Skocz do zawartości

Okręty się nie brudzą/ nie degradują!


socjo1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy gdzieś nie ma podobnego wątku. Jeśli jest - proszę o informację / przekierowanie / przeklejenie.

Właśnie na twitterku znalazłem niesamowite foty boomera klasy Vanguard po powrocie do Falsane w Szkocji z półrocznego patrolu. Obrośnięty bardziej niż stary, biskajski wieloryb. A na rufie to chyba urządzili pastwisko dla łowiec.

F5vHX1TXIAALork?format=jpg&name=large

 

F5vHVgMXkAAm0BF?format=jpg&name=large

 

F5vHf58WMAAGZt9-scaled.jpeg?auto=webp&op

 

F5vHUbfXUAASC9j?format=jpg&name=large

 

F5vBo-zWkAA6MXH?format=jpg&name=4096x409

 

F5vHf57WMAAep4O.jpg?auto=webp&optimize=h

 

F5vHX1TXIAALork-2-1.jpeg?auto=webp&optim

 

Gdyby ktoś miał potrzebę podzielenia się podobnymi materiałami, to może włąsnie ten wątek stałby się dobrym miejscem?

Edytowane przez socjo1
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F5wmZtxWYAAw2nG?format=jpg&name=large

Ten też się nieco roztentegował.

Niestety, nie znam człowieka. Może @M.A.V. coś podpowie? (chyba Arleigh Burk klasa).

USS Stout po powrocie z ponad 200-sniowego rejsu jesienią 2020:

32424356.jpg?quality=70&crop=16:9&auto=w

 

1602829807785-23523ff.jpg?auto=webp&opti

 

1602830258159-32553267.jpg?auto=webp&opt

 

USS-Stout.jpg?w=1280

 

 

I Jankes klasy West Wirginia w analogicznej sytuacji:

F510c7rWsAALulZ?format=png&name=small

 

F510Z-vWgAAMTXt?format=png&name=small

Edytowane przez socjo1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 20:38, socjo1 napisał:

Nie wiem, czy gdzieś nie ma podobnego wątku. Jeśli jest - proszę o informację / przekierowanie / przeklejenie.

Właśnie na twitterku znalazłem niesamowite foty boomera klasy Vanguard po powrocie do Falsane w Szkocji z półrocznego patrolu. Obrośnięty bardziej niż stary, biskajski wieloryb. A na rufie to chyba urządzili pastwisko dla łowiec.

...

 

czy można przyjąć, że jak „szkot” to raczej rejs po tych „chłodniejszych” wodach, bliższych nas? Bo w innym wątku ktoś wspomniał, że jak coś_tam pływało po pacyfiku, to można dolną część maznąć na zielono i i tak dobrze wyjdzie :woot::szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Thalgonis napisał:

 

czy można przyjąć, że jak „szkot” to raczej rejs po tych „chłodniejszych” wodach, bliższych nas? Bo w innym wątku ktoś wspomniał, że jak coś_tam pływało po pacyfiku, to można dolną część maznąć na zielono i i tak dobrze wyjdzie :woot::szczerbol:

Trudno powiedzieć. Ta baza to chyba jedyna angielska baza atomowych OP, więc wyruszają z niej niezależnie od tego, gdzie później płyną. W czasie półrocznego (!) patrolu to można dopłynąć w dowolną strefę klimatyczną, nawet jeśli płynie się powoli, a podobno tak właśnie poruszają się boomery. Tak obfity ekosystem kojarzy mi się bardziej z ciepłymi akwenami, ale mogę się mylić.  

Fajne widoczki na zacu mowane okręty z satelity na google maps:

HMNB Clyde – Mapy Google

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2023 o 20:38, socjo1 napisał:

 Obrośnięty bardziej niż stary, biskajski wieloryb. A na rufie to chyba urządzili pastwisko dla łowiec.

F5vHf58WMAAGZt9-scaled.jpeg?auto=webp&op

 

Może to rodzaj maskowania? No wiesz, na schronach też się trawkę sadziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.