Skocz do zawartości

Nowy projekt grupowy PZL TS-11 Iskra.


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Wymysl napisał:

Masz fotkę "1708" w takiej postaci? W PW36 jest bez pasów na sterze i z szarą ramą osłony kabiny. Dodatki pomarańczowe.

 

Zaznaczam, że zdecydowana większość fotek zamieszczanych przez mnie jest zapożyczonych z Internetu, nie są moją własnością!!!! Proszę nie posądzać mnie o piractwo internetowe.

Ja mam taką fotkę ale to chyba wszyscy znają.

 Mogę tylko dodać, że wyprodukowana w 1978r.

Służba w 60 LPSz, 23LESz, 58LPSz, 61LPSz-B, 1OSL, 41BLSz.

 

PZL WSK TS-11 ISKRA bis D.1708(01).jpg

Od roku 20xx? (proszę o uzupełnienie) w zespole akrobacyjnym "B-Cz Iskry" z numerem "4".

PZL WSK TS-11 ISKRA bis D.1708(02)h.jpg

PZL WSK TS-11 ISKRA bis D.1708(02)aa.jpg

 

Wiem, wiem!!! W dziale lotnictwo jest [L] 1:1 i jest  temat TS-11 Iskra. 

Ale tam jest ogólnie o Iskrach (wszystkich) a tutaj dyskutujemy o propozycjach modeli z jakimiś konkretnymi serialami.

To może już niech tak zostanie.

Edytowane przez jmx62
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest chętny do dłubania, to proponuję PZL TS-11F:

 

File:TS-11F Iskra.jpg

 

TS-11F Iskra – Demonstrator modernizacji Iskry zaprezentowany na MSPO 2008 przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych. Wyposażony w nową awionikę oraz fotele wyrzucane Martin-Baker[3]. https://pl.wikipedia.org/wiki/PZL_TS-11_Iskra

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedno ze zdjęć Iskry 1708 z czerwonymi elementami o których pisałem wyżej.

Warto też zwrócić uwagę, że w porównaniu ze schematem do kalkomanii inne jest położenie i wielkość godeł.

W dniu 25.09.2023 o 20:38, jmx62 napisał:

PZL WSK TS-11 ISKRA bis D.1708(01).jpg

A gdzie je znalazłeś?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 25.09.2023 o 20:38, jmx62 napisał:

 

 

PZL WSK TS-11 ISKRA bis D.1708(01).jpg

W PW jest fotka jak niżej. Brak pasów na ogonie. Rama osłony kabiny tak samo niedomalowana jak na czarno-białym, więc podejrzewam, że kolor również ten sam, czyli szary. Dodatki pomarańczowe tak samo jak na innych Iskrach z 61 LPSzB, które znam.

1708.thumb.jpg.9d99bb4f83c0ae9e2832c560d310b220.jpg

Aaaaa, właśnie znalazłem kolorową wersję tego czarno-białego

http://www.modelmaker.com.pl/Aeromax-TS-11-Iskra-Monografia-komplet-4-kalkomanii-1-48-GRATIS/518/

Aeromax-TS-11-Iskra-Monografia-komplet-4-kalkomanii-GRATIS-518-6.jpg.5715b34bb510eac3c564055bd434061a.jpg

Jak widać moja teoria szarej ramy upadła. To jest strona z monografii LAF-u? W moim wydaniu (2001) takiej nie ma. Nie byłem świadomy, że zawartość była zmieniana.

Edytowane przez Wymysl
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dwóm pierwszym zdjęciom. Na drugim, kolorowym elementy nie są czerwone, jak numer, tylko pomarańczowe. Więc rama mogła być szara. A potem to wszystko zostało przemalowane na czerwono, jak na tym zdjęciu z okładki, i rama jest ciemniejsza niż pas przeciwodblaskowy. Więc są dwie opcje do wyboru.

Edytowane przez Piotr Dmitruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wymysl napisał:

To jest strona z monografii LAF-u?

Obstawiam raczej, że jest to jedynie luźna wkładka do monografii Iskry, z fotkami, które LAF udostępnił.

Swego czasu zrobili wspólnie parę projektów, m.in. zeszyt + kalki do polskich Mi-2.

 

Doczytałem się w opisie:

Cytat

kultowa monografia samolotu TS-11 Iskra, zawierająca wyprodukowaną specjalnie dla nas gratisową wkładkę z kolorowymi zdjęciami

 

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2023 o 08:47, Lipa napisał:

Albo, albo. PoczONtek już niedługo.

42074_2_RMC-AMH70010_1.thumb.jpg.f481070083a733f40b1d1507ec5da22a.jpg

 

Dwa  różne typy szachownic? Z wąską i szeroką obwódką? Ciekawe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Dwa  różne typy szachownic? Z wąską i szeroką obwódką?

Ta wąska obwódka pojawiła się na łaciatych Iskrach LMW (skąd trafiła ta powyższa do Malborka).

Na marginesie - 41.elt to Malbork, a nie Słupsk!!! Dżizasss, co za nieudacznicy robią te opisy...

image.png.5f6a0e8242cf9da6ec28f0e2792d9280.png

Obwódka nie była zgodna z obowiązującym wzorem szachownicy, bo jej szerokość powinna wynosić 1/5 szerokości pola szachownicy.

Dla porównania, poniżej Iskra n/b 1917

z szachownicami z czasów LMW (choć na zdjęciu już z godłem 10.elt z Łasku):

image.png.68f0c56b1fdea60f135d9a605045af82.png

I już po przemalowaniu, zgodnie z obowiązującymi zasadami co do rozmiarów i miejsca umieszczania szachownic:

image.png.030b7f7325f28b80634a69bfd4d233e7.png

Tylko nie mogę sobie przypomnieć, kiedy zamalowano szachownice na kadłubach Iskry i Su-22... 

Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzes napisał:

Ta wąska obwódka pojawiła się na łaciatych Iskrach LMW (skąd trafiła ta powyższa do Malborka).

Warto dodać, że takie szachownice na morskich Iskrach namalowano w czasie remontu w Bydgoszczy 1999-2000.

9 godzin temu, Grzes napisał:

Na marginesie - 41.elt to Malbork, a nie Słupsk!!! Dżizasss, co za nieudacznicy robią te opisy...

Opisy trochę w stylu MC 🙂

9 godzin temu, Grzes napisał:

Tylko nie mogę sobie przypomnieć, kiedy zamalowano szachownice na kadłubach Iskry i Su-22... 

Od 2009.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.