Skocz do zawartości

[PG-ZD] MT-LB w barwach WP z "L" SKIF,Eduard,Armo


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Już spieszę z wyjaśnieniami:

 

Po pomalowaniu białą farbą akrylową (aerograf), nałożyłem na to Pronto.

Po wyschnięciu nałożyłem na wszystko pędzlem rozcieńczoną w terpentynie farbę Vandyke Brown od Talensa, i po ok 2 godzinach zacząłem ścierać gąbką nasączoną w terpentynie.

Co do tego proszku z białej farby to wynikło to chyba ze zbyt dużego ciśnienia w aero (i zbyt małej ilości retendera) ale zrobiło się to w miejscach słabo widocznym, a problem ze ścierania był spowodowany tą szorstką fakturą powierzchni (ale to niewielki problem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla mnie sprzęt z tego okresu to czarna magia, o ten chociażby wygląda jak wielki zielony żuczek Ładnie, podoba mi się, nie po mogę Ci za bardzo ale chętnie poobserwuje Twoje zmagania z materią !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za dobre słowa.

Ostatni ze zgrozą odkrywam że większa satysfakcje mam z klejenia modeli "gorszych" firm (Skif, RPM, Zwezda) gdzie trzeba coś samemu dodłubać, niż na przykład Dragonów gdzie wszystko jest idealne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za dobre słowa.

Ostatni ze zgrozą odkrywam że większa satysfakcje mam z klejenia modeli "gorszych" firm (Skif, RPM, Zwezda) gdzie trzeba coś samemu dodłubać, niż na przykład Dragonów gdzie wszystko jest idealne...

Bo dlubanie, scratchbuild i dorabianie przynosi wiecej radochy ze zrobionego modelu, nie mowiac o podnoszeniu umiejetnosci. Mam tak samo chociaz klne przy tym co niemiara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dlubanie, scratchbuild i dorabianie przynosi wiecej radochy ze zrobionego modelu, nie mowiac o podnoszeniu umiejetnosci. Mam tak samo chociaz klne przy tym co niemiara.

 

Dokładnie (tylko że ja warczę bo na głos w domu nie mogę przeklinać ).

 

No to premiera wnętrza (jeszcze bez foteli):

 

21f6d7f92d38d663.jpg

1ff86fdc4fc80ab0.jpg

fea8c353ab255a71.jpg

2d4788630468039d.jpg

 

Szkoda że po przyklejeniu góry będzie tak mało widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z foteli musiałem dorobić nowe "nogi" bo ten walec powodował że ten fotelik wyglądał jak sedes , no i będzie widoczny po złożeniu:

 

0db233ebaaf12234.jpg

 

I po montażu:

 

4539019dca1859f6.jpg

 

Dodatkowe fotele w przejściu zrobiłem w pozycji złożonej (bo nic ciekawego sobą nie reprezentowały), dorobiłem rurki podobne do tych które widziałem na zdjęciach:

 

0074840ae33a180b.jpg

32f18883ce8309b1.jpg

 

No i jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za cisza, nie możecie znaleźć swoich szczęk pod biurkami?

 

Zrobiłem jeszcze takie elementy z blaszki, dzięki świetnemu zaprojektowaniu tych elementów przez Eduarda ich montaż mimo moich wcześniejszych obaw to sama poezja, obok "odpowiednik: od Skifa :

 

cdae25af6fea6aaf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"hop, siup, łup" z przewagą "łup" - przykleiłem górny pancerz - czyli proces wybitnie siłowy ale nawet obeszło się bez dużych szpar:

 

4c7f10852814a61c.jpg

6a340583ece0e5ab.jpg

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj aj aj, jaka szkoda że musiałeś zaklejać... Pięknie to wychodzi - świetna blacharka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj aj aj, jaka szkoda że musiałeś zaklejać... Pięknie to wychodzi - świetna blacharka

 

Dzięki, szczególnie że to mój drugi kontakt z większym zestawem blach.

Myślałem żeby nie przyklejać góry, ale była tak źle spasowana, że bez mocnego dociśnięcia były wielkie szpary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, czyżby zadania z obliczania rezystancji? Też takie miałem w szkole A sam model, no cóż nie będę oryginalny, jeśli powiem, że poziom wykonania to najwyższa półka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, czyżby zadania z obliczania rezystancji? Też takie miałem w szkole Smile

 

A widzisz, ja mam to na drugim roku studiów (tylko że tu nie chodzi niestety o rezystancje)

 

 

A cóż to za zieleń?

 

Nasza polska właśnie..., Zajrzyj do relacji z Twardym i tam zobaczysz dlaczego taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.