Jump to content

Aerograf + kompresor jaki wybrać do 1100 zł

barti94
 Share

Recommended Posts

W dniu 28.11.2023 o 20:29, barti94 napisał:

Witajcie. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z aerografem.  Jakie aerografy i kompresory polecacie tak aby wyrobić się w 1100 zł za wszystko?

Kompresor ADLER AD-5000

Aerograf Sparmax Max-3

Edited by robertmodelarz
  • Thanks 1

Dziękuję za pomoc :) Na co jeśli chodzi o "wyposażenie dodatkowe" warto zwrócić uwagę? Tak pomyślałem o zestawie do czyszczenia aerografu tj chemia, wyciory, pojemnik do czyszczenia. Czy są potrzebne jakieś dodatkowe nakrętki złączki itd?

Pojemnik do czyszczenia aerografu

Płyn do czyszczenia aerografu są nasze  krajowe tańsze odpowiedniki 

Szybkozłaczka

wyciory daruj sobie- tyle na razie wystarczy na początek.

Edited by robertmodelarz

Witam. Jeśli chodzi o chemię do czyszczenia aero to proponuję wielokrotnie wskazywany na forum specyfik domowej roboty - octan butylu z acetonem mieszany 1 : 1. A z tymi wyciorkami bym uważał. Kupiłem ostatnio na allegro i niestety jakieś trefne. Waciki lubią odpadać od patyczków i utknąć w aero. Ale wcześniej miałem innej firmy i sprawdziły się super.

Ja mam Dentaline, w dwóch rozmiarach. Czubek może odpaść gdy wystąpi zmęczenie materiału i się go "ukręci". Dlatego się nim za bardzo nie kręci, a poza tym dopiera się rozmiar. 
Dzięki tej miękkości materiału nie ma szans coś uszkodzić wewnątrz, a gdyby "główka" pozostała w kanaliku... wystarczy ją wypchnąć iglicą. Nie zakleszczy się wewnątrz. 

• Like 1

5 godzin temu, georg1973 napisał:

A z tymi wyciorkami bym uważał. Kupiłem ostatnio na allegro i niestety jakieś trefne. Waciki lubią odpadać od patyczków i utknąć w aero.

Mój komplet wyciorów to druciki przeplatane włoskami, jak do czyszczenia butelek, tylko mniejsze. Nie ma tam żadnych wacików, które mogą odpaść. 

Szybkozłączka, do której podłączysz aero, zazwyczaj będzie do niego pasować. Standaryzacja wymiaru. Problem może pojawić się na połączeniu wąż - kompresor. Tutaj musisz upewnić się czy kupujesz odpowiedni (są przejściówki). 
Najprościej po prostu poprosić sprzedawcę kompresora aby upewnił się co do rozmiaru, dobrał węża.

• Thanks 1

W dniu 6.12.2023 o 19:51, giberes napisał:

Mój komplet wyciorów to druciki przeplatane włoskami, jak do czyszczenia butelek, tylko mniejsze. Nie ma tam żadnych wacików, które mogą odpaść. 

Miałem na myśli "wyciorki", do których link został podany w poście. Dokładnie to są mikroaplikatory. Są w różnych rozmiarach i świetnie nadają się do czyszczenia aero. I one mają na swoim końcu takie małe waciki, które mogą odpaść i utkwić w sprzęcie. Klasyczne wyciorki są takie jak mówisz - takie mini szczoteczki jak do mycia  butelek. Też używam, choć najmniejszy (a zarazem najbardziej przydatny) uległ biodegradacji.