Skocz do zawartości

F4U-5N Corsair Hasegawa 1/48


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem od kolegi zaczętego Corsaira Hasegawy. W modelu sklejone są skrzydła bez klap oraz silnik i kadłub. Skrzydła były poszpachlowane, a kadłub tylko w części przed kokpitem. Na chwilę obecną wyszlifowałem szpachlę i częściowo poprawiłem zatarte linie podziału. Trochę lat ten model chyba przeleżał :).  W kokpicie wszytko jest zestawowe. Z mojej strony dodałem pasy Edka i trochę podmalowałem tablicę suchym pędzlem (kabina będzie zamknięta). Zrobiłem też imitację szkiełka radaru.  Kalkomanie już lekko żółte się zrobiły, ale chyba będą ok. Generalnie chcę ten model dokończyć w malowaniu pudełkowym :).  Na razie ATR jest priorytetem, więc tutaj dalsze działania z doskoku :).

 

 

IMG_20230409_175734.jpg

IMG_20230409_175749.jpg

IMG_20230409_175807.jpg

IMG_20230409_175818.jpg

IMG_20230409_175947.jpg

IMG_20230409_180028.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, barszczo napisał:

Kalki włóż w jakiś woreczek i wystaw na światło słoneczne, zżółknięcie powinno zniknąć.

Potwierdzam, odratowałem tak kiedyś dwudziestoletnie kalki Fujimi. Podobno lampa UV też działa, muszę spróbować zakosić małżonce taką co ma do pazurów i spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 10.04.2023 o 12:09, jachud3 napisał:

 lampa UV też działa, muszę spróbować zakosić małżonce taką co ma do pazurów i spróbować.

Powiedz żonie że UVka się posuła i żeby kupiła sobie nową, a Ty że niby na śmietnik ją wynosisz...i już masz do swojej dyspozycji😜

A tak żarty żartami, ale naprawdę działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek wyszedł super. Napiszę to co wyżej kolega barszczo - tylko się nie denerwuj - kabelki. Byłaby wtedy petarda.... Ślepy jesteś powiadasz ? Każdy robi się ślepy i dlatego trzeba się wyposażyć w okulary i lupę nagłowną - to niestety nieuniknione. Aha, z tymi kalkami to uważaj, by " dochodziły" tylko białe, ciemne to może wytnij z arkusza, bo mogą wyblaknąć.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MAREK74 napisał:

Silniczek wyszedł super. Napiszę to co wyżej kolega barszczo - tylko się nie denerwuj - kabelki. Byłaby wtedy petarda.... Ślepy jesteś powiadasz ? Każdy robi się ślepy i dlatego trzeba się wyposażyć w okulary i lupę nagłowną - to niestety nieuniknione. Aha, z tymi kalkami to uważaj, by " dochodziły" tylko białe, ciemne to może wytnij z arkusza, bo mogą wyblaknąć.

Dziękuję i masz rację,  wzrok już nie ten co kiedyś  :(.  Muszę iść do okulisty po okulary, bo coraz trudniej mi się robi modele i inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to słabo. Ten silnik nie jest od  U-5. Niskonapięciowa instalacja zapłonowa zdradza cywilne przeznaczenie. Pewnie producent zapatrzył się na jakiegoś warbirda, bo takie silniki często stosuje się  we współcześnie latających samolotach. Ale jakiś warbird w malowaniu Bordelona pałętał się po świecie ;).

W ogóle wydaje się, że brakuje paru szczegółów typowych dla wersji -5N, ale może to jeszcze nie pora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greatgonzo napisał:

No to słabo. Ten silnik nie jest od  U-5. Niskonapięciowa instalacja zapłonowa zdradza cywilne przeznaczenie. Pewnie producent zapatrzył się na jakiegoś warbirda, bo takie silniki często stosuje się  we współcześnie latających samolotach. Ale jakiś warbird w malowaniu Bordelona pałętał się po świecie ;).

W ogóle wydaje się, że brakuje paru szczegółów typowych dla wersji -5N, ale może to jeszcze nie pora.

Z racji Twojej dużej wiedzy w tym temacie, wierzę, że jest tak,  jak piszesz  :(. Szkoda, bo myślałem, że Hasegawa przykłada się do swoich modeli.

 

Tymczasem dokleiłem osłonę silnika i skończyłem koła. Trzeba będzie trochę podszlifować na górze osłony, ale to już jak klej wyschnie.

 

 

IMG_20230514_171916.jpg

IMG_20230514_172021.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.