Skocz do zawartości

FIAT 621 - 1:72 - First to Fight


Endrju

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Przedstawiam model samochodu ciężarowego FIAT 621 z nieznanej jednostki WP, który wykonałem z zestawu First to Fight. Model wykonany prosto z pudła. Dorobiłem tylko szkła reflektorów i szybki szoferki. Swoim zwyczajem (brak umiejętności) nie pastwiłem się nad tym modelem za dużo. Delikatna modulacja, wash i trochę pigmentów. Zapraszam do oglądania zdjęć. Wszelkie uwagi oczywiści mile widziane.

Pozdrawiam.

Andrzej.

 

20240319_201124.thumb.jpg.41516b8e86af99583bd603bdac1039b2.jpg

 

20240319_201136.thumb.jpg.2bfc82b725d1412ac2030b52812cbc53.jpg

 

20240319_201145.thumb.jpg.b069d3d95706958f320b9b7bdb95e034.jpg

 

20240319_201159.thumb.jpg.888029619211fc711b75479ea6d11203.jpg

 

20240319_201210.thumb.jpg.73cf349e54f0990c4a39d70866126e59.jpg

 

20240319_201220.thumb.jpg.a2e19b8ef915e507fdcdae0a3655d956.jpg

Edytowane przez Endrju
  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie wyszedł :super:

Kto nie robił w 1:72, ten nie wie.

Reflektorki jak robiłeś?

 

W tytule masz IBG, a powinno być chyba FTF?

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Endrju changed the title to FIAT 621 1:72 First to Fight

Dzięki za uznanie. Reflektorki to nawiercenie wiertłem 3,5 mm, srebrny marker Mołotow do środka i na to klej do szybek od AK Interactive.

Dziękuję za czujność. Już poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dremel na razie odpada bo go nie mam na razie i w ogóle się zastanawiam czy do skali 1:72 warto go nabywać. Będę jeszcze myślał nad tym Dremelem. Zastanawiałem się czy aby te plastikową imitację plandeki nie wyrzucić i zrobić jednak od nowa z nieśmiertelnej chusteczki z wikolem. Jest to na razie możliwe bo plandeka jest przyklejona na słowo honoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł. Może warto byłoby dodać te sznurki trzymające plandekę, poza tym prezentuje się super. 

Co do plandek/szmatek z chusteczek to ja zrezygnowałem z tego materiału na rzecz tego cienkiego papieru który np znajduje się często w pudełkach z butami, nie widać na nim tak tych włókien jak w chusteczkach, jest prawie idealnie gładki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Endrju napisał:

w ogóle się zastanawiam czy do skali 1:72 warto go nabywać.

Jak najbardziej warto!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, halset napisał:

warto byłoby dodać te sznurki trzymające plandekę,

No właśnie jak wrzuciłem zdjęcie to dostrzegłem że sznurki by się przydały. Dzięki za czujność.

A ten papier z pudełek do butów to przetestuję na pewno. Ale podpowiedz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest! :brawo:

 

Lubię od czasu do czasu skleić jakiś model FTF, bo świetnie są opracowane. Aktualnie czekam na jakiegokolwiek nowego polonika, bo ostatnio wydają samych Francuzów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Endrju changed the title to FIAT 621 - 1:72 - First to Fight
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Fixer napisał:

Moim zdaniem, gdybyś opony pomalował Tire Black albo nawet zwykłą czarną matową farbą, to całość wyglądałaby jeszcze lepiej.

Fakt. Oponki są do poprawki.

 

8 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Lubię od czasu do czasu skleić jakiś model FTF, bo świetnie są opracowane.

Też mam takie zdanie. Są to generalnie proste modele ale sporo da się jeszcze w nich udoskonalić.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska na szyby i lakier matowy by mu tylko dobrze zrobił :wink: Karoseria nie wygląda zle ale błyszcząca guma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło to maleństwo :super:Widać że da się z tego zestawu zrobić dobrze wyglądający model. Szczególnie podoba mi się w Twoim wykonaniu malowanie plandeki, co w tym rozmiarze pewnie łatwe nie jest żeby nadać jej trochę przestrzenności wizualnej. Czeka na swoją kolej i będziemy go robić z córą, ale jeszcze nie wiadomo czy wojaka czy cywilny wóz z węglem. Składa się to w miarę dobrze czy będziemy się uczyć szpachlować?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TAW Dziękuję bardzo za uznanie. Przyznać trzeba, że ten model jest bardzo prostym modelem ale odwzorowanie szczegółów jest naprawdę fajne. Składa się szybko i bez problemów. Nie użyłem ani grama szpachli. Dosłownie. Ale jest jedna rzecz którą nie sprawdziłem przed przyklejeniem a potem nie było jak poprawić. Skrzynia ładunkowa nie ma jednoznacznego umiejscowienia i można ja przykleić w dowolnym miejscu. Przykleiłem tę skrzynię zbyt blisko szoferki no i w efekcie plandeka nie leży idealnie na skrzyni. Na szczęście nie widać tego za bardzo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 17:02, Endrju napisał:

Zdecydowanie do poprawy.

Puki się błyszczy możesz jeszcze dać delikatny piaskowy wash na opony. Nawet w mieście opony się brudzą. Powinno się to lepiej komponować z podkreślonymi detalami nadwozia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.