Skocz do zawartości

Aerograf + kompresor jaki wybrać do 1100 zł


barti94

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.11.2023 o 20:29, barti94 napisał:

Witajcie. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z aerografem.  Jakie aerografy i kompresory polecacie tak aby wyrobić się w 1100 zł za wszystko?

Kompresor ADLER AD-5000

 

Aerograf Sparmax Max-3

 

Edytowane przez robertmodelarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :) Na co jeśli chodzi o "wyposażenie dodatkowe" warto zwrócić uwagę? Tak pomyślałem o zestawie do czyszczenia aerografu tj chemia, wyciory, pojemnik do czyszczenia. Czy są potrzebne jakieś dodatkowe nakrętki złączki itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik do czyszczenia aerografu

 

Płyn do czyszczenia aerografu są nasze  krajowe tańsze odpowiedniki 

 

Szybkozłaczka

 

wyciory daruj sobie- tyle na razie wystarczy na początek.

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli chodzi o chemię do czyszczenia aero to proponuję wielokrotnie wskazywany na forum specyfik domowej roboty - octan butylu z acetonem mieszany 1 : 1. A z tymi wyciorkami bym uważał. Kupiłem ostatnio na allegro i niestety jakieś trefne. Waciki lubią odpadać od patyczków i utknąć w aero. Ale wcześniej miałem innej firmy i sprawdziły się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dentaline, w dwóch rozmiarach. Czubek może odpaść gdy wystąpi zmęczenie materiału i się go "ukręci". Dlatego się nim za bardzo nie kręci, a poza tym dopiera się rozmiar. 
Dzięki tej miękkości materiału nie ma szans coś uszkodzić wewnątrz, a gdyby "główka" pozostała w kanaliku... wystarczy ją wypchnąć iglicą. Nie zakleszczy się wewnątrz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, georg1973 napisał:

 A z tymi wyciorkami bym uważał. Kupiłem ostatnio na allegro i niestety jakieś trefne. Waciki lubią odpadać od patyczków i utknąć w aero.

Mój komplet wyciorów to druciki przeplatane włoskami, jak do czyszczenia butelek, tylko mniejsze. Nie ma tam żadnych wacików, które mogą odpaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkozłączka, do której podłączysz aero, zazwyczaj będzie do niego pasować. Standaryzacja wymiaru. Problem może pojawić się na połączeniu wąż - kompresor. Tutaj musisz upewnić się czy kupujesz odpowiedni (są przejściówki). 
Najprościej po prostu poprosić sprzedawcę kompresora aby upewnił się co do rozmiaru, dobrał węża.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2023 o 19:51, giberes napisał:

Mój komplet wyciorów to druciki przeplatane włoskami, jak do czyszczenia butelek, tylko mniejsze. Nie ma tam żadnych wacików, które mogą odpaść. 

Miałem na myśli "wyciorki", do których link został podany w poście. Dokładnie to są mikroaplikatory. Są w różnych rozmiarach i świetnie nadają się do czyszczenia aero. I one mają na swoim końcu takie małe waciki, które mogą odpaść i utkwić w sprzęcie. Klasyczne wyciorki są takie jak mówisz - takie mini szczoteczki jak do mycia  butelek. Też używam, choć najmniejszy (a zarazem najbardziej przydatny) uległ biodegradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arhtus napisał:

Gdzie Wy te wyciory wkładacie?

Nie zadawaj pytań jak nie chcesz znać odpowiedzi.:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.