Skocz do zawartości

Airfix - Harrier 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Takiego wariata jak ja to chyba jeszcze nie widzieliście - praktycznie od godz. 15-tej wczorajszego dnia z 4-ro godzinną przerwą na sen (właściwie było jeszcze kilka mniejszych na posiłki i komp) przesiedziałem cały czas przy samolociku Efektem tego maratonu jest ... , a właściwie sami zobaczcie:

 

006923fd0a95120d.jpg

d4aa2ad5aa2c606e.jpg

4b0d3b093a06f3af.jpg

 

Ciężko jest lawirować takim olbrzymem na ciasnym stole - właśnie w czasie takiego lawirowania roztrzaskałem przednie klapy, a właściwie to ich zawiasy Coś pokombinuję z nimi , jeżeli nie uda mi się skleić ich do kupy to będę myślał nad nowymi

 

f5f6a4359b4d222f.jpg

 

Ps.

Tak mi sie spodobał ten Harrierek, że dzisiaj kupiłem sobie drugiego

 

b58b96721b2f53af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torni, czyżbyś przerzucał się na lotnictwo? Popieram!

 

Jeżeli będzie więcej współczesnych w tej skali to kto wie bo te z II wojny to trochę za małe

 

No i ten czas jaki na niego poświęcasz... żonę wyekspediowałeś na Marsa?!?

Tam odrazu na Marsa - poprostu zmieniłem zamki w drzwiach i zapomniałem mej lubej dać klucze

 

Tornado, co zrobisz jak skończą Ci się te Harriery? Tzn za jakieś 4 dni?:P

wrócę do trucków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach napisał:

Tornado, co zrobisz jak skończą Ci się te Harriery? Tzn za jakieś 4 dni?:P

 

wrócę do trucków Mr. Green

 

To całe szczęście

 

Harrierek bardzo ładnie się zapowiada,jak każdy model który sklejasz . A może ten drugi Harrier posłużył by jako ładunek ,na jakąś naczepę do gabarytów ?

P.S. Nie wiedziałem że w skali 1:24 są robione takie fajne maszynki

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie spodobał ten Harrierek, że dzisiaj kupiłem sobie drugiego

Hurrraaaaaa!!! GIE-ER-TRZY! GIE-ER-TRZY! No superowsko! Tyle, że w tym tempie, chłopie , to padniesz z przepracowania, nim się za niego zabierzesz... Dr.Disneyland radzi zwiększyć dawkę snu do 5 godzin na dobę ;)

Ale mi zaimponowałeś, ja pewnie mógłbym nie kłaść się w ogóle i jednej dziesiątej tego bym nie zrobił. Łapię się na tym, że trudno mi dłużej pamiętać, jak wielki to jest jednak model. Łopatki - pierwszoklaśne! Szkoda tych zawiasów, pewnie w ogóle z detalami przy tych gabarytach trzeba uważać szczególnie... bo człowiek nie pamięta o delikatności , jak musi obrócić półmetrowego bydlaka Powodzenia życzę- i jeszcze jedno... czy oznaczenia będziesz malował, czy zdasz się na kalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado po prostu polubił to zdjęcie:

atlanticconveyorharrierscloseup.jpg

Kontenerowiec masz już upatrzony?

Pilnie kupię 48 kontenerów z naczep podkontenerowych w 1:24 a po co aż tyle No bo jak mam odwzorować ten fragment pokładu bez kontenerów

 

Stało się...zachorowałem na Sea Harriera

to jedyna choroba, z której cieszę się, ze mogłem kogoś zarazić

 

Tyle, że w tym tempie, chłopie , to padniesz z przepracowania, nim się za niego zabierzesz... Dr.Disneyland radzi zwiększyć dawkę snu do 5 godzin na dobę ;)

Ok, na dzisiaj dość klejenia ale o 7 rano zaczynam od nowa

 

i jeszcze jedno... czy oznaczenia będziesz malował, czy zdasz się na kalki?

W tej skali wypadało by namalować je I tu mam pytanko - jakie n-ry farbek użyć do ich malowania najlepiej jak by to była Pactra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

torni, czyżbyś przerzucał się na lotnictwo? Popieram!

 

Jeżeli będzie więcej współczesnych w tej skali to kto wie bo te z II wojny to trochę za małe

 

To ja proponuję modele samolotów współczesnych w skali 1:18.Jest ich trochę To jest ubaw.Mam takiego jednego Rozbiorę (tzn rozkręcę:) ) go na części i będę się pastwił W tym roku ma się pojawić w tej skali F-4 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skali wypadało by namalować je I tu mam pytanko - jakie n-ry farbek użyć do ich malowania

Poszukam, popatrzę...trochę mam w aktach dt. harriera bałagan :( Martwi mnie poza tym sprawa napisów eksploatacyjnych, choć w porównaniu z takim F104 dużo ich nie jest, ale warto by było zachować spójność...Może Monteksiacy jakieś maski robią? Sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Monteksiacy jakieś maski robią? Sprawdzałeś?

 

Nie sprawdzałem, w sprawach lotniczych nie mam pojęcia co i gdzie można dokupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. prac.

Do kadłuba przykleiłem prawie wszystkie stałe elementy:

 

c60c413d19e58934.jpg

cf1575381321a017.jpg

 

Posklejeałem to co ma wisieć pod skrzydłami, ale zawieszę tylko dwa sidewindery:

 

c228d450451cbb9f.jpg

 

W tylnym przedziale silnikowym zamontowałem fragmenty ścianek, do przedniego dorobię dopiero po przyklejeniu wlotów powietrza:

 

cea1a476796d4071.jpg

 

No i mała przymiarka z pokrywami:

 

fd6d8fcc77a47ae1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łeeee, pokrywy psują efekt :P

tornado, jesteś moim idolem

 

hehe, dzieki ale bez przesady, dopiero uczę się w samolocikach co i jak a co do pokryw, to będą ściągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem, ale jak by nie było jest już następny dzień i kolejna aktualizacja

Kanały wlotów powietrza są już pomalowane, a same wloty znalazły swoje miejsce na kadłubie:

 

02c1e7904a7d24e7.jpg

22ea5b3eb575e148.jpg

 

Zamontowałem również wysięgnik do tankowania w powietrzu, trochę miałem z nim kłopotów ale jest już ok. tzn. jeszcze muszę zrobić małe szlifowanko wokół jego podstawy. W owiewce kabiny dokleiłem prowadnice i zrobiłem przymiarkę. Aha - model zaczął nabierać koloru:

 

7a5bbf136e1da175.jpg

422e4ee64f8fba0c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajefajnie to wyglada. Andrzej, jezeli planujesz posadzic samolot na jakiejs niskopodwoziowce, to nie zakladaj zadnego uzbrojenia. Generalnie, to do transportu Harriera zdejmuje sie caly plat (oba skrzydla razem z centroplatem stanowia jeden element) i wiezie osobna laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

 

Andrzej, jezeli planujesz posadzic samolot na jakiejs niskopodwoziowce, to nie zakladaj zadnego uzbrojenia.

Zrezygnowałem z lawety, możliwe że model będzie stał na pokładzie/podstawce ale o niej później pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Zrezygnowałem z lawety, możliwe że model będzie stał na pokładzie/podstawce ale o niej później pomyślę.

 

Yeessss Dobrze że Harrier będzie w pełni sił Fragment pokładu to dużo lepszy pomysł (wg mnie) niż laweta która kojarzy mi się ze złomowaniem lub wywozem do muzeum

 

Tornado gdzie są kluczyki do tego Hariera?

Odpalam i odlatuję!!!

 

Jesteś bliski prawdy! W UK w każdym z tych dużych modeli jest silniczek żeby miały coś ruchomego.W Harrierach napędza on turbinę a w reszcie dwaczwórek Airfixa śmigła.

 

Tak czy inaczej świetna robota.Podziwiam to co tu powstaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i fajnie by się prezentowała podstawka - fragment statku z kontenerami i duperelkami na pokładzie?

pomyślę nad tym

 

Znalazłem kilka fotek potwierdzajacych słowa Majka o transporcie Harriera, a że mój samolocik ma już zamontowane skrzydła więc napewno nie wyląduje na naczepie.

 

4d52210b72465f77.jpg

ce37f648fd2bc74a.jpg

f3da7ad7216ba7bc.jpg

 

Tymczasem ścianki w przedziale silnikowym są już gotowe ale jeszcze zastanawiam się nad usunięciem poprzeczki nad silnikiem

 

e11b68c2e3c216f4.jpg

7f059ca308bbba00.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.