Skocz do zawartości

[PG-ZD] MT-LB w barwach WP z "L" SKIF,Eduard,Armo


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze to wszystko wygląda. Ambitny projekt.

Mam tylko jedną uwagę natury technicznej. A właściwie pytanie - bo wszak każdy robi tak jak mu się podoba, tudzież bardziej pasuje. Zatem:

- Czemu ubrudziłeś koła i w ogóle podwozie pigmentami itd, skoro jeszcze nie nałozyłeś nań 'budy' ? Nie byłoby wygodniej pomalować to wszystko potem? Tak tylko pytam, z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

- Czemu ubrudziłeś koła i w ogóle podwozie pigmentami itd, skoro jeszcze nie nałozyłeś nań 'budy' ? Nie byłoby wygodniej pomalować to wszystko potem? Tak tylko pytam, z ciekawości Smile

No własnie bedzie duży problem. Ja tez właśnie sklejam ten model i od tygodnia (dosłownie ) nie mogę sobie poradzić ze szparami z przodu i z tyłu. Po tej operacji większość pigmentów zostanie na rekach.

Co do reflektora to wygląda on tak z przodu:

dscn3606qd0.th.jpg

a tak z tyłu:

dscn3601gi6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia, w mojej wersji reflektory będą odsłonięte.

Co do malowania kół to zrobiłem to bo nie miałem co robić , z łączeniem z budą jakoś sobie poradzę (przyszłych miejsc szpachlowania i klejenia nie malowałem, w Twardym jakoś się udało).

Na wieczór jeszcze przykleiłem błotniki, górną płytę pancerza (do budy) i jakieś drobiazgi i uchwyty z drutu:

 

a332a65fb8b698fd.jpg

b914f77e2079a890.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając po raz kolejny zdjęcia mojego wzorcowego egzemplarza dopatrzyłem się szczeliny obserwacyjnej w miejscu gdzie według instrukcji przykleiłem uchwyt, poprawiłem to korzystając z zestawowych części i szybki, dorobiłem także podstawę anteny:

 

ac2f8b98826d8e81.jpg

d16c44b75ccc2535.jpg

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to kiedyś Trumpeter na swojej stronie www zamieścił ankietę w której każdy mógł wpisać swój typ w danej dziedzinie i skali. Może kiedyś to powtórzą bo wątpię żeby wypuścili model pod wpływem tylko jednej petycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie washowania:

 

34b656f796fd773e.jpg

 

I po:

 

b7946ddfcbed79c2.jpg

 

Niestety z białej farby zrobił mi się proszek w niektórych miejscach i ciężko się washa ścierało ale jakoś się udało.

Doszedłem do wniosku że patyczki do uszu nie nadają się do usuwania nadmiaru farby, najlepsze są według mnie takie gąbeczki na patyku które znalazłem u mamy w kosmetyczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z białej farby zrobił mi się proszek w niektórych miejscach i ciężko się washa ścierało ale jakoś się udało.

 

Jeżeli malujesz pactrą czyli akrylami to takie coś nie powinno mieć miejsca , w przypadku akryli wash nie wchodzi w reakcje z farbą jak ma to miejsce z olejnymi ( zwałaszcza z MM ) . Może za długo czekałeś z wyschnięciem i się wżarł wash w farbe ? Najlepiej zawsze pokryć model sido przed washowaniem , wtedy jest pewność że nic się nie wydarzy z farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.