Skocz do zawartości

Hurricane Mk.IIc Revell 1/72


szyszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam mój najnowszy model, czyli Hurricane'a Mk.IIc od revella w skali 1/72.

W tym modelu pierwszy raz używałem blaszek z Eduarda z których jest zrobiony cały kokpit (poza drążkiem sterowym I ściankami oczywiście :) )

pierwszy raz również robiłem malowanie pustynne, do którego użyłem farb Hataka C090 Sand I A186 leather brown, a na spód poszedł kolor C229 Green-blue.

Do wyróżnienia lini podziału użyłem brązowego panel linera od tamiyi, chociaż spod wyszedł brudniejszy niż zamierzałem ... 

Rigging został zrobiony z mojego włosa 😉

Niestety 3 karabinki mi się zgubiły i musiałem użyć części z moich starszych modeli 

Ten model również zaznacza rok od kiedy zacząłem sklejać modele w październiku 2022r.

 

A tutaj zdjęcia, nie najlepsze ale to przez światło w moim pokoju 

IMG_20231013_170119.jpg

IMG_20231013_170128.jpg

IMG_20231013_170302.jpg

IMG_20231013_170310.jpg

IMG_20231013_170348.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko jeszcze powiedzieć że przy dokładniejszym obejrzeniu modelu okazało się że pokrywy podwozia były przyklejone odwrotnie, błąd już został poprawiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nigdy nie sklejał revelli w 72 niech pierwszy rzuci kamieniem, dlatego o samym zestawie nie ma co pisać. Natomiast co do wykonania - lufy; każda w inną stronę, kolor spodu całkowicie nietrafiony, no i przede wszystkim weathering wygląda niestety fatalnie.

Z tego co widać na zdjęciach można powiedzieć że sklejony poprawnie, jak na rok modelowania nie jest źle :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jachud3 napisał:

Kto nigdy nie sklejał revelli w 72 niech pierwszy rzuci kamieniem, dlatego o samym zestawie nie ma co pisać. Natomiast co do wykonania - lufy; każda w inną stronę, kolor spodu całkowicie nietrafiony, no i przede wszystkim weathering wygląda niestety fatalnie.

Z tego co widać na zdjęciach można powiedzieć że sklejony poprawnie, jak na rok modelowania nie jest źle :)

Co do koloru spodu, jest zupełnie inny niż na zdjęciach i poprawny według instrukcji i boxartu, a co do weatheringu oświetlenie sprawia że na zdjęciach wydaje się o wiele ciemnejszy niż w realu, ale faktycznie trochę przesadziłem z nim na spodzie, co do karabinów to zostały one poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szyszka napisał:

Co do koloru spodu, jest zupełnie inny niż na zdjęciach i poprawny według instrukcji i boxartu

Instrukcja i boxart to bardzo średni wyznacznik tego, co powinno być lub było w rzeczywistości - ale to następny poziom wtajemniczenia 😉 moja sugestia jest taka żebyś na razie odpuścił wszelakie brudzenie i bardziej zaawansowane techniki, a skupił się na tym żeby model był czysto sklejony, wszystkie części wyprowadzone, jednolita warstwą farby, kalkomanie położone równo, bez srebrzenia i innych problemów (tu akurat jest ich niewiele więc ciężko stwierdzić co i jak, ale na Herculesie wyszło Ci średnio). Najprostszy wash i jego wytarcie, operowanie aerografem, tego typu rzeczy :) działaj dalej!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem

Postanowiłem że zrobię hurricanowi podstawkę, niby pustynny ale stoi na trawie

Obok jest też scratch-buildowany stolik z narzędziami 

Plakietka z napisem "Hurricane II" jest z zestawu blaszek edka :)

edit: planuje dodać jeszcze figurki mechaników i pilota ale na razie żadnej nie mam

IMG_20231015_213359.jpg

IMG_20231015_213346.jpg

IMG_20231015_213335.jpg

IMG_20231015_213328.jpg

Edytowane przez szyszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 18:22, szyszka napisał:

Co do koloru spodu, jest zupełnie inny niż na zdjęciach i poprawny według instrukcji i boxartu

Z tego co napisałeś wcześniej:

W dniu 13.10.2023 o 17:24, szyszka napisał:

a na spód poszedł kolor C229 Green-blue

wynika, że instrukcji się jednak nie trzymałeś.

W dniu 14.10.2023 o 22:02, jachud3 napisał:

Instrukcja i boxart to bardzo średni wyznacznik tego, co powinno być lub było w rzeczywistości

No właśnie ciekaw jestem co za kolor Revell miał na myśli proponując zmieszanie 95% swojego lichtgrün (55, nazywa się jasnozielony, ale ja bym go tak nie określił) i 5% blau (56).  Azure blue?

f-revell-enamel-55-light-green-ral6027-matowy.webp.3d73ee84666ff4b48ccbf3bec23f1ac8.webpf-revell-email-color-56-blue-mat-14ml.webp.63cca317e532b889083e1849c4565b27.webp

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2023 o 10:38, jachud3 napisał:

Kto nigdy nie sklejał revelli w 72 niech pierwszy rzuci kamieniem, dlatego o samym zestawie nie ma co pisać.  :)

 Klejenie nowych Revelli tych po powiedzmy 1995 to jest bardzo spoko. Zrobiłem Arado 240, Me 109G, Spitfire Mark V, Blohm Voss 194  - sama przyjemność. Jeszcze mam kilka z tamtych czasów, leżą na półce w piwnicy, czekają na lepsze czasy. Nie wnikam w merytorykę tych wyprasek, ale ich jakość była wtedy  jak najbardziej spoko - bardzo dobrze się kleiło.  Model jest fajny, tylko oświetlenie  do dupy. co do wymaziania od spodu - to była pustynia, mógł być tak brudny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.