości Harriera, fotka z modelami w 1:24 i 1:72:

 

a458ba6d0dbc0181.jpg

 

Ps.

Pilnie potrzebuję zdjęcia komory tylnego podwozia i wnętrza pod hamulcem aerodynamicznym. Jeżeli ktos posiada takie fotki, to był bym bardzo wdzięczny za umieszczenie ich w temacie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam cały link bo jest tu wszystko,łącznie z silnikiem i otwartymi niektórymi panelami.Świetny walkaround Sea Harriera:

 

http://edsaircraft.co.uk/Models/Articles-H/Harrier-Sea-FA2/1/index.html

 

A tu inna fotka hamulca.Jednak powyższy walkaround jest dużo lepszy.Samych fotek komór podwozia jest 8

 

133ac99547786905.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki artoor_k Faktycznie kupa fajnych fotek

Heh, widać skleroza dolega mi bo zupełnie zapomniałem, że mam zdjęcia wnęki hamulca, które osobiście zrobiłem w Londynie ino miałem je na innym dysku

 

a oto one:

c8aa779d26d654f1.jpg

8c43e115ce04e53d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie kleisz GR3, ale nie można mieć wszystkiego ... tak przy okazji - niezłe firanki

 

Przyznam się, że Harrier wciągnął mnie kto wie, moze sprawie sobie nastepny egzemplarz i wtedy zrobię GR3 Firanki tak jak i modele na zdjęciu nie są moje - fotkę znalazłem w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.