Skocz do zawartości

BF-109 F-4 1/72 Eduard


Erni

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mały szybki projekt weekendowy . Chciałem się sam sprawdzić, czy dam radę takie kamo zmalować z reki bez plasteliny masek itp. I jakoś wyszło jestem zadowolony wiec sie pochwale. Linki ni ema celowo bo w transporcie sie urwie.

 

 

1.jpg

20240122_191833.jpg

20240122_191841.jpg

20240122_191902.jpg

20240122_191925.jpg

20240122_191950.jpg

20240122_192009.jpg

  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Erni napisał:

Chciałem się sam sprawdzić, czy dam radę takie kamo zmalować z reki

 To masz pan fach w ręku :mrgreen:

Piękna miniatura :super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Marek K napisał:

Piaskowy ma zły odcień. 

Ok wywalę go rano do hasioka 😃

Używałem farb do Niemców AK  RC 283, ale po pierwsze kolor został rozjaśniony przy cieniowaniu , po drugie foty zmieniają kolor . A po trzecie to ostatnia rzecz, jaka się przejmuję w modelarstwie, czyli odcieniami kolorów.

Edytowane przez Erni
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Erni napisał:

Ok wywalę go rano do hasioka 😃

Używałem farb do Niemców AK  RC 283, ale po pierwsze kolor został rozjaśniony przy cieniowaniu , po drugie foty zmieniają kolor . A po trzecie to ostatnia rzecz, jaka się przejmuję w modelarstwie, czyli odcieniami kolorów.

Te po 3 mi wystarczy,  parę galerii dalej może być 109 zielona zamiast szara to tu zamieniony 1 kolor to pikuś . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek K napisał:

Te po 3 mi wystarczy,  parę galerii dalej może być 109 zielona zamiast szara to tu zamieniony 1 kolor to pikuś . 

Malowanie z instrukcji eduarda. Kocham takie lakoniczne wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie moja ostatnia wypowiedź w tym temacie.  Przypuszczam że niechcąco zamieniłeś słoiczki z farbą i ciężko jest się przyznać. Jakbyś nie rozjaśniał ten ciemniejszy kolor to nie uzyskasz takiego odcienia. Tez maluję tymi farbami i wiem co piszę. 

 

https://www.mojehobby.pl/szukaj.php?search_keywords=rlm+79&search_producer[2405588]=t

 

Strona eduarda w tym przypadku daje dobry kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek K napisał:

Przypuszczam że niechcąco zamieniłeś słoiczki z farbą i ciężko jest się przyznać.

Brzmi jak Modelarska Komisja Śledcza :haha:

Edytowane przez lord_karton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model i fajnie wygląda.  A odcieniami kolorów bym się też zbytnio nie przejmował.  Jak samolot był garażowany pod chmurką, to szybciej płowiał, jak w hangarze - to wolniej. poza tym co dostawa, to mógł być inny odcień. poza tym jeśli kolor nakładany był w warunkach polowych, to wystarczyło  żeby wiatr  jakimś kurzem zawiał i był już inny odcień.  Nie ma co być ortodoksem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jest model w skali 72, jak nałożyłem kolory bazowe z puszki wyglądał strasznie,rlm 74 i 70 się zlewały a niebieski walił po oczach. Dla mnie model ma być miły w odbiorze dlatego kolory są rozjaśnione moze przesadnie ale wygląda fajnie. Ja jestem od pancerki lotnictwo robię sobie z do skoku,stąd moja je podejście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.