Skocz do zawartości

HIMARSy przybyły. Tworzymy dokumentację.


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Takie cóś ogłosił minister

image.thumb.png.00a3f74b1afcfbfec6f231e178f34359.png

Mam wrażenie, że coraz więcej propagandy kosztem faktycznych działań (nie tylko w tym temacie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sas55 napisał:

dzięki niej mamy też pierwszego Himarsa z rejestracją

I słusznie - trzeba szukać jasnych stron :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

A gdyby ktoś się zastanawiał gdzie rejestracja jest umieszczona z tyłu to mamy to. Natomiast w strzelaniu i zapoczątkowaniu akademii w Toruniu brały udział dwa pojazdy i drugi też mamy. Zdjęć jest w necie dużo wystarczy wpisać: akademia himars.

Pozdrawiam

Andrzej

45182.jpg

 

64c26b26c6348_o_large.jpg

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie dostępnych zdjęć mamy takie wyniki. Przybyłe Himarsy miały numery na okrągłych tabliczkach po lewej stronie z przodu i kredą napisane numery trzycyfrowe z lewej strony.

Według tych numerów ustaliłem, że:

UG 12922 – 82

UG 12923 - 85

UG 12924 - 87

UG 12911 - 83

UG 12914 - 88

UG 12913 - 

Wynika z tego, że brakuje nam  kompletu numerów  do pojazdów 84 i 86

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez sas55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powyższe zdjęcie wyjaśnia nam do końca ten spis z powyżej zamieszczonego posta.

Teraz wygląda on tak

UG 12922 – 82

UG 12923 - 85

UG 12924 - 87

UG 12911 - 83

UG 12914 - 88

UG 12913 - 86

UG 12912 - 84

Quod erat demonstrandum.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomaszzt napisał:

No dobra, Wy tu gadu-gadu o numerach a ja się pytam kiedy polski Himars 1:35 z polskimi kalkami od cartografa ?!

Model Himarsa w 1:35 jest a kalki to tylko rejestracje i czarne numery z lewej strony kabiny. Można jeszcze zrobić numery z prawej strony rysowane kredą(?) ale one się już zacierają powoli, choć na niektórych je widać. A tu jeszcze kilka ujęć z defilady.

Pozdrawiam

Andrzej

53117888387_93d83931e9_o.jpg

53117888412_cd941d5585_o.jpg

53118492936_da35295d13_o.jpg

53118902295_d9272f7af9_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sas55 napisał:

Model Himarsa w 1:35 jest a kalki to tylko rejestracje i czarne numery z lewej strony kabiny. Można jeszcze zrobić numery z prawej strony rysowane kredą(?) ale one się już zacierają powoli, choć na niektórych je widać. A tu jeszcze kilka ujęć z defilady.

Pozdrawiam

Andrzej

Piszesz o Trumpeterze naturalnie ?! Co do kalek - te od Hobby2000 K2 też nie za bardzo wartościowe, bo bida, tylko rejestracje i numery.... Trochę tego sprzętu nabyliśmy a modeli pewnie, jak na lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten i inne moje wątki w tym dziale zostały założone, aby z jednej strony pokazać o co chodzi w gromadzeniu dokumentacji a z drugiej udokumentować konkretne pojazdy, które akurat zasiliły naszą armię. Przyznam, że nie spodziewałem się tak szybkich rezultatów, biorąc pod uwagę praktyki w naszej armii, która zasłania numery rejestracyjne na wielu imprezach i na stronach w necie a na defiladzie wszystko było odkryte. Wiązałem pewne nadzieje z defiladą, ale takich wyników się nie spodziewałem. Himarsy mamy zidentyfikowane wszystkie, które w tej chwili są w naszym kraju. 

Dokumentację możemy zacząć od różnych jej elementów. Wybrałem malowanie i oznakowanie, ponieważ w obecnych warunkach to wydało się najbliższe sukcesu i tak się stało. Teraz najważniejszą sprawą jest ustalenie pewnych zewnętrznych szczegółów pojazdów.

Pozdrawiam

Andrzej

Oczywiście krój i rozmiary rejestracji i innych znaków należy porównać z istniejącym na rynku produktami.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gajowy z wąsami napisał:

Priorytety też masz dostępne na kalkach - wystarczy jak wytniesz sobie kółko z HIPSu np. 0,2 mm i nakleisz kalkę...
35d11.jpg

To już lepiej wyciąć kółko z opakowania po tabletkach są takie w kolorach  pomarańczowym i czerwonym i bardzo ładny odblask dają:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.