Skocz do zawartości

F-104G ROCAF 1/48 Kinetic Gold


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiele lat nie skleiłem żadnego samolotu tylko sama pancerka, więc czas to zmienić. Na tapet wpada tytułowy F-104G sił powietrznych Taiwanu w malowaniu jak na zdjęciu poniżej. Zestaw wzbogacę kilkoma dodatkami:

żywiczną kokpitem Aires 4820

żywicznymi wnękami podwozia Aires 4814

dysza silnika Aires 4815

kalki 3d Quinta Studio QD48199

żywiczne rakiety Eduard 648028

rurka pitota Master AM-48-044

 

Rvdvd7R.jpg

 

Na pierwszy ogień trafił żywiczny fotel C-2 pomalowany farbkami Vallejo. 

mUiJVXk.jpg

 

4fyYGnN.jpg

 

Następnie zabrałem się za kokpit, który pożeniłem z kalkami od Quinty.

F8GltNQ.jpg

 

CDHyZhN.jpg

 

9i83gdh.jpg

 

xdRi3AT.jpg

 

Kolejnym krokiem będzie dysza silnika, która już na pierwsze oko widać że lepiej wygląda żywiczny zamiennik, ale to w następnej aktualizacji.

ybx9wic.jpg

 

T0ENjC6.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ukończyłem dyszę silnika, którą pierw pokryłem duraluminium jako bazę i zamaskowałem taśmą wypukłe elementy i psiknąłem burnt iron.  Delikatnie pokryłem samą końcówkę dyszy jet exhaust  a niebieskim pomazałem dla uzyskania efektu przepalenia. Sam kanał wylotowy silnika pomalowałem na zielono i pokryłem siuwaksem od Ak a następnie patyczkiem higienicznym usunąłem nadmiar.  Ten sam produkt użyłem wewnątrz dyszy uzyskując efekt, który widziałem na zdjęciach.

hsCRbDk.jpg

 

Fm0VLAv.jpg

 

Q09CEBu.jpg

 

jDjqZrn.jpg

Przednia wnęka podwozia od Airesa kiepsko pasuje do plastikowej części, więc poszły w ruch skalpel i papier ścierny. Po wybraniu nadmiaru plastiku żywica prawie idealnie się mieściła. Szczeliny zaklajstrowałem klejem CA zmieszanym z pigmentem gun metal i zeszlifowałem.  

31CbrUu.jpg

Z kilku zmieszanych farbek uzyskałem szary, którym pomalowałem całą wnękę a następnie przy użyciu kilku kolorków Vallejo i cienkiego pędzla zmalowałem szczegóły. Następnie zastosowałem pinwash dla podkreślenia elementów.

OWbTavW.jpg

 

xqtaPon.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 29.05.2023 o 10:08, Psar77 napisał:

Piękny model powstaje - będę zaglądał 🙂

 

 

W dniu 29.05.2023 o 16:29, rudy0007 napisał:

Świetne zdjęcia :wink:

 

W dniu 7.06.2023 o 07:57, Juffre napisał:

Czekam na więcej :)

 

Dziękuje postaram się.

 

Wracając do warsztatu na początku zapomniałem wspomnieć, że zakupiłem trochę pomocy literackiej. Przydaje się zwłaszcza w szczegółowych pracach jak i  planuje ponitować samolot. 

nIUxecP.jpg

Połówki kadłuba gotowe do przyklejenia, jako że kabina Airesa nie pasowała musiałem wybrać dość sporo plastiku przy pomocy szlifierki. W niektórych miejscach prawie na grubość kartki papieru.

5QDyRn5.jpg

W dziobie samolotu umieściłem kilka metalowych kulek, które zapchałem masą chemoutwardzalną.

GK1AizJ.jpg

Obydwie połówki kadłuba jak i dziób skleiłem razem. Szparę między burtami kabiny a kadłuba zalałem CA z pigmentem jak surfacerem 500 i zeszlifowałem.

5mEckEr.jpg

Najwięcej problemów sprawiło mi główna wnęka podwozia, która bardzo słabo pasuje, choćby w geometrii lewa strona miała trochę inny kształt niż prawa. Musiałem ratować się podklejaniem paskami plastiku i szpachlą a następnie mozolnym szlifowaniem.

G363UHF.jpg

 

vMGEcqW.jpg

Zatarte linie podziału klasycznie odtwarzałem przy pomocy taśmy dymo, czeskiej żyletki jak i skrobaka od RB Models.

6BYCGG1.jpg

Na sam koniec psiknąłem sreberkiem żeby lepiej wyłapać babole i niedoróbki.

4Rgjdbe.jpg

Kolejnym etapem prac były wloty powietrza do silnika, które trochę po szpachlowałem.

rIYLLS5.jpg

 

m1gsKL7.jpg

Po obróbce całość pomalowałem i pobrudziłem.

1PCVJ7o.jpg

Trochę słabo to widać ale skrzydła ponitowałem.

7ePgQbA.jpg

Na sam koniec rurka pitota na sucho zamontowana.

bZThLYo.jpg

 

 

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Juffre napisał:

Bardzo solidny warsztat. Fajnie się to czyta :super:
Jako podkład położysz sreberko?

Sreberko które już położyłem zetrę Mr Thinnerem a podkład użyje szary od Mr Paint. Nawet nie wiem czy model będę obijał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jedziemy dalej. Przykleiłem wloty powietrza...

b5sz41z.jpg

… jak i pomalowałem główne wnęki podwozia. 

imcz8li.jpg

Postanowiłem wydać jeszcze trochę pieniędzy i dokupiłem żywiczne pylony i koła od Edzia jak i maski od Reskit. 

Xq457RX.jpg

Podwozie otrzymało kilka kabelków wraz z obejmami.

GDMwbG3.jpg

 

NJFciDU.jpg

 

CdAHrga.jpg

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo fajny warsztat. Oglądam dalej i czekam na następne aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2023 o 15:33, tlb napisał:

Bardzo fajny warsztat. Oglądam dalej i czekam na następne aktualizacje.

 

W dniu 6.07.2023 o 22:21, tenzan napisał:

Widać dbałość o detal i pewną rękę fachowca 👍 Szykuje się świetny model :) 

Podziękował.

 

Czas na kolejną małą aktualizacje. Skrzydła i statecznik poziomy zostały przyklejone do kadłuba. Niewielkie szpary, które zostały zaszpachlowałem surfacerem 500, a następnie zwilżonym w rozcieńczalniku patyczkiem higienicznym starłem nadmiar.  Polecam rozcieńczalnik od Mr. Hobby, ten od Mr. Paint rozpuszcza plastik w co dość przykry sposób  się dowiedziałem,

na szczęście papierek ścierny uratował sytuację.

Qxg1S2p.jpg

Pomalowałem niektóre  lampy odpowiednimi kolorkami.

HCEyIBn.jpg

 

33V4VO0.jpg

A że maski, które kupiłem nie przewidują ich maskowania, więc musiałem sam je dorobić przy pomocy wybijaka 2mm i rurek mosiężnych 1,4-1,8mm.

IWrjjyJ.jpg

 

XGp9z7A.jpg

 

IGmE2pB.jpg

Przykleiłem maski do oszklenia, które mogło być  lepsze bo w dwóch miejscach było za krótkie o jakieś 1/3 milimetra. Od wewnątrz pomalowałem tym samym kolorkiem co kabinę a następnie przykleiłem do kadłuba.

IYVa3Mt.jpg

 

UuSGwkF.jpg

Cóż samolot gotowy do malowania.

bqNBMaF.jpg

 

KiH28mT.jpg

A zanim położę podkład pod samolot, pobawiłem się drobnicą.

Er4X766.jpg

 

3rPCv8J.jpg

Taka mała uwaga do opon, makro strasznie wyciągało brudzenie w rzeczywistości jest ono bardziej stonowane. 

vVV1zSL.jpg

 

YjfT1Df.jpg

 

ADZIP1q.jpg

 

pVKpCfa.jpg

 

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na model naniosłem podkład od Mr Paint...

svJT5kB.jpg

... następnie preshading.

tiT4tOs.jpg

A na sam koniec cały model dostał właściwe kolorki. Oczywiście to jeszcze nie koniec i powierzchnie będę jeszcze różnicował postshadingiem.

2gtZMKx.jpg

 

vzUElxj.jpg

 

QLtej4y.jpg

 

KJdkiUb.jpg

 

QsYXUtC.jpg

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.