Skocz do zawartości

Airfix - Harrier 1:24


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak przyglądając się fotkom modelu zastanawiam się, czy aby nie zrobić wyraźniejszych śladów

 

 

Jak pomyślałem tak zrobiłem, teraz mam wrażenie, że przesadziłem Jutro zrobię zdjęcia w świetle dziennym, zobaczymy jak to wygląda.

 

babcfef6216d032f.jpg

71a6e74d96c40097.jpg

659e57a0d6ce5435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 183
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co Wy z tym washem. Ja uwazam ze wyglada super. Tylko z tym matem to chyba jednak byla zla rada. Lepiej by tu wygladal polmat. Polec nastepna warstwe cleara polmatem, co? Jezeli chodzi o usyfienie, to w realu wyglada to tak, ze samoloty sa czyszczone z brudu, sadzy jakimis szmatami. Nigdy nie sa doczyszczone do konca i zawsze jakies smugi, packi zostaja. Wez jakis wacik, owin go chusteczka chigieniczna, umaczaj w tym roztworze do washu i pomaz tym dookola dzysz wylotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez jakis wacik, owin go chusteczka chigieniczna, umaczaj w tym roztworze do washu i pomaz tym dookola dzysz wylotowych.

 

Miejsca te są pomazane, w realu wyglada to zupełnie inaczej. A tak to wyglada na zdjęciach bez lampy:

 

5f89b777fb5ca610.jpg

5ad13519a412162a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poczekam na efekt końcowy, chwilowo nie podoba mi się to, że wszystkie nity są złoszowane. A reszta "syfienia" jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nie podoba mi się to, że wszystkie nity są złoszowane.

 

Szczerze mówiac myślę podobnie, tzn. nie to że nie podoba mi się, ale w nastepnym harrierze mam zamiar zwashować tylko linie podziału i łby wkrętów przy pokrywach otworów inwazyjnych.

 

Witam

 

Proszę też o fotkę dla porównania z jakimś modelem 1:48.

Z tym będzie problem ponieważ jest to mój w ogóle pierwszy samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci idzie jak do tej pory . Oby tak dalej . Zrób fotkę (jeśli możesz oczywiście) porównującą Harriera i jakiegoś trucka w 1:24. Bardzo jestem ciekaw jak duże jest to "maleństwo" .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - zrobiłem przymiarkę z Mackiem w 1:25:

 

cef62a002294f0c5.jpg

 

Owiewki kabiny są juz pomalowane z naklejonymi kalkomaniami, po ich wyschnieciu zostaje tylko prysnąć matem:

 

60a66510a6e184ff.jpg

 

Zabrałem sę za przednie podwozie. Co prawda było już ruchome, ale doszedłem do wniosku, że sworznie mocujące widełki z belką mogą nie utrzmać tak dużego ciężąru. W tym celu w widełkach i belce obciąłem wystające sworznie i przewierciłem je na wylot - przy montażu podwozia w otwory wstawie oś z drutu.

 

69260389b073b6f0.jpg

88989fddb65052d9.jpg

356a65e743f100b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Cos mi nie pasi... Sworznie wahacza byly po zewnetrznej stronie widelek w goleni, a wahacz wchodzi do wewnatrz tychze widelek. To jak on mial sie tam utrzymac? Oczywiscie przewierenie rozwiazalo sprawe definitywnie, ale tak z ciekawosci pytam. Jakis element resorujacy tam jest/bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Cos mi nie pasi... Sworznie wahacza byly po zewnetrznej stronie widelek w goleni, a wahacz wchodzi do wewnatrz tychze widelek. To jak on mial sie tam utrzymac? Oczywiscie przewierenie rozwiazalo sprawe definitywnie, ale tak z ciekawosci pytam. Jakis element resorujacy tam jest/bedzie?

 

W poprzednim poście na zdjeciach przedstawiłem widełki z imitacja końcówek sworzni. Natomiast sworznie w w wahaczu obciąłem zanim zrobiłem zdjęcia, miały one wchodzić od wewnątrz w widełki kolumny, ale ponieważ mogły by być za słabe to zastąpię je drutem.

 

Fotki oryginału:

 

4229daf38f392ab5.jpg

12f8f29e6f4347ce.jpg

56bc72c70f0161a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zabrałem sie za kokpit - wkleiłem deskę i drąże, a do fotela dorobiłem pasy. Fotel wymaga jeszcze poprawek malarskich - na zdjeciach to tylko przymiarka na sucho.

 

[f0e86d34f3dcd4a2.jpg

c94beaaf628fc38a.jpg

d5af2c23ce6d9b2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d. budowy - dorobiłem kilka rurek i przewodów, no i podwozia praktycznie są już gotowe do montażu w kadłubie

 

tylne

837d82a6cdc74674.jpg

 

przednie:

35580a740c7d3ddd.jpg

 

boczne:

074054f9a62184c8.jpg

 

i wszystkie razem z gotowym tylnym:

e236dbd6c539bdf2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałałem jeszcze dzisiaj, właściwie to już wczoraj trochę przy modelu i harrierek stoi już na kołach

 

aa9c1d50a9435771.jpg

0b6a37866dd72a5c.jpg

208515beaa5f36e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.