Skocz do zawartości

Nakajima B5N2 Kate, 1/72, Hasegawa


MVS_Works

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Analizując wszystkie za i przeciw, a uściślając poprzez przeglądanie forum, stwierdziłem że muszę dać wam czas na przyzwyczajenie się do tego w jaki sposób robię modele jak i swoimi reakcjami na komentarze niektórych osób które mierzą wszystkich swoją miarą (nie mam nic przeciwko ocenie ale głośno sprzeciwiam się krytykanctwu) dlatego postanowiłem zaprezentować wam kolejny model z mojej kolekcji i jest nim Nakajima B5N2 Kate z hasegawy w skali 1/72. Model ten zrobiłem w roku 2018 i w tym samym roku miał swój debiut na wystawie militarno-historycznej na targach lublin. Generalnie o samym modelu nie powiem złego słowa bo pomimo nieustannej produkcji jest on naprawdę fajnie spasowany i nie miałem z nim większych problemów poza jednym wyjątkiem mianowicie czoło owiewki nie zabardzo chce się stykać z kadłubem (nie wiem czy tak było w starszych wydaniach tego modelu ale raczej nie będę tego sprawdzał bo nie chce mi się wywalać bajońskiej sumy na pierwsze wydanie z roku 1978). Ponieważ nie miałem pomysłu jak zatkać te dziurę stwierdziłem że już ją zostawię, wszak najważniejsze w tym modelu jest jego malowanie które w całości, poza oczywiście przodem, zrobiłem odręcznie z użyciem starego chińskiego aerografu z dyszą 0,3 mm. Nie pamiętam dokładnie jakie stosowałem tu kolory ale liczy się sam efekt końcowy. Kalkomania nakładała się całkiem przyjemnie chodź miałem pewne obawy bo jedna z nich prawie mi się porwała ale udało mi się ją jakoś nakleić w taki sposób że tego defektu nie widać. Całość wykończyłem na matowo a miejsca gdzie był goły metal potraktowałem lakierem błyszczącym położony pędzlem. Ogółem bardzo polecam ten model bo warto go sobie skleić. Tym czasem ja się z wami żegnam i do następnego.

SAM_3185.JPG

SAM_3186.JPG

SAM_3187.JPG

SAM_3188.JPG

SAM_3189.JPG

SAM_3190.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, MVS_Works napisał:

stwierdziłem że muszę dać wam czas na przyzwyczajenie się do tego w jaki sposób robię modele /.../

nie miałem pomysłu jak zatkać te dziurę stwierdziłem że już ją zostawię, wszak najważniejsze w tym modelu jest jego malowanie

 

To bardzo miłe z Twojej strony, drugiej szansy nie dostaje się od każdego. Obawiam się jednak, że ja tego czasu będę potrzebował sporo.

Malowanie - pal sześć, nie każdy potrafi obchodzić się z psiukawką. Można jednak było na boku poćwiczyć esy floresy aby na modelu uniknąć kleksów i dramatycznego odkurzu.

Coś też chyba jest nie tak z kalkomaniami na skrzydłach. Sprawiają wrażenie bardzo grubych, jakby wycinanych z brystolu. Niestety, psują mocno końcowy efekt, z pewnością lepiej je było namalować.

Może więc, zamiast nas przyzwyczajać lepiej będzie popatrzeć jak robią inni, nie waham się napisać - lepsi koledzy, i poćwiczyć? Bo na razie to, Panie, słabiutko jest.

A szkoda, bo Kate to piękny samolot i można go dobrze zrobić:

 

48115805716_5afc11e7c7_b.thumb.jpg.7289e6419a03999fe851854f97ab50af.jpg

 

50914717612_cca4d99625_k.thumb.jpg.b4f12878e16a8ad378d2c82c563ce11c.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MVS_Works napisał:

stwierdziłem że już ją zostawię, wszak najważniejsze w tym modelu jest jego malowanie

Też mam problem z czasem. Nie wiem, czy mam go dość, by się przyzwyczaić, szczególnie ze względu na powyższe stwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był robiony w 2018 czyli 5 lat temu. Czy ktoś zwrócił na to uwagę?

Ilu bardziej "zaawansowanych" zanim doszło do obecnego poziomu popsuło inne modele.

Nie pamięta wół jak cielęciem był.

Model wygląda przyzwoicie. 

Jeśli autorowi się podoba to najważniejsze.

Hobby ma sprawić radość, a niektórzy to chyba mają kij w kości ogonowej.

Podkreślam prezentowany model był kończony 5 lat temu. Więc zapewne obecny poziom autora jest już lepszy.

Pozdrawiam i radości z modelarstwa życzę!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanie za dużo pochwał to nie będzie motywacji . Tak z ciekawości proszę autora o ostatni wykonany model. Co do starych modeli hasegawy to zdecydowanie polecam je do nauki modelarskiej.

Stosunek ceny ( ok.30zł) do jakości ciężko znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Sjmport napisał:

Model był robiony w 2018 czyli 5 lat temu.

 

Rozumiem zatem, że z tego powodu powinien mi się podobać. Bo robiony w 2018 roku. Rzeczywiście, jakby przyjemniejszy w odbiorze się staje.

Hobby ma sprawiać radość i pewnie sprawiło autorowi skoro zdecydował się pokazać tę pracę.

Skoro jednak wrzucił ją w przestrzeń publiczną, to winien liczyć się z ocenianiem przez innych.

Mnie radości hobby w wykonaniu autora nie sprawiło i o tym napisałem.

Wymieniłem rzeczy, które bym poprawił i napisałem jak bym to zrobił.

Nie rozumiem więc dlaczego kolega sjmport próbuje na mnie jakiś anatomicznych hipotez mających - w jego mniemaniu - mnie obrazić.

Oceniłem pracę, starałem się być rzeczowy, to wszytko.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, miejmy nadzieję, że chodzi o galeryjne stopniowanie napięcia...

Nadmiernych optymistów, których nie zdziwił osobliwy wstęp do niniejszej galerii, zachęcam do przejrzenia zamkniętych wątków Autora w pancernych galeriach dla wyrobienia sobie poglądu na temat celowości wpisów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek K napisał:

Jak dostanie za dużo pochwał to nie będzie motywacj

Co dokładnie widać w innym przypadku.

Tam jakoś nie było głosów oburzenia na jakość wykonania..

Tylko ochy i achy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zaruk napisał:

 

Rozumiem zatem, że z tego powodu powinien mi się podobać. Bo robiony w 2018 roku. Rzeczywiście, jakby przyjemniejszy w odbiorze się staje.

Hobby ma sprawiać radość i pewnie sprawiło autorowi skoro zdecydował się pokazać tę pracę.

Skoro jednak wrzucił ją w przestrzeń publiczną, to winien liczyć się z ocenianiem przez innych.

Mnie radości hobby w wykonaniu autora nie sprawiło i o tym napisałem.

Wymieniłem rzeczy, które bym poprawił i napisałem jak bym to zrobił.

Nie rozumiem więc dlaczego kolega sjmport próbuje na mnie jakiś anatomicznych hipotez mających - w jego mniemaniu - mnie obrazić.

Oceniłem pracę, starałem się być rzeczowy, to wszytko.

Insynuacje, że próbuję kogoś obrazić jest błędna. Widać lepiej nie wyrażać swojego zdania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marek K napisał:

Jak dostanie za dużo pochwał to nie będzie motywacji.[...]

 

Pozwól że cię uświadomię w jednej kwestii: dla mnie motywacją jest samo ukończenie modelu i bez różnicy czy dostanię pozytywne komentarze, chodź takie dodatkowo podbudowywują bo człowiek wie że komuś jeszcze się podoba to co się zrobiło, czy ktoś pojedzie po moich pracach jak masłem po chlebie jak to miało miejsce w dziale pancernym pomimo iż wyraźnie w opisie zaznaczałem pewne rzeczy ale niestety niektórym ciężko było to przeczytać i wyciągnąć wniosek.

 

Mikolaj75- co było a nie jest nie pisze się w rejestr. 

zaruk- spokojnie, nie wszyscy odrazu łapią to i tamto. Ja mam taki styl tworzenia prac i nie zawsze idę tą samą drogą co reszta gdyż w przeciwnym wypadku byłbym kolejnym nudnym modelarzem który powtarza te same schematy. A tak przynajmniej jest jakaś odmienność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MVS_Works napisał:

Ja mam taki styl tworzenia prac i nie zawsze idę tą samą drogą co reszta gdyż w przeciwnym wypadku byłbym kolejnym nudnym modelarzem który powtarza te same schematy.

Dzięki stary za docenienie, pozdrowienia od nudnego modelarza :super:.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, MVS_Works said:

nie zawsze idę tą samą drogą co reszta gdyż w przeciwnym wypadku byłbym kolejnym nudnym modelarzem który powtarza te same schematy. A tak przynajmniej jest jakaś odmienność. 

Mylisz się, nie ma  w tym żadnej odmienności. To jest źle zrobimy model od początku do końca. A twoje tłumaczenie jest zbędne ponieważ to zwykły pic. Natomiast prawdą jest, że teoretycznie na otwartym forum możesz takie „dzieła” prezentować. Ale nie powinieneś liczyć na żadne zrozumienie, bo co tu niby rozumieć? 

Edytowane przez Luljan
  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xmen - pliiissss - znaj proporcjum.

U kolegi prezentującego prace bez wstępnego narzucania ideologii i ustawiania innych użytkowników po kątach jesteś wyjątkowo stanowczy...

Tu Wujek Łata z załzawioną buźką.... No weź... Tym bardziej, że ocena Luljana w punkt.

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mikolaj75 napisał:

Xmen - pliiissss - znaj proporcjum.

Właśnie tego proporcjum mi brakuje.

Jeden i drugi pokazał modele/model koszmarnie pomalowane.Nie wiem który gorszy.

Jeden objechany od góry do dołu drugi klepany po plecach i pełen zachwyt.O co tu chodzi?

Nie jestem żaden wujek łata tylko jak oceniamy to sprawiedliwie.

O ideologii się nie wypowiem bo tradycyjnie wstępu nie czytałem.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem o co cały ten zgiełk. MVS Works pokazał swój model - ma takie prawo. Zaruk napisał, że mu się nie podoba (ma prawo) i nawet uzasadnił dlaczego, mało tego, pokazał na dwóch przykładach jakie modele mu się podobają. Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega odrodził się jak Feniks z popiołu. Pan administrator wielki i zły chciał zniszczyć  @MVS_Works, że ten aż zapowiedział swój koniec. A jednak, wrócił 

:haha:

 

Jak coś, ironia Panowie. 

 

Teraz na serio, zachowanie kolegi przypomina mi moje zachowanie ale jak miałem 10lat lub pierwszą styczność z krytyką konstruktywną. @MVS_Works  nie zachowuj się tak bo robisz górwnoburze i wygląda to tak żenująco, że wykręca mi jelita. Ktoś ci coś pisze a ty wielki znawca od razu "chciałbym cię uświadomić". Więcej szacunku. Oczywiście, ja lepszy na początku mojego pobytu tutaj nie byłem . Ale właśnie przez taką krytykę jaka jest na tym forum wyszedłem na prostą i robię lepsze modele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabawne w sumie jest, że odnosimy się tutaj do modelu do sprzed kilku lat.

Czy autor pokazał już coś nowego? Wtedy byłby punkt odniesienia faktyczny.

Kalkomanie akurat wyglądają bardzo niefajnie. Zupełnie jakby nie było użytego płynu do kalkomanii.  I tu się zgadzam z szanownym @zaruk

I po przyjrzeniu się no ten kamuflaż hmm przeciętny. Zakładając, że był robiony przy początku zabawy z aero to chyba lepiej zaczynać od jednego koloru.

Przy okazji, do jakiego drugiego modelu odnosi się @Xmen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MVS_Works napisał:

poprzez przeglądanie forum, stwierdziłem że muszę dać wam czas na przyzwyczajenie się do tego w jaki sposób robię modele jak i swoimi reakcjami na komentarze

Uważasz, że człowiek (dorosły) z prawidłowo rozwiniętymi funkcjami poznawczymi potrzebuje czasu żeby uznać, że źle wykonana robota jest wykonana dobrze?

Ja mam lepszy pomysł, nie dawaj nikomu czasu, tylko po prostu bądź sobą. Profesjonalistą wprawdzie nie zostaniesz, ale być może legendą.

 

 

332105458_581823647173752_5816811451593744820_n.jpg

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.