Skocz do zawartości

Leopard 2PL konwersja dla Leo 2A4 Meng 1/35


Sasini

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, sas55 napisał:

Dzień dobry,

Warto może dodać, że czołg HELA był używany przez dowódcę 11DKPanc gen. bryg. Piotra Fajkowskiego podczas ćwiczeń DRAGON 24. W kalkomanii przedstawionej powyżej brak jeszcze małej żółtej tabliczki (naklejki) umieszczonej na prawym błotniku.  Trzeba też we własnym zakresie dorobić proporzec dowódcy i flagę państwową ...

Protoplasta posiadał jeszcze jeden element którego brak sas55 nie zauważył , mianowicie podkowy na przedniej części lewego błotnika . Żółta plakietka była nie tylko na Heli .

Dragon-24. Dzień drugi ćwiczeń z prezydentami [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Zdjęcie

ZdjęcieZdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Polska armia i wojska sojusznicze przekroczyły Wisłę. Trwają manewry Dragon-24NATO Holds Dragon 24 Military Exercises As Part Of Steadfast Defender

NATO. Siły Pancerne Sojuszu przygotowują się do obrony w Polsce. :: Wykop.plr/hela_gewuerzketchup - "Hela" rüstet auf! Vom Ketchup-Giganten zu Leopard2 für Polen..

Polska armia i wojska sojusznicze przekroczyły Wisłę. Trwają manewry Dragon-24

sm-1x1-dragon-24-dzien-drugi-cwiczen-z-prezydentami-1709740878-30.jpgsm-1x1-dragon-24-dzien-drugi-cwiczen-z-prezydentami-1709741627-61.jpg

oprócz żółtych były również białe z czerwonym ...napisem , symbolem ?

Dragon-24. Tak wojsko przeprawiało się przez Wisłę. "Nie chodzi o to, żeby  było łatwo" [WIDEO]

sm-1x1-dragon-24-dzien-drugi-cwiczen-z-prezydentami-1709741465-54.jpg

sm-1x1-dragon-24-dzien-drugi-cwiczen-z-prezydentami-1709741397-51.jpg

Leopard 2PL crosses the river during Dragon 24 exercises [2048×1536] -  ImagesSecond day of DRAGON-24 NATO trainings in Polandsm-1x1-dragon-24-dzien-drugi-cwiczen-z-prezydentami-1709741443-53.jpg

oprócz polskich pojazdów podobne oznczenia można zauważyć na innych pojazdach /czołgach

sm-1x1-dragon-24-dzien-drugi-cwiczen-z-prezydentami-1709741118-41.jpgsm-1x1-dragon-24-dzien-drugi-cwiczen-z-prezydentami-1709741139-42.jpgsm-1x1-dragon-24-dzien-drugi-cwiczen-z-prezydentami-1709741210-45.jpg

https://x.com/i/status/1765492517171073131

Edytowane przez bulik58
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bulik58 napisał:

Żółta plakietka była nie tylko na Heli . Protoplasta posiadał jeszcze jeden element którego brak sas55 nie zauważył , mianowicie podkowy na przedniej części lewego błotnika

oprócz żółtych były również białe z czerwonym ...napisem , symbolem 

 

https://x.com/i/status/1765492517171073131

Pan porucznik jest jednak fachowiec.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

oprócz żółtych były również białe z czerwonym ...napisem , symbolem ?

 

Ja bym powiedział, że one były czerwone z czarnym napisem. Prawdopodobnie to były tablice przyporządkowujące czołgi do poszczególnych promów. Na górze każdej z nich jest cyfra, która wg moich przypuszczeń może oznaczać kolejny wóz na danym promie, poniżej jest prawdopodobnie oznaczenie promu (ALPHA-2 na czerwonych i BRAVO-1 lub BRAVO-2 na żółtych) a na samym dole "POL TANK" i numer rejestracyjny pojazdu.

Edytowane przez PioBan
Dopisanie oznaczenia BRAVO-2
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PioBan napisał:

Ja bym powiedział, że one były czerwone z czarnym napisem. Prawdopodobnie to były tablice przyporządkowujące czołgi do poszczególnych promów. Na górze każdej z nich jest cyfra, która wg moich przypuszczeń może oznaczać kolejny wóz na danym promie, poniżej jest prawdopodobnie oznaczenie promu (ALPHA-2 na czerwonych i BRAVO-1 na żółtych) a na samym dole "POL TANK" i numer rejestracyjny pojazdu.

Dokładnie tak było. Te kartki są bardziej oznaczeniami stosowanymi w trakcie ćwiczenia, aniżeli oznaczeniami samego wozu.

Edytowane przez Kapitan_Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Protoplasta posiadał jeszcze jeden element którego brak sas55 nie zauważył , mianowicie podkowy na przedniej części lewego błotnika . Żółta plakietka była nie tylko na Heli .

sas55 zauważył podkowę ale jego post dotyczył kalkomanii do konkretnego wozu a ona była żółta a podkowę z kalkomanii chyba się nie da zrobić. Natomiast na tych kartkach naklejkach były numery rejestracyjne pojazdów, których na pojazdach w normalnych miejscach  nie było podczas ćwiczeń. Dlatego kalkomania powyższa jest niekompletna w przeciwieństwie do tej która była rozprowadzana przez IPMS Polska.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sas55 napisał:

 

Cieszy mnie że zauważyłeś, i chyba nie poczułeś się urażony , choć..... Co do podkowy można ją zrobić zarówno z kalkomanii, jak i wydrukować , ta druga możliwość w tym przypadku jest najłatwiejszym wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bulik58 napisał:

Cieszy mnie że zauważyłeś, i chyba nie poczułeś się urażony , choć..... Co do podkowy można ją zrobić zarówno z kalkomanii, jak i wydrukować , ta druga możliwość w tym przypadku jest najłatwiejszym wyjściem.

Pewnie że się nie poczułem urażony. Podkowę można zastosować fototrawioną z figurek koni . 

 

5 minut temu, Kapitan_Kurt napisał:

Ta kalkomania jest kompletna. Poprostu nie przedstawia wozu z momentu przeprawy. 😉

Te kartki były na pojazdach nie tylko na przeprawie. Jak wspomniałem były na nich numery rejestracyjne  i oznaczenia przynależności. Na filmach są kolory np. czerwony żółty i niebieski i są to ujęcia nie z przeprawy.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu nikomu się nie chciało tych kartek odklejać i znowu przyklejać pomiędzy przeprawami. Hela była przeprawiana przynajmniej dwa razy bo są zdjęcia na promie z różnymi proporcami i z różnicami w oznakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu zakończenia dyskusji. Posiadam zdjecie wyżej wspominanego pojazdu z czasów po ćwiczeniu, gdzie nie ma kartki, ale za to jest oznaka MLC pomalowana na żółto. W związku z tym uważam, że kalkomania jest kompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kapitan_Kurt napisał:

W celu zakończenia dyskusji. Posiadam zdjecie wyżej wspominanego pojazdu z czasów po ćwiczeniu, gdzie nie ma kartki, ale za to jest oznaka MLC pomalowana na żółto. W związku z tym uważam, że kalkomania jest kompletna.

A co ma zrobić ten kto zdecyduje się zrobić model z kartką? I po odpowiedzi na to pytanie można będzie uznać dyskusję za zakończoną.

Pozdrawiam

Andrzej

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sas55 napisał:

A co ma zrobić ten kto zdecyduje się zrobić model z kartką? I po odpowiedzi na to pytanie można będzie uznać dyskusję za zakończoną.

Pozdrawiam

Andrzej

Zamówić sobie niezależnie, wydrukować samemu, namalować, namalować tło i dopasować sobie napis z resztek innych kalkomanii… 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Albatros napisał:

Zamówić sobie niezależnie, wydrukować samemu, namalować, namalować tło i dopasować sobie napis z resztek innych kalkomanii… 

Lepsze rozwiązanie to posiadać kalki IPMS, które są kompletne dla wszystkich chętnych a to zaproponowane powyżej najlepiej skierować do młodszych i niedoświadczonych. Tym niemniej cenię sobie podany pomysł. Jest niezwykle mądry, ekonomiczny . Rzeczywiście druk jednej małej kaleczki zamiast dołożenia jej do powyższego zestawu to jest cudowne rozwiązanie...

Edytowane przez sas55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sas55 napisał:

A co ma zrobić ten kto zdecyduje się zrobić model z kartką? I po odpowiedzi na to pytanie można będzie uznać dyskusję za zakończoną.

Pozdrawiam

Andrzej

Takie i inne pytania można zadawać przy każdym modelu , jeden modelarz zbuduje model z zestawu który proponuje wydawca a inny dokupi zestawy dodatkowe . 

Kto będzie chciał zbudować Leosia z kartką wykorzysta ten zestaw kalek , który również nie ma flagi narodowej i proporca , czyli albo czołg z fotki albo zakup dodatkowy

Kalka Leo2PL.jpg

NATO. Siły Pancerne Sojuszu przygotowują się do obrony w Polsce. :: Wykop.pl

 

a kto zechce mieć ,, Helę ,, bez kartki, flagi , wykorzysta poniższy zestaw i fotkę jako dokument potwierdzający iż taki pojazd był i  jest naprawdę. Ta fotka  kończy równocześnie dalszą dyskusję na ten tematy jak napisał już wcześniej Kapitan Kurt..

8077-entry-8-1717594732.jpg

Poučení pro Armádu ČR. Modernizace polského tanku Leopard 2 PL | Armádní  noviny

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sas55 napisał:

A co ma zrobić ten kto zdecyduje się zrobić model z kartką? I po odpowiedzi na to pytanie można będzie uznać dyskusję za zakończoną.

Pozdrawiam

Andrzej

Andrzeju, ja również nie mogę się zgodzić z Twoimi stwierdzeniami, że model ma posiadać kalkomanie do wykonania wszystkich pojazdów i we wszystkich możliwych wariantach. Ponadto kartki o których dyskutujemy nie są elementem stałym kamuflażu ani oznaczeń więc raz mogły być a raz mogło ich nie być. Są zdjęcia potwierdzające  taki stan więc kalkomanie są merytorycznie poprawne bo potwierdzają to zdjęcia. Jeśli komuś nie odpowiada ta koncepcja to już nie jest wina zestawu i nie jest to na pewno zestaw, który należy zaproponować młodszym i niedoświadczonym.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

Andrzej

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sas55 napisał:

Lepsze rozwiązanie to posiadać kalki IPMS, które są kompletne dla wszystkich chętnych a to zaproponowane powyżej najlepiej skierować do młodszych i niedoświadczonych. Tym niemniej cenię sobie podany pomysł. Jest niezwykle mądry, ekonomiczny . Rzeczywiście druk jednej małej kaleczki zamiast dołożenia jej do powyższego zestawu to jest cudowne rozwiązanie...

To po co zadajesz pytania, na które znasz odpowiedź? Co do moich pomysłów (zauważ, że było ich tam kilka, nie tylko ten), to możesz sobie dobrać jeden po kalkulacji kosztów i dopasować, który najbardziej pasuje. Co do druku jednej małej kaleczki, to tutaj też opcji może być kilka - albo drukujesz jedną, albo zamawiasz z kimś jeszcze, kto ma do wydrukowania trochę więcej, albo zamawiasz także wydruk kalek do innego modelu… wiesz, sytuacji i opcji jest wiele, modelarstwo to kreatywność 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sas55 napisał:

Lepsze rozwiązanie to posiadać kalki IPMS, które są kompletne dla wszystkich chętnych a to zaproponowane powyżej najlepiej skierować do młodszych i niedoświadczonych. Tym niemniej cenię sobie podany pomysł. Jest niezwykle mądry, ekonomiczny . Rzeczywiście druk jednej małej kaleczki zamiast dołożenia jej do powyższego zestawu to jest cudowne rozwiązanie...

Odpowiem w krótkich żołnierskich słowach... Chcesz mieć wóz z przeprawy, to masz problem. Kombinuj...

A co do Twoich słów o młodszych i niedoświadczonych, to nie rób ze mnie wariata, bo akurat rzeczywistość jest dokładnie odwrotna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, o co Wy się tu wykłócacie. Przecież tę nieszczęsna kartkę można sobie wydrukować np. razem z proporcami i też będzie ładnie a na dodatek zapewne zgodnie z oryginałem.

Proporce.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PioBan napisał:

Ludzie, o co Wy się tu wykłócacie. Przecież tę nieszczęsna kartkę można sobie wydrukować np. razem z proporcami i też będzie ładnie a na dodatek zapewne zgodnie z oryginałem.

Proporce.jpg

No dokładnie. Też nie wiem, po co ktoś na siłę probuje coś udowodnić. Jednocześnie kogoś dyskredytując. Sprawa jest prosta, skoro tego co mnie interesuje nie ma w ofercie, to szukam kogoś kto może to zrealizować i krótko.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako przyszły odbiorca konwersji. Akurat mi się wszystko w niej podoba i bije na łeb produkt innej polskiej firmy, defacto do innego modelu(HB). Oczywiście do budżetowej wersji od HB ten produkt się będzie nadawał idealnie. A jak ktoś chce full wypas to Meng i konwersja ACE od Sasini ! Tak miałem okazje porównać jedno i 2gie na Babaryba 2024. Fakt że kalki są do konkretnych wozów z danego czasu nie wyklucza ich poprawności. Jak ktoś chce więcej to powiem w żołnierskich słowach - masz łeb i Ch*j to kombinuj ! Jak ze wszystkim w modelarskim świecie.Kalki jak najbardziej ok. Z wiewiórką można pokombinować. Uważam że konwersja jest mega i tyle w temacie. Kto uważa inaczej to albo jej nie widział albo ma małe ego i nasłuchał się i naczytał bajek!  Niemniej życzę sobie i wam przyjemnej budowy i posiadania Leoparda 2PL w swoim garage modelarskim. Cześć i czołem !!!

 

P.S nie ma co się czepiać tylko brać składać i się cieszyć że coś się dzieje w tym świecie że wychodzą polskie modele !!! , a nie kolejne tigery etc 😉

Edytowane przez SnajperTBG
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Przepraszam za wywołanie niepotrzebnej dyskusji. Zaproponowałem tylko producentowi zestawu dołożenie jednego elementu do zestawu kalkomanii ponieważ są one do poprawy jak zauważył Gajowy z wąsami w poście powyżej i moja propozycja dotyczyła tylko poprawy kalkomanii. Wydawało mi się, że dołożenie jednego elementu nie sprawi producentowi kłopotu zwłaszcza, że dostęp do kalkomanii IPMSu jest ograniczony. Głos decydujący należy do producenta i to wszystko. Nie spodziewałem się takiego odzewu i natłoku porad oraz dyskusji. Być może nie wyraziłem moich intencji na tyle jasno, aby zostać zrozumianym. Przepraszam wszystkich. W krótkich żołnierskich słowach stwierdzam: To się już więcej nie powtórzy.

Pozdrawiam 

Andrzej

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sas55 napisał:

Dobry wieczór,

Przepraszam za wywołanie niepotrzebnej dyskusji. Zaproponowałem tylko producentowi zestawu dołożenie jednego elementu do zestawu kalkomanii ponieważ są one do poprawy jak zauważył Gajowy z wąsami w poście powyżej i moja propozycja dotyczyła tylko poprawy kalkomanii. Wydawało mi się, że dołożenie jednego elementu nie sprawi producentowi kłopotu zwłaszcza, że dostęp do kalkomanii IPMSu jest ograniczony. Głos decydujący należy do producenta i to wszystko. Nie spodziewałem się takiego odzewu i natłoku porad oraz dyskusji. Być może nie wyraziłem moich intencji na tyle jasno, aby zostać zrozumianym. Przepraszam wszystkich. W krótkich żołnierskich słowach stwierdzam: To się już więcej nie powtórzy.

Pozdrawiam 

Andrzej

 

Andrzej nie tłumacz się wyraziłeś swoją opinię i tyle masz do tego prawo .  Też dalej tego nie ma co ciągnąć bo pomału i to forum zaczyna przypominać piaskownicę i rzucanie grabkami. Pozdrawiam i więcej luzu to ma nas bawić a nie bez sęsu dzielić i skłucać narazie OLO.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, czekamy na pierwsze warsztaty Leoparda 2Pl  i wtedy zobaczymy i porównamy jakość konwersji Toro i Ali. Ja również mam to w swoich modelarskich planach. Łapcie się za portfele i biegiem do paczkomatu!!!!! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, robertmodelarz napisał:

Panowie i Panie, czekamy na pierwsze warsztaty Leoparda 2Pl  i wtedy zobaczymy i porównamy jakość konwersji Toro i Ali. Ja również mam to w swoich modelarskich planach. Łapcie się za portfele i biegiem do paczkomatu!!!!! 

Oby było ich więcej niż Rosomaków, kiedy model wreszcie się ukazał ku ogólnej radości..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mandrivecs napisał:

Oby było ich więcej niż Rosomaków, kiedy model wreszcie się ukazał ku ogólnej radości..!

Reosomaka w wersji MED zanim się urodził już go pochowali.  

Boxart Rosomak WEM - Medevac 35035 IBG Models

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.