Skocz do zawartości

P-47 D RAZORBACK 1/72 Hasegawa


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Po przerwie rozpoczynam kolejny  projekt w 1/72. Tym razem na warsztacie japońskiej model firmy Hasegawa P-47 w malowaniu 56  Grupy Myśliwskiej , na którym latał pilot Lieutenant Frank W. Klibbe w Anglii w 1944 r. Postaram się pokazać silnik , otwarte wnęki karabinów maszynowych i amunicji oraz wzbogacić kabinę pilota.

 Prace już zostały rozpoczęte i postaram się w najbliższym czasie dodać kolejne zdjęcia. 

FRE_005594-50.thumb.jpg.43c5f303770195fb4c3c1fee9f63fb52.jpg

DSC08640.JPG

DSC08636.JPG

DSC08637.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję. 

 

Jak się ma ten model do rzeczywistości? Czy wychodzi z tego zestawu samolot przypominający P-47? Pytam, bo mam takiego, a po doświadczenia z Hasegawa i ichnim P-40 to dwa razy się zastanowię czy brać się za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rzeznik napisał:

Kibicuję. 

 

Jak się ma ten model do rzeczywistości? Czy wychodzi z tego zestawu samolot przypominający P-47? Pytam, bo mam takiego, a po doświadczenia z Hasegawa i ichnim P-40 to dwa razy się zastanowię czy brać się za to

A wg Ciebie P-40 Hasegawy nie przypomina oryginału?   Przedziwna opinia....  ale każdy ma do tego prawo 8-)   Wg mnie to najciekawszy model w skali 72 mimo że bardzo stary i ma sporo uproszczeń.  Nowe Special Hobby wg mojej opinii nie trzymają jego standardów mimo że nowsze. (sklejałem oba plus Airfixa).

Jeśli chodzi o P-47 to sytuacja jest podobna. Stary model więc wnętrze praktycznie puste jak to u Hasegawy. Ale bryła bardzo dobra. Za długie golenie podwozia. Dość słąbo i niepoprawnie oddana osłona sprężarki na spodzie kadłuba. Ot i tyle.

To moje subiektywne odczucia, ale ja lubię Hasegawę....  taki sentyment ludzi w moim wieku 8-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zegeye napisał:

A wg Ciebie P-40 Hasegawy nie przypomina oryginału?   Przedziwna opinia....  ale każdy ma do tego prawo 8-)   Wg mnie to najciekawszy model w skali 72 mimo że bardzo stary i ma sporo uproszczeń.  Nowe Special Hobby wg mojej opinii nie trzymają jego standardów mimo że nowsze. (sklejałem oba plus Airfixa).

Jeśli chodzi o P-47 to sytuacja jest podobna. Stary model więc wnętrze praktycznie puste jak to u Hasegawy. Ale bryła bardzo dobra. Za długie golenie podwozia. Dość słąbo i niepoprawnie oddana osłona sprężarki na spodzie kadłuba. Ot i tyle.

To moje subiektywne odczucia, ale ja lubię Hasegawę....  taki sentyment ludzi w moim wieku 8-)

 

Tak, wg mnie (teraz użyje kilku fachowych terminów niekoniecznie poprawnie) Wlot powietrza pod śmigłem nie ma poprawnego kształtu, a najgorszy jest centropłat i ukształtowanie tego "tunelu", a także przejście z krawedzi natarcia na "gondole" podwozia głównego nie jest zbyt dobre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Ciekawie to wygląda, może na granatowym nieco mocno się odbijają ale kolejne zabiegi (jeśli będą) mogą to stonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ZARUK ,i o taki komentarz mi chodziło. Umieszczając zdjęcia po nałożeniu nitowania chciałem zasięgnąć opinii, czy nie za bardzo rzuca się w oczy na zdjęciach i czy nie należy ich troszkę stonować. Położę zarówno na insygnia i kamuflaż delikatną warstwę koloru i zobaczę jaki wtedy będzie efekt. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrne nity na kamuflaż to niekonwencjonalny pomysł. Z mojego punktu widzenia to realne utrudnienie budowy i spore ryzyko złego efektu.. Nie widzę sensu w takiej procedurze, ale wiadomo, nie ja to robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
20 minut temu, greatgonzo napisał:

Przestrzeń pod limuzyną - OD

To dotyczy P-47, czy to bardziej ogólna zasada (P-40)?

 

PS. Głupio zadane pytanie. Oczywiście w przypadku P-40 nie miałem na myśli obszaru pod limuzyną, tylko pod tylnymi oknami.

Edytowane przez Wymysl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlaczego? Wystarczy odsunąć limuzynę i wszystko będzie się zgadzać :).

 

To ogólna zasada dotycząca amerykańskich myśliwców z okresu. Zarówno Army jak i Navy. Piszę o myśliwcach, bo co do reszty nie mam informacji. Wszystkich samolotów z okresu nie widziałem, ale też z wyjątkiem od zasady, jak do tej pory, się nie spotkałem. Jest kilka zdjęć, które dają podstawy do spekulacji, że tam jest inaczej, ale tylko do spekulacji i zawsze można wtedy obronić zasadę jakością zdjęcia, czy warunkami oświetleniowymi. Racjonalnie obronić. Za to gdy zdjęcia są jednoznacznie  czytelne - nie  ma żadnych wątpliwości.

 

Manuale temat pomijają.

 

Aha, zasada, oczywiście, nie mówi, że OD, tylko że w tym miejscu kontynuowany jest kamuflaż.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.