Skocz do zawartości

Leon 2PL !!! 1:35 konwersja ACE Project Studio


SnajperTBG

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to co wrzuciłem na forum. Osobiście niestety nie mam czasu podjechać na jw i fotografować... chociaż były by to najlepsze zdjęcia do budowy modelu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie wyszło idealnie bo to pierwszy raz. I niestety skopalem... Poprawiłem antislipa specyfikiem VMS CM03SCC Hull Tex - Texture And Cement Scattered - Anti-Slip Texture Set. 

IMG_20240820_124049_496_copy_1512x2016.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taki typ powierzchni antypoślizgowych, jakie są na czołgach zachodnich jak Abrams, Leopard czy Leclerc czyli drobna gradacja a nie kamienie bazaltowe jak w przypadku pojazdow IDF najlepszy efekt da farba antypoślizgowa w sprayu. 

rustoleum-hard-hat-anti-slip-aerosol-500ml-54653-p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci odpowiem Twoją własną wypowiedzią, cytuję: ,,to powiem w żołnierskich słowach - masz łeb i Ch*j to kombinuj ! Jak ze wszystkim w modelarskim świecie.

Pamiętasz???

Pozdrawiam 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no mając łeb i ch5j to tak zostawiam. Albowiem jak się coś w wojsku wyciera etc, to się to poprawia tym co pod ręką.

Więc jest szansa że się wymieszało piasek z żywiczną papką i się położyło na pancerz.  I na to farba z puszki NFM 😉 .

Na żywo źle nie wygląda więc zostaje tak jak jest 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SnajperTBG napisał:

 

Na żywo źle nie wygląda więc zostaje tak jak jest 😛 

 

Szkoda, ale mam wrażenie , że oszukujesz samego siebie . Oczywiście możesz jeszcze dodać , że " makro wrogiem modelarstwa " . Ale zaprawdę powiadam Ci, że z tymi antyslipami zwłaszcza na dachu wieży lipa wyszła . Nic tu się nie wyciera , ani zużywa . Zwyczajnie jest za grubo i nierówno .  Drogi model , drogie dodatki  i na końcu lipa wyszła.  Sorry cały Twój wysiłek poszedł gdzieś .  I powiem Ci szczerze mam do przeróbki  Leoparda 2a 4 z Revella  w 1/35 i też mam do przeróbki antyslipy i jak mają tak wyglądać to bym wolał zostawić je bez poprawek  albo jak producent modelu dał. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, merlin_70 napisał:

 

Szkoda, ale mam wrażenie , że oszukujesz samego siebie . Oczywiście możesz jeszcze dodać , że " makro wrogiem modelarstwa " . Ale zaprawdę powiadam Ci, że z tymi antyslipami zwłaszcza na dachu wieży lipa wyszła . Nic tu się nie wyciera , ani zużywa . Zwyczajnie jest za grubo i nierówno .  Drogi model , drogie dodatki  i na końcu lipa wyszła.  Sorry cały Twój wysiłek poszedł gdzieś .  I powiem Ci szczerze mam do przeróbki  Leoparda 2a 4 z Revella  w 1/35 i też mam do przeróbki antyslipy i jak mają tak wyglądać to bym wolał zostawić je bez poprawek  albo jak producent modelu dał. 

No może i masz rację. Zdarłem go w cholerę i zrobię raz jeszcze. Czekam na Twój warsztat 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SnajperTBG napisał:

No może i masz rację. Zdarłem go w cholerę i zrobię raz jeszcze. Czekam na Twój warsztat 😀

No jedyna słuszna decyzja. Bo było strasznie - nie mam na myśli gradacji ale poszarpanych i nierównych kształtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja :) Podstawa to dobre maskowanie. Za pomocą szpreja tak to wyglądało na moim wiekowym M1 ABV, plus tego rozwiązania, że zawsze masz równą powierzchnię:

 

sdvfkVz.jpeg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SnajperTBG napisał:

 

Łatwiej jest zrobić taką wykładzinę od początku do końca samodzielnie niż wstrzelić się pomiędzy Mengową a producenta tej konwersji. Próbuj to robić na jakimś złomie modelarskim , itp.  lepiej skończyć ten model za pół roku niż kłaść kolejną warstwę , kolejną itd. Próbuj różnych specyfików, metod  . bo w końcu ci pozostanie ... półka wstydu lub taki jak ten poniżej  . Nie piszę tego złośliwie , bo sam mam podobny problem

Leopard 2A4 tank with 130 mm gun spotted

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wyszło tak 😉 antislip nie jest do końca idealny ale z ręki i tak uważam jest git. Model pomalowany lakierem gloss od hataki. Kalki już są więc będzie za niedługo kolejna część leona 😉

IMG_20240829_095526_231.jpg

IMG_20240829_095536_032.jpg

IMG_20240829_095602_161.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno oceniać robotę Snajpera .. gdyż ostrość zdjęć na to nie pozwala, a poza tym jak już wspomniałem powyżej  każdy kto będzie chciał zbudować replikę Leosia 2PL  zarówno korzystając z zestawu Menga + ACE Project Studio , czy HB + Toro Model  będzie miał podobny problem co on , czyli anty .... . Oba zestawy plastykowe mają już częściowo zrobioną ww. wykładzinę , nie ważne czy nam ona odpowiada czy nie , na zestawach ACE/Toro jest również. I co zrobić ?  Próbować wstrzelić się pomiędzy tą na modelu i zestawie waloryzującym  , robić nową z czym wiąże się potrzeba skasowania oryginalnej i położenie nowej, co grozi uszkodzeniem modelu itp. To co pokazał Barthass  na swoim ABV wygląda super ale on miał ,, ułatwione ,, zadanie gdyż pokrył ,, całą ,, powierzchnię  tym specyfikiem.

P.S. Pamiętać trzeba o tym iż wykonanie antyslipa na całej powierzchni pojazdów np. israelskich przychodzi z trudem wielu modelarzom, a co dopiero tym którzy raczkują w tym temacie.

fotka oryginalnego Leosia pokazuje ile miejsc jest pokrytych antypoślizgiem

WT Live // Image by hevokk

Poniższe zdjęcia pokazują ile antyslipa musi każdy dorobić 

20240730_215401.jpg

i ile zawiera model + zestaw waloryzacyjny. oraz jak wygląda na modelu i konwersji

20240817_222417.jpg.185b6914c392bdeda8399222c7ecba69.jpg

model Menga

Obraz zapytania wyszukiwania wizualnego

hull_2.jpg

 wygląd wykladziny na oryginalnym pojeździe

波兰表态向乌提供“豹”2坦克 希望北约国家照做

Edytowane przez bulik58
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jak na 1 raz po poprawkach i że to gówno się ściera i pięknie wygląda jak jest nowe z PGZu to nie wyszło mi najgorzej. Ciężko jest dorobić 1:1 antislip który jest nadrukowany w 3d. Dla mnie to było spore wyzwanie. Niektórzy z tego co wiem to odpuszczają właśnie modele z antislipem lub zamykają oczy i udają że go tam wcale nie ma... 

Model będzie bez brudzingu wielkiego bo to będzie model czołgu z defilady. Model mi się podoba i mam sporo radochy go budując. Ace Projekt też na wielki + !!!,  konwersja jest mega. Ci co to mają inne zdanie no to cóż... Wyrażę swoją myśl nową koszulką w wojskowym stylu 😉

 

P.S.  Pozdro dla tych co noszą lub nosili mundur, a ci co w wojsku nie byli to z cyrku się śmieją i mają odmienne myślenie😉

ee2f95b8a155489a4fd1774cd9907d32.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.